Najbardziej efektywne sposoby korzystania z LinkedIn

Wskazówki i porady dotyczące korzystania z LinkedIn

LinkedIn to najlepsza strona dla profesjonalnych sieci. To także świetna strona do poszukiwania pracy. Czy skutecznie korzystasz z LinkedIn? Jaki jest najlepszy sposób na wykorzystanie LinkedIn do polowania na pracę i budowania swojej kariery?

Czym jest LinkedIn?

LinkedIn to internetowy katalog indywidualnych specjalistów i organizacji. Osoby i firmy używają LinkedIn do profesjonalnych sieci. LinkedIn ma miliony członków w ponad 200 krajach, w tym dyrektorów ze wszystkich firm z listy Fortune 500.

Osoby używają LinkedIn do profesjonalnego nawiązywania kontaktów, łączenia się i poszukiwania pracy. Firmy używają LinkedIn do rekrutacji i dostarczania informacji o firmie potencjalnym pracownikom. Chociaż możesz używać Facebooka do łączenia się z przyjaciółmi, rodziną i współpracownikami, LinkedIn jest budowany dla profesjonalnej sieci zamiast łączenia się w oparciu o zainteresowania i osobiste relacje.

Jak korzystać z LinkedIn

Szybko i łatwo można rozpocząć korzystanie z LinkedIn. Musisz zarejestrować się w LinkedIn i utworzyć profil na LinkedIn. Istnieją dwa główne poziomy członkostwa - Basic i Premium, z Premium podzielone na cztery podkategorie, w tym "Job Seeker", "Sales Navigator", "Recruiter Lite" i "Business Plus".

Podstawowe elementy konta, takie jak przesyłanie wiadomości, tworzenie profili i sposoby zgłaszania się do ogłoszeń o pracę, są wliczone w bezpłatne członkostwo, ale konto Premium ma dodatkowe funkcje i zasoby, które zwiększają obecność w Internecie i pozwalają uzyskać więcej korzyści z usługi.

Jak tylko się zalogujesz, będziesz mógł zacząć korzystać z LinkedIn, aby połączyć się z siecią, do wyszukiwania ofert pracy i zwiększyć swoją karierę.

Rozpocznij na LinkedIn

LinkedIn 101: Dlaczego warto korzystać z LinkedIn
Dlaczego LinkedIn jest przydatnym zasobem dla osób poszukujących pracy: dostarcza informacji, jest billboardem, który podkreśla Twoją unikalną ofertę, a rekruterzy będą Cię tam szukać.

Jak zarejestrować się w LinkedIn
Gotowy żeby zacząć? To proste. Musisz podać swoje imię i nazwisko oraz adres e-mail, a następnie utworzyć hasło. Oto informacje, jak zarejestrować się w LinkedIn, jak utworzyć silny profil i jak się zalogować po utworzeniu profilu.

Jak wziąć i wybrać profesjonalne zdjęcie dla LinkedIn
Porady i porady, jak zrobić i wybrać zdjęcie do wykorzystania w profilu LinkedIn, w tym w co się ubrać, jaki rodzaj zdjęcia użyć i jak wybrać zdjęcie, które zrobi świetne wrażenie.

Jak napisać dobre podsumowanie LinkedIn
Jak można napisać dobre podsumowanie LinkedIn? Oto pytania, które pomogą Ci uzyskać najlepszy wynik z tych 2000 znaków, z przykładami podsumowań na LinkedIn, które robią najlepsze wrażenie.

Jak zacząć na LinkedIn
Jedna z najważniejszych części LinkedIn to Twój profil. To właśnie używasz do łączenia się z ludźmi w twojej sieci, a twój profil to, jak się znajdujesz na LinkedIn, ponieważ zawiera informacje o twoich umiejętnościach i doświadczeniu. Twój profil skorzysta z uwzględnienia słów kluczowych, które zarówno wyszukiwarka, jak i menedżerowie ds. Rekrutacji chętnie znajdą u kandydata. Umieszczenie tych słów w podsumowaniu, zainteresowaniach, poprzednich stanowiskach i umiejętnościach jest kluczem do wyróżnienia się od konkurencji.

Jak poprosić o rekomendację LinkedIn
Kogo zapytać o rekomendację na LinkedIn, najlepszy sposób na zadawanie pytań, wskazówki, jak uzyskać świetne rekomendacje i jak zarządzać otrzymanymi rekomendacjami.

Jak korzystać z rekomendacji LinkedIn
Adnotacje wskazują innym użytkownikom, czym może być Twoja wiedza i są bardziej prawdopodobne, że będą wykorzystywani przez twoje kontakty zawodowe, biorąc pod uwagę, jak szybkie i łatwe jest popieranie kogoś, a nie pisanie rekomendacji. Informacje o rekomendacjach LinkedIn, w tym o tym, czym są, jak je zdobyć i jak je wyłączyć, aby nie wyświetlały się na Twoim profilu.

