Technologia kariery

Technologie informacyjne

Wybuchowy wzrost liczby miejsc pracy w branży technologii informatycznych rozpoczął się zaledwie dwie dekady temu, a od tego czasu zaledwie spowolnił. Podczas gdy era " kropki bomby " z końca lat 90. XX wieku do początku XXI wieku miała swój sprawiedliwy udział w szkodach, ostatnia recesja rozpoczęta w grudniu 2007 r. I zakończona w czerwcu 2009 r. Ledwo ją spowolniła.

Jednak równie interesujące, jak spojrzenie w przeszłość, wiedza o przyszłym zdrowiu tej branży jest znacznie ważniejsza dla osób rozważających pracę w branży informatycznej.

Na tym froncie jest bardzo dobra wiadomość, jeśli jesteś wśród nich, lub jeśli już pracujesz w tej dziedzinie. US Bureau of Labor Statistics przewiduje dalszy ponadprzeciętny wzrost zatrudnienia w sektorze technologii w ciągu najbliższych kilku lat.

Odpowiedzialni za ten rozwój zmieniają technologie i ich adaptację. Na przykład zwiększona adaptacja przetwarzania w chmurze i cyberbezpieczeństwa doprowadzi do wzrostu zatrudnienia, a wzrost innych technologii, w tym opieki zdrowotnej, sieci komórkowych i zarządzania danymi, również przyczyni się do powstania silnych perspektyw dla dziedziny technologii informatycznych.

Podstawowe fakty dotyczące branży IT

Tech Careers

Jeśli chcesz dołączyć do branży IT, masz wiele opcji.

Najpierw przyjrzyjmy się zawodom komputerowym i informatycznym. Podczas gdy wiele osób w tych zawodach pracuje w branży IT, wielu pracuje również w innych sektorach. To, co czyni te zawody atrakcyjnymi, oprócz ich doskonałej perspektywy pracy, to potencjalne zarobki. Specjaliści IT zarobili medianę rocznej pensji w wysokości 82 860 USD w maju 2016 r. Porównaj to z medianą rocznego wynagrodzenia w wysokości 37 040 USD dla wszystkich zawodów.

Zajęcia komputerowe i informatyczne są zajęciami technicznymi, które obejmują takie czynności, jak wdrażanie technologii, projektowanie sieci komputerowych, kodowanie oraz tworzenie oprogramowania i stron internetowych.

Dziewięć zawodów poniżej ma doskonałe perspektywy.

Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy przewiduje wzrost zatrudnienia, który jest albo szybszy, albo znacznie szybszy niż średnia dla wszystkich zawodów w okresie, który rozpoczął się w 2014 r. I zakończy się w 2024 r. Nie ma powodu, dla którego nie powinniśmy oczekiwać tego trendu. Kontynuuj swoją przyszłość, ponieważ technologia wciąż ewoluuje, a eksperci, którzy wiedzą, jak ją stworzyć i wdrożyć, są potrzebni. Szczególnie brakuje na tej liście programistów komputerowych, zawód, który do 2024 r. Doświadczy 8-procentowego spadku.

Specjaliści IT są zatrudnieni w każdej branży, o której myślisz, ale są, co nie jest zaskakujące, najlepiej reprezentowani w branży technologii informatycznych. Stanowią one 56 procent wszystkich pracowników w tej branży.

A co z pozostałymi 44 procentami? Są to menedżerowie, księgowi , pracownicy administracyjni, hurtownicy i przedstawiciele handlowi, przedstawiciele handlowi reklam, przedstawiciele obsługi klienta i inni pracownicy, których potrzebują firmy.

Jeśli nie jesteś w karierze komputerowej, to dlaczego warto rozważyć pracę w branży IT? Dokonanie tego wyboru pozwoli Ci czerpać korzyści z sukcesu. Pracownicy nietechniczni, tacy jak ci, których praca obejmuje komputery, również cieszą się wysokimi wskaźnikami zatrudnienia i płacy.

Najlepsi pracodawcy

Jeśli chcesz karierę w branży technologii informatycznych, dlaczego nie ustawić wysoko? Możesz mieć większą szansę na znalezienie pracy w mniejszej firmie, ale twoim ostatecznym celem może być praca z jednym z dużych graczy branżowych. Tutaj jest kilka z nich.

Zastanów się najpierw nad firmami o największych przychodach. Są to najlepsze firmy technologiczne w Fortune 500:

 1. jabłko
 2. Hewlett-Packard Company
 3. IBM
 4. Amazonka
 5. Microsoft
 6. Google

("Najlepsze firmy technologiczne z listy Fortune 500." Fortune .

2015)

Następnie znajduje się lista najszybciej rozwijających się firm technologicznych - ponieważ jeśli zamierzasz pracować w szybko rozwijającej się branży, takiej jak IT, dlaczego nie dążyć do pracy w firmie, która ma niezwykle obiecującą przyszłość? Najszybciej rozwijające się firmy technologiczne według Forbesa to:

 1. LinkedIn
 2. jabłko
 3. Qlik Technologies
 4. athenahealth
 5. Equinix
 6. Ebix

("Fast Tech 25." Forbes. 2017)

Dni pracowników technicznych są zwykle długie. Posiadanie pracodawcy, który dobrze traktuje swoich pracowników, może uczynić ten czas przyjemnym. Według opinii pracowników, są to najlepsze firmy technologiczne do których należy pracować:

 1. Facebook
 2. Google
 3. Technologia ogólnoświatowa
 4. Szybkie Przedsiębiorstwa
 5. LinkedIn
 6. Cegła suszona na słońcu

("25 najlepszych firm technologicznych do pracy w 2016 r., Według pracowników." Business Insider, 6 grudnia 2016 r.)

