Wskazówki dotyczące rezygnacji z etykiety i porady

Jak rzucić pracę z klasą

Kiedy zrezygnujesz ze swojej pracy, ważne jest, abyś przestrzegał właściwej etykiety rezygnacji. Odejście z pracy może mieć wpływ na przyszłe zatrudnienie. Jeśli utrzymujesz pozytywne, profesjonalne relacje z byłym pracodawcą i współpracownikami, masz większe szanse na uzyskanie pozytywnych referencji, przydatnych porad dotyczących sieci i innych.

Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się, jak zrezygnować z zajęć.

 • 01 Co należy zrobić przed wyjściem z pracy

  Zanim wybierzesz drzwi, musisz zrobić kilka rzeczy, aby upewnić się, że pozostawisz najlepszą możliwą nutę. Przejrzyj 15 wskazówek, aby zapewnić bezproblemowy wyjazd.
 • 02 Miej dobry powód rezygnacji

  Zanim zrezygnujesz z pracy, powinieneś być pewny, że rezygnacja jest właściwym wyborem. Nienawiść do pracy może nie być wystarczającym powodem, aby odejść, chyba że masz inną pracę w kolejce.

  Biorąc to pod uwagę, istnieją uzasadnione powody, aby rzucić pracę. Istnieją również okoliczności, na które nie masz wpływu, gdy rozwiązaniem może być rzucenie palenia. Oto dobre powody, aby zrezygnować.

 • 03 Rezygnacja z klasy

  W przypadku rezygnacji z wyprzedzeniem należy złożyć wypowiedzenie pracodawcy pracodawcy, napisać prosty list z rezygnacją , a następnie pożegnać się z kolegami.

  To dobra etykieta rezygnacji, aby powiedzieć swojemu przełożonemu, że rezygnujesz, zanim powiesz swoim współpracownikom. Nie chcesz, żeby firma odkryła, że ​​rezygnujesz z uprawy winorośli.

  Przeczytaj tutaj, aby uzyskać więcej porad na temat rezygnacji z łaski.

 • 04 Etykieta rezygnacji Zrób i nie

  Jak powinieneś zrezygnować ze swojej pracy? A może jeszcze ważniejsze, jak nie powinieneś zrezygnować? Czego należy unikać? Widziałem naprawdę źle potraktowane rezygnacje, w tym, gdy pracownik krzyczał "rzuciłem!" i wyszedł przez drzwi, aw innym przypadku, gdy pracownik zostawił notatkę na biurku swojego przełożonego mówiąc, że nie wróciła.

  Oto etykieta rezygnacji z nakazów i zakazów. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby uniknąć błędów związanych z rezygnacją z etykiety i zrezygnować z właściwej drogi.

 • 05 Podaj dwa tygodnie

  Dawanie dwutygodniowego powiadomienia jest standardową praktyką przy rezygnacji z pracy. Jeśli jednak masz umowę o pracę lub umowę związkową, która określa, ile należy zwrócić, postępuj zgodnie z tymi wytycznymi.

  W przeciwnym razie, o ile nie istnieją okoliczności, które uniemożliwiają pobyt , dobra etykieta rezygnacji obejmuje zapewnienie Twojemu pracodawcy powiadomienia z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Oto przykładowy list rezygnacyjny z dwutygodniowym wypowiedzeniem .

 • 06 Co mówić, gdy rezygnujesz z pracy

  Kiedy mówisz swojemu szefowi, że rzucasz (osobiście lub w liście), jest kilka rzeczy, które zdecydowanie powinieneś powiedzieć, i niektóre rzeczy zdecydowanie powinieneś pominąć. Na przykład powinieneś poinformować swojego szefa o dokładnej dacie opuszczenia. Nie powinieneś mówić swojemu szefowi, że nie jesteś zadowolony ze stanowiska.

