Jak wziąć i wybrać profesjonalne zdjęcie dla LinkedIn

Podobnie jak w przypadku rozmowy kwalifikacyjnej, pierwsze wrażenie, jakie dajesz rekruterowi na LinkedIn, ma największe znaczenie. Twoje zdjęcie jest integralną częścią Twojego profilu i wraz z Twoją historią zatrudnienia i innymi danymi, przedstawia Cię jako silnego potencjalnego pracownika lub solidne połączenie sieciowe.

Dlaczego tak profesjonalne zdjęcie na LinkedIn jest tak ważne? Twoje zdjęcie jest bardzo ważną częścią Twojego profilu na LinkedIn z wielu powodów.

Gdy pierwszy raz spotkasz się z osobą z kontaktu z LinkedIn, będą mogli Cię rozpoznać z powodu Twojego zdjęcia.

Gdy wyślesz zaproszenie do LinkedIn, aby połączyć się z kimś, kogo już znasz, będą oni czuli się komfortowo, przyjmując zaproszenie, ponieważ rozpoznają Twoją twarz. Wreszcie zdjęcie humanizuje twój profil i sprawia, że ​​wydajesz się bardziej dostępny. Przesłanie wysokiej jakości zdjęcia do profilu LinkedIn pomoże Ci uzyskać właściwe wrażenie i zmaksymalizować liczbę osób, które oglądają Twój profil.

Jak wybrać doskonałe profesjonalne zdjęcie

Oto wskazówki, jak zrobić profesjonalne zdjęcie i wybrać najlepszy. Te wskazówki sprawdzają się również w przypadku LinkedIn i innych witryn, w których musisz wyświetlać profesjonalny obraz.

Wybierz odpowiedniego fotografa . Jeśli możesz sobie na to pozwolić, profesjonalny fotograf może ułatwić uzyskanie idealnego headshota. Jednak nie koniecznie trzeba iść na koszt zatrudniania specjalisty.

Po prostu zapytaj przyjaciela lub członka rodziny (kto wie, jak obsługiwać aparat fotograficzny), aby zrobić kilka ujęć. Wybierz osobę, która może sprawić, że będziesz się uśmiechać w naturalny sposób. Ciepły, przyjazny uśmiech sprawi, że będziesz wyglądać łatwo i zachęcisz innych do zaangażowania się w ciebie. Poproś fotografa (i kilku innych przyjaciół, jeśli to możliwe) o obejrzenie zdjęć i poproś ich o opinię.

Zrobić selfie. Jeśli nikt nie ma możliwości zrobienia zdjęcia, możesz zawsze zrobić sobie zdjęcie z własnej kamery przy użyciu aparatu (jeśli go masz). Jeśli masz telefon z aparatem wysokiej jakości, możesz zrobić selfie. Przed przesłaniem upewnij się, że wygląda profesjonalnie. Zrób wiele zdjęć, a następnie zdecyduj, który z nich jest najlepszy. Będziesz mógł przesłać zdjęcie bezpośrednio (na iOS i Android) do LinkedIn. Jeśli zdjęcie, po opublikowaniu, nie wygląda tak, jak tego oczekiwałeś, łatwo jest zacząć od nowa i zrobić jeszcze kilka zdjęć.

Wybierz strzał głową . Ponieważ zdjęcia profilowe wyglądają jak małe miniatury na LinkedIn, zdjęcie powinno mieć tylko głowę, szyję i ewentualnie ramiona. Jeśli uwzględnisz całe ciało, jego głowa będzie wyglądać na zbyt małą, a widzowie mogą Cię nie rozpoznać.

Ubierz profesjonalnie . Ponieważ LinkedIn to profesjonalna platforma kariery i biznesu, upewnij się, że Twoje zdjęcie przedstawia Ciebie w sposób odpowiedni dla Twojej dziedziny. Zazwyczaj oznacza to koszulę z ubraniami dla mężczyzn, sukienkę, marynarkę lub ładną bluzkę dla kobiet lub garnitur dla obu płci. Wybierz solidne ciemne kolory, takie jak niebieski lub czarny, i nie wybieraj niczego za pomocą wzoru, który jest zbyt zajęty.

Unikaj bieli; może sprawić, że będziesz wyglądać na wyblakłych, a czerwony nie będzie się dobrze tłumaczył online.