Jak się dowiedzieć, czy kariera w technologii informatycznej jest odpowiednia dla Ciebie

Jeśli chcesz mieć karierę w technologii informacyjnej, masz wiele możliwości wyboru: możesz zająć się IT w branży IT, zajęciem IT w innej branży lub nie-technologicznym zajęciem w branży IT. Powinno być tu coś dla ciebie, niezależnie od tego, która kariera jest najbardziej odpowiednia w zależności od twoich uzdolnień, zainteresowań i innych cech osobistych.

Czy jest coś, czego nie lubisz? Jeśli proste zadanie od 9 do 5 jest tym, czego szukasz, powinieneś rozważyć inne pole. Pracownicy IT często pracują długie godziny. Około 20 do 25 procent pracowników w wymienionych zawodach pracuje ponad 40 godzin tygodniowo. I w zależności od konkretnego zawodu, być może będziesz musiał spędzać czas na dyżurze na wypadek, gdyby pojawiło się zagrożenie, które rozwiąże tylko twoja wiedza.

Edukacja i trening

To, jak przygotowujesz się do kariery w branży IT, odgrywa dużą rolę w twoim sukcesie. Jak w każdej karierze, musisz zdobyć twarde umiejętności, które pozwolą Ci wykonywać swoją pracę. W przypadku wielu zawodów oznacza to uzyskanie tytułu licencjata. Powinieneś uczęszczać na silny program uczelni technicznych .

W ciągle zmieniającej się dziedzinie, takiej jak ta, będziesz musiał nieustannie ulepszać swoje umiejętności. Przy tak długim czasie pracy możesz mieć mało czasu, aby to zrobić. Biorąc udział w kursach online, możesz pomóc ci zachować aktualność swoich umiejętności.

Certyfikaty są dość cenne w branży IT. Stanowią one dowód dla pracodawców, że posiadasz kwalifikacje do wykonywania określonej pracy. Zwykle stowarzyszenia zawodowe i firmy produkujące oprogramowanie nadzorują proces certyfikacji, który wymaga od kandydatów zdania egzaminu po opanowaniu umiejętności, języka komputerowego lub oprogramowania. Posiadanie odpowiednich danych uwierzytelniających może sprawić, że będziesz bardziej konkurencyjny jako osoba poszukująca pracy lub jako profesjonalna osoba starająca się awansować na lepiej płatną i bardziej odpowiedzialną pozycję.

Jakie certyfikaty powinieneś otrzymać? Czas i pieniądze zmusią cię do zawężenia twoich opcji. Najlepiej pójść za tymi, które uczynią cię najbardziej konkurencyjnym w najgorętszych technologiach. Na przykład, jeśli chcesz budować swoją karierę w dużych zbiorach danych , możesz uzyskać te certyfikaty:

Jakie umiejętności potrzebujesz?

Jako specjalista IT możesz potrzebować wiedzy na temat narzędzi programistycznych, języków programowania i systemów operacyjnych. Niemożliwe jest poznanie wszystkiego, ale dobrym miejscem do rozpoczęcia jest bardzo wysokie umiejętności, takie jak system operacyjny Unix, system operacyjny Linux i język programowania Java.

Znajomość różnych języków programowania może pomóc zebrać wysokie zarobki. Rozpocznij od najwyższych płatnych języków , w tym Ruby, Objective C i Python.

Getting Hired: jak znaleźć pracę IT

Szukając pracy w zakresie technologii informacyjnych, możesz skorzystać z ogólnych witryn wyszukiwania ofert pracy, takich jak Indeed.com. Znajdziesz tam ogłoszenia o pracy pobrane z różnych źródeł, w tym z innych ofert pracy i stron internetowych firmy. Pracodawcy również wysyłają oferty pracy bezpośrednio do Indeed. Ponadto możesz udostępnić swoje CV, aby znaleźć pracodawców poszukujących kogoś z twoimi kwalifikacjami.

Możesz także użyć niszowych witryn, które są przeznaczone specjalnie do zatrudnienia w branży IT. Zaletą korzystania z takich stron jest to, że pozwala ci to ograniczyć koncentrację i wydajniej spędzać czas.

Networking jest niezbędny, jeśli chodzi o lokalizowanie otwartych pozycji. Jeśli nie jesteś na LinkedIn , powinieneś. Pozwoli ci to połączyć się z ludźmi z twojej dziedziny lub z tymi, którzy znają ludzi, którzy są.

Dokładnie wyregulowane życiorysy lub życiorysy , podczas gdy nie zatrudnią cię, sprawią, że potencjalny pracodawca Cię zauważy. Portfele internetowe są koniecznością dla projektantów stron internetowych i programistów, którzy muszą pochwalić się swoją pracą. Jeśli próbujesz zbudować niezależną karierę, powinieneś zdobyć referencje klientów.

Podczas gdy CV lub portfolio doprowadzą cię do potencjalnego zainteresowania pracodawcy, Twoje wyniki na rozmowie kwalifikacyjnej mogą Ci pomóc. Podobnie jak w przypadku każdego zawodu, należy zawsze przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej i zastanowić się, w jaki sposób odpowiesz na wszelkie możliwe pytania - w tym te nielegalne .

Dodatkowe źródła:

"Zawody komputerowe i technologiczne". The Occupational Outlook Handbook 2016-2017 (US Bureau of Labor Statistics, 17 grudnia 2015 r.).

Csorny, Lauren "Kariera w rozwijającej się dziedzinie usług informatycznych" Beyond the Numbers: Employment & Unemployment , vol. 2, nie. 9 (US Bureau of Labor Statistics, kwiecień 2013).

"Profesjonalne, naukowe i techniczne usługi: NAICS 54" Branże w skrócie (US Bureau of Labor Statistics, 2017).