Dołącz swój profil LinkedIn na swoje CV
Łatwo jest stworzyć niestandardowy URL LinkedIn i dołączyć go do CV. Przyszli pracodawcy mogą, na pierwszy rzut oka, odwiedzić LinkedIn, aby dowiedzieć się więcej o Tobie i Twoich umiejętnościach i kwalifikacjach.

Twórz i korzystaj z sieci LinkedIn

Jak duża powinna być twoja sieć LinkedIn?
Ile osób potrzebujesz w swojej sieci LinkedIn, aby było to skuteczne narzędzie do poszukiwania pracy i nawiązywania kontaktów zawodowych?

Nie ma łatwej odpowiedzi - zależy to od celów zawodowych i celów związanych z korzystaniem z witryny. Zapoznaj się z tymi wytycznymi, aby określić najlepszy rozmiar sieci.

Wskazówki dotyczące wysyłania wiadomości i zaproszeń na LinkedIn
Po zarejestrowaniu się w LinkedIn i utworzeniu profilu możesz rozpocząć budowanie sieci kontaktów , w tym osób, z którymi masz połączenie w celach zawodowych, edukacyjnych lub opartych na innym wspólnym interesie. Budowanie sieci jest kluczową częścią korzystania z LinkedIn, a są też zalecenia i zalecenia. Chociaż chcesz zbudować sieć, zaproszenia powinny być skierowane do osób, które masz jako kontakty zawodowe. Będziesz mógł wysyłać wiadomości do innych osób, które są na LinkedIn, ale musisz zachować swoje wiadomości na punkt.

Szukaj pracy na LinkedIn

Jak ubiegać się o pracę na LinkedIn
Osoby poszukujące pracy mogą wyszukiwać i ubiegać się o pracę bezpośrednio na LinkedIn. Ponadto będziesz mógł przeglądać i kontaktować się ze swoimi kontaktami z LinkedIn, którzy mogą być w stanie skierować cię do pracy. Oto instrukcje krok po kroku dotyczące wyszukiwania i ubiegania się o pracę na LinkedIn.

Narzędzia wyszukiwania i porady dla LinkedIn
Jak możesz upewnić się, że używasz pełnej mocy LinkedIn, aby pomóc Ci w poszukiwaniu nowej pracy? Ważne jest, aby skutecznie korzystać z połączeń i korzystać z informacji dostępnych na LinkedIn, gdy starasz się o pracę. Ukierunkowane wyszukiwania, takie jak zaawansowane osoby lub wyszukiwarki firm, mogą wyostrzyć Twój zakres i pomóc znaleźć dokładnie to, czego szukasz. Możesz użyć zaawansowanego wyszukiwania według lokalizacji, branży, statusu absolwenta lub liczby pracowników, aby uzyskać bardziej zwięzłe, konkretne wyniki wyszukiwania.

Profile firmy w LinkedIn
Profile firmy LinkedIn to dobry sposób na szybkie znalezienie informacji na temat firmy, która Cię interesuje. Będziesz mógł zobaczyć swoje powiązania w firmie, nowe zatrudnienie, promocje, zlecone prace, powiązane firmy i statystyki firmy.

Więcej wskazówek dotyczących korzystania z LinkedIn

Zaktualizuj swój profil na LinkedIn
Im bardziej kompletny jest twój profil na LinkedIn, tym więcej masz szans na znalezienie i skontaktowanie się z Tobą. Użyj swojego profilu na LinkedIn, np. CV i daj przyszłym pracodawcom szczegółowe informacje o twoich umiejętnościach i doświadczeniu. Możesz dostosować niepowtarzalny adres URL swojego profilu, aby ułatwić znalezienie i zwiększenie jego widoczności.

Co uwzględnić w profilu LinkedIn, gdy jesteś bezrobotny
To, co należy umieścić w profilu LinkedIn, gdy jesteś bezrobotny, jest problemem. Dzieje się tak, ponieważ mimo, że możesz być bezrobotny, chcesz przedstawić się w pozytywnym świetle przyszłym pracodawcom i nawiązać kontakty w sieci. Oto porady, które należy uwzględnić w profilu, gdy nie masz pracy.

Użyj LinkedIn Mobile
Funkcje LinkedIn Mobile obejmują wyszukiwanie i przeglądanie profili, zapraszanie nowych połączeń, dostęp do odpowiedzi na LinkedIn i możliwość aktualizacji sieci. Możesz wysyłać i odbierać wiadomości, przeglądać profile użytkowników lub firm, a nawet przesyłać swoje CV do ofert pracy w zasięgu ręki. Użyj go, aby wyszukiwanie pracy dalej postępowało, gdy jesteś w drodze.

Unikaj oszustw LinkedIn
LinkedIn nie różni się od innych witryn - są oszustów, których trzeba uważać. Sprawdź, jak wykryć oszustwo i co zrobić, gdy się to stanie.

Więcej o LinkedIn: 9 prostych kroków do stworzenia lepszego profilu na LinkedIn