Unikaj noszenia sukienki bez ramiączek, bluzki lub czegokolwiek innego, co objawi, że będziesz wyglądać nago. Kluczowym słowem jest tutaj "profesjonalny". Profesjonalne ubierania się również oznacza unikanie używania zbyt wielu makijażu lub biżuterii oraz rozpraszających fryzur.

Zachowaj to proste . Twoje zdjęcie powinno pochodzić od Ciebie i tylko Ciebie. Nie należy umieszczać przedmiotów, zwierząt domowych ani dzieci. Unikaj pracowitych środowisk. Najlepiej stać na jasnym tle w jednolitym kolorze.

Wybierz bieżące zdjęcie . Nie dołączaj zdjęcia z datą, bez względu na to, jak wyglądasz młodo i atrakcyjnie. Użyj bieżącego zdjęcia, aby ludzie nie byli zaskoczeni, gdy spotkali się osobiście. To dziwne być przedstawionym osobie, która wygląda o dwadzieścia lat starszej niż ich zdjęcia online!

Bądź konsekwentny. Tworząc profesjonalną markę online , spójność jest kluczowa. Dlatego dobrym pomysłem jest użycie tego samego zdjęcia do wszystkich zdjęć profilów zawodowych i sieci społecznościowych.

Dzięki temu łatwiej Cię rozpoznasz.

Wskazówki do zdjęć LinkedIn

LinkedIn sugeruje użycie headshotu z twarzą zajmującą 60% kadru. Standardowy rozmiar zdjęcia profilu wynosi 400 (szer) x 400 (h) pikseli. Możesz przesłać większe zdjęcie, a LinkedIn zmieni jego rozmiar, ale nie może być większe niż 8 MB. Po przesłaniu obrazu możesz zmienić pozycję i rozmiar, a następnie wyświetlić podgląd przed zapisaniem.

Najlepiej jest trzymać głowę, ale jeśli czujesz się kreatywny, pamiętaj, że LinkedIn ma listę nieużywanych zdjęć profilowych, w tym logo firmy, krajobrazy, zwierzęta oraz słowa i wyrażenia. Jeśli Twoje zdjęcie nie spełnia wytycznych dotyczących obrazów, może zostać usunięte z Twojego profilu.

Przesyłanie swojego zdjęcia

LinkedIn udostępnia szczegółowe instrukcje dotyczące przesyłania i edycji zdjęcia profilowego. Będziesz mógł dostosować rozmiar i pozycję, przyciąć obraz i ulepszyć go za pomocą filtrów. Możesz przesłać obraz bezpośrednio z telefonu, skorzystać z kamery internetowej lub użyć obrazu zapisanego na komputerze.

Nie przesyłaj zdjęcia i zapomnij o nim. Dobrze jest odświeżyć obraz, z którego korzystasz od czasu do czasu. Jednocześnie sprawdź zdjęcia na innych stronach, aby Twoja profesjonalna marka była spójna i aktualna na wszystkich kanałach społecznościowych, z których korzystasz.

Dodaj obraz tła

Oprócz zdjęcia profilowego, które zazwyczaj jest strzałem w głowę, możesz dodać obraz tła do swojego profilu. Obraz w tle znajduje się powyżej i za Twoim zdjęciem profilowym. W tym przypadku musisz dodać i edytować go na komputerze, a nie na telefonie. Oto wskazówki dotyczące obrazów dla obrazów tła: typ pliku JPG, GIF lub PNG, maksymalny rozmiar 8 MB i zalecane wymiary pikseli 1584 (w) x 396 (h) pikseli.

Zachowaj to Profesjonalnie

Zobaczysz wiele różnych typów zdjęć na LinkedIn. Niektórzy mogą pomyśleć, że przez pomyłkę kliknąłeś na Facebooku. LinkedIn jest przeznaczony do sieci biznesowych i kariery, a korzystanie z nadmiernie przypadkowych zdjęć nie zaimponuje rekruterom lub potencjalnym powiązaniom, które sprawdzą Twój profil. Graj bezpiecznie i zachowaj to profesjonalnie.

Po ustawieniu zdjęć przejrzyj informacje o profilu, aby upewnić się, że sekcje dotyczące doświadczenia, edukacji i osiągnięć są aktualne i odzwierciedlają najnowsze osiągnięcia. Będziesz mógł zrobić niesamowite wrażenie na najważniejszej stronie internetowej dla sieci zawodowych.