Jak śledzić po rozmowie telefonicznej

Pracodawcy często przeprowadzają pierwszą rozmowę kwalifikacyjną przez telefon, a ty chcesz zrobić wszystko, aby oddzwonić na drugą rozmowę kwalifikacyjną. Sam wywiad jest ważny, ale to, co robisz, także po sprawach. Pamiętaj, aby odpowiedzieć po rozmowie telefonicznej.

Zazwyczaj menedżer zasobów ludzkich skontaktuje się z Tobą, aby umówić się na spotkanie telefoniczne. Podczas tego zaplanowanego wywiady telefonicznej zostaniesz poproszony o serię pytań dotyczących twojego doświadczenia zawodowego, szkoleń lub wykształcenia, a także zrozumienie, co może oznaczać pozycja.

Najlepszy sposób na śledzenie po rozmowie telefonicznej

Po zakończeniu rozmowy kwalifikacyjnej przez telefon ważne jest, aby skontaktować się z listem z podziękowaniami lub wiadomością e-mail z podziękowaniami , tak jak po rozmowie twarzą w twarz.

Ponieważ w tym momencie będą przeprowadzać wywiady z wieloma kandydatami, wysyłając notkę z podziękowaniami natychmiast po rozmowie, która przypomni rozmówcy o twojej rozmowie, utrzymasz "najwyższy umysł", powtórzysz swoją wiedzę i umiejętności, które przyniesiesz do pracy, a także pomoże odróżnić Cię od konkurencji.

Rób notatki podczas wywiadu

Podczas rozmowy upewnij się, że masz pod ręką długopis i papier, dzięki czemu możesz zanotować zadawane pytania, odpowiedzi i informacje, które przeprowadził ankieter na temat pracodawcy i jego oczekiwań.

Gdy wywiad się kończy, dziękuję ankieterowi za jego lub czas. Zapytaj, jaki będzie następny krok w procesie rekrutacji i zaproponuj dodatkowe informacje, które mogą im pomóc w podjęciu decyzji o zatrudnieniu.

Nie zapomnij poprosić o jego adres e-mail.

Kiedy powiedzieć "dziękuję"

Najlepszy czas na wysłanie wiadomości e-mail z podziękowaniami od razu, gdy wywiad jest wciąż świeży w umyśle przesłuchującego. Dziękując mu i powtarzając zainteresowanie i kwalifikacje do pracy, jest ważną częścią poszukiwania pracy.

Pamiętaj, że dobrze napisana notatka z podziękowaniami jest w rzeczywistości drugim, "darmowym" wywiadem, ponieważ kontynuuje dyskusję, którą właśnie odbyłeś przez telefon. Służy także przypomnieniu rozmówcy o zaletach, które przedstawiłeś podczas rozmowy kwalifikacyjnej. To świetny sposób na wzmocnienie swoich najlepszych umiejętności .

Co uwzględnić w liście z podziękowaniami lub e-mailem

Zawsze staraj się, aby Twoja notatka z podziękowaniami była specyficzna dla rozmowy, którą przeprowadziłeś z ankieterem. Unikaj ogólnych zwrotów i personalizuj notatkę tak, aby odzwierciedlała ona specyfikę wywiadu. Być może możesz wspomnieć o profesjonalnym zainteresowaniu, które udostępniłeś Tobie i ankiecie.

Pisanie listu z podziękowaniami daje ci możliwość wymieniania wszystkiego, co chciałeś powiedzieć podczas wywiadu, ale nie miał okazji powiedzieć. A może przejrzyj coś, co chciałbyś inaczej powiedzieć.

Pismo to pozwoli ci również aktywnie reagować na wszelkie wątpliwości, które mógłbyś odczuwać jako osoba przesłuchująca, dotyczące twojej historii pracy, dostępności, chęci do podróży lub przeprowadzki, lub innych problemów.

Pamiętaj też, że ta notatka z podziękowaniami jest dla ciebie złotym marketingiem. "Toot your own horn" trochę przypominając chwilę rozmówcy o umiejętnościach, które oferujesz, i na podstawie tego, czego dowiedziałeś się w wywiadzie, w jaki sposób wierzysz, że byłbyś idealny do tej pracy.

Wyraź swoje zainteresowanie tym, czego dowiedziałeś się o kulturze firmy, załączyć kopię swojego CV do wiadomości e-mail dla wygody i zakończyć, wyrażając nadzieję, że wybiorą Cię na rozmowę twarzą w twarz.

Podsumowując, ważne jest, aby okazać wdzięczność za rozmowę bez względu na to, czy przeprowadzono ją osobiście, czy przez telefon. Z reguły za każdym razem, gdy rozmawiasz z kimś z firmy - osobiście, przez telefon lub za pośrednictwem internetowego czatu wideo - warto wysłać notatkę z podziękowaniami.

Nie tylko piszą podziękowania za dobre maniery - to także bardzo skuteczne narzędzie samo-marketingowe. Mam nadzieję, że list z podziękowaniami pomoże ci zachować rozmowę w wywiadzie, gdy wybierze kandydatów do drugiej rundy rozmów kwalifikacyjnych.

Pozostaw Wywiad z pozytywnymi wrażeniami

Wstępne wywiady telefoniczne mogą być lekkim szaleństwem dla kandydatów do pracy ze względu na czynnik niepewności oraz z powodu braku umiejętności czytania wyrażeń i języka ciała rozmówcy. Tworząc pozytywne wrażenie dzięki szczeremu, dobrze napisanemu notatce z podziękowaniami, kładziecie silny nacisk na ostateczne zatrudnienie i sukces z nowym pracodawcą.

Przeczytaj więcej: Rozmowa telefoniczna Dziękuję Uwaga Przykłady