  Oto porady na temat tego, co należy powiedzieć po odejściu z pracy osobiście lub za pośrednictwem listu z rezygnacją, a także o tym, czego możesz oczekiwać od swojego zwierzchnika, gdy zrezygnujesz z pracy.

 • 07 Przegląd listów z rezygnacjami

  Kiedy zrezygnujesz, właściwą etykietą będzie osobisty kontakt z szefem, a następnie wypełnienie formalnego listu z rezygnacją .

  Sposób napisania listu z rezygnacją jest ważny, ponieważ ważne jest, aby starać się pozostać w dobrych stosunkach z firmą, z której wyjeżdżasz. Ważne jest, aby podać informacje o tym, kiedy wyjeżdżasz i dlaczego. Jednak ważne jest również, aby nie mówić zbyt wiele w swoim liście rezygnacyjnym.

  Przejrzyj przykładowe listy rezygnacji, aby dowiedzieć się, co należy uwzględnić w liście rezygnacji pracownika.

 • 08 Porady dotyczące pisania listów rezygnacyjnych

  Sposób, w jaki piszesz list z rezygnacją, jest ważny z kilku powodów. Przede wszystkim możesz potrzebować referencji od pracodawcy w przyszłości, więc warto poświęcić czas na napisanie profesjonalnego listu z rezygnacją . Jest to również dokument, który stanie się częścią twojej dokumentacji dotyczącej zatrudnienia i powinien zostać odpowiednio napisany.

  Wraz z przeglądaniem przykładowych listów rezygnacyjnych , możesz również skorzystać z tych porad dotyczących rezygnacji.

 • 09 E-mail Etykieta po rezygnacji

  Prawie zawsze lepiej jest zrezygnować osobiście, a następnie złożyć formalny list rezygnacyjny z akt dotyczących zatrudnienia. Czasami jednak okoliczności są takie, że musisz wysłać e-mail z rezygnacją . Na przykład, być może musisz szybko powiadomić swojego pracodawcę o swojej rezygnacji, a e-mail to najlepsza metoda. A może Twoja polityka firmy stwierdza, że ​​powinieneś zrezygnować z poczty e-mail.

  Niezależnie od przyczyny, istnieją kroki, które możesz podjąć, aby profesjonalnie zrezygnować z poczty e-mail. Oto jak zrezygnować z poczty e-mail.

 • 10 Etykieta rezygnacji z telefonu

  Zwykle nie jest to dobra etykieta rezygnacji do rezygnacji z telefonu. Jeśli jednak nie możesz zrezygnować osobiście, rozwiązaniem jest rezygnacja z telefonu lub e-mailem .

  Pamiętaj, że jeśli złożysz rezygnację przez telefon i nie planujesz więcej pracy, może to cię kosztować. Oto jak złożyć rezygnację przez telefon, jeśli musisz.

 • 11 Jak pożegnać się z kolegami

  Dobra etykieta rezygnacji oznacza pożegnanie się z kolegami przed opuszczeniem pracy. Pamiętaj jednak, aby zrobić to dopiero po tym, jak powiesz swojemu szefowi, że odchodzisz.

  W zależności od twoich relacji z kolegami możesz się pożegnać e-mailem lub osobiście. Oto jak pożegnać się z kolegami i klientami, aby poinformować ich, że rezygnujesz z pracy.

 • 12 Lista kontrolna rezygnacji

  Kiedy zrezygnujesz z pracy, ważne jest, aby sprawdzić należne odszkodowanie, ostatnią wypłatę , świadczenia, plany emerytalne i możliwe referencje. Może być trudniej zrobić te rzeczy później, po tym, jak już opuściłeś firmę.

  Skorzystaj z tej listy kontrolnej rezygnacji, aby upewnić się, że masz wszystko pod kontrolą.

  Przeczytaj więcej: Jak zrezygnować z pracy | Najgorsze czasy, aby rzucić pracę Powody, by rzucić pracę, którą kochasz