Jak wysłać wiadomość e-mail z prośbą o referencję do pracy

To, w jaki sposób możesz poprosić o referencję do pracy, może być tak samo ważne, jak wybór osoby do pracy . Będziesz chciał wybrać referencje, które mogą przedstawiać twoje kwalifikacje w najlepszym możliwym świetle. Istotne jest również posiadanie listy referencji , które odpowiedzą na prośby o referencje w sposób responsywny i terminowy. Często wygodnie jest wysłać wiadomość e-mail, aby poprosić o rekomendację do pracy.

Jak wybrać najlepsze referencje

Prawdopodobnie masz wielu ludzi, którzy byliby gotowi działać jako punkt odniesienia dla ciebie i dobrze jest zastanowić się, kto będzie najlepszy w popieraniu cię dla tej konkretnej pozycji.

Profesjonalne referencje to dobry wybór, głównie dlatego, że widzieli Cię w środowisku firmowym lub pracy. Mogą świadczyć o twoich umiejętnościach zawodowych i o tym, jak współpracujesz z kolegami i przełożonymi. Mogą nawet mieć kontakt w firmie docelowej.

Oczywiście zdarzają się sytuacje, w których używanie znaku lub osobistego odniesienia również może być dobrym wyborem. Jeśli nie masz dużego doświadczenia w wybranej dziedzinie lub jeśli ostatni przełożony nie był Twoim największym fanem, możesz chcieć szukać referencji z alternatywnych źródeł. Jeśli ktoś, kogo znasz osobiście, ma kontakt z firmą docelową, może to być bardzo przydatne.

Poproś o pozwolenie od Reference

Po zawężeniu listy najlepszych możliwych odniesień do poszukiwania pracy, nadszedł czas, aby poprosić o pozwolenie, aby uwzględnić je jako referencje.

Staraj się wybierać osoby, które potrafią w sposób kompetentny porozmawiać o posiadanych kwalifikacjach, które uczynią Cię wybitnym pracownikiem w rodzaju poszukiwanej pracy.

Co uwzględnić w wiadomości e-mail

Pisząc, aby poprosić kogoś o przedstawienie rekomendacji, pamiętaj o odwołaniu się do twojego połączenia i wyjaśnij, dlaczego uważasz, że są idealnym punktem odniesienia.

Pamiętaj o podaniu swoich danych kontaktowych, aby mogli łatwo skontaktować się, jeśli będą musieli zadać dodatkowe pytania.

Wraz z kopią Twojego CV i szczegółami dotyczącymi rodzajów pracy, które Cię interesują, dostarczysz autorowi referencji niektóre informacje potrzebne do napisania skutecznego listu polecającego. Im więcej informacji możesz dać tej osobie, tym łatwiej będzie im napisać przekonujący list potwierdzający twoje kwalifikacje.

Jeśli potrzebujesz referencji w określonym terminie, wspomnij o tym. Daj osobie, o którą pytasz, jak najwięcej uwagi. Sporządzenie dobrej referencji może być czasochłonne, a nie chcesz, aby spieszyli się, aby to zrobić.

Pierwsze kroki

Pamiętaj, ludzie są zajęci, a większość z nas dostaje mnóstwo e-maili dziennie. Upewnij się, że odbiorca wie, że jest to priorytet, wykorzystując temat wiadomości e-mail. Wpisz swoje imię i nazwisko, o które prosisz w temacie wiadomości.

Na przykład " Temat: Wniosek Referencyjny Jeffa Doe" pozwoli czytelnikowi dowiedzieć się, skąd pochodzi wiadomość i na czym ona polega, co zwiększy szanse na jej otwarcie i odczytanie w odpowiednim czasie.

Rozpocznij swoją prośbę od zwrotu grzecznościowego i nazwiska osoby, po której następuje przecinek lub średnik.

W następnym wierszu należy rozpocząć treść litery. Treść twojego listu powinna zawierać wzmiankę o naturze i czasie trwania twojego związku, szczególnie, jeśli kontakt nie jest tym, z którym często się kontaktujesz. Powinieneś również podać kilka szczegółów na temat poszukiwania pracy, takich jak to, czym jest praca, dlaczego pytasz o ich poparcie i jak ta praca jest dla Ciebie dobrym posunięciem kariery.

Podsumowując , wspomnij o wszelkich dodatkowych materiałach, które dołączyłeś, takich jak Twoje CV i kopia opisu stanowiska pracy lub postu. Pamiętaj, aby podziękować im za poświęcony czas i uwagę.

Po zamknięciu wiadomości e-mail należy podać swoje imię i nazwisko oraz dane kontaktowe.

Przykład wiadomości e-mail z prośbą o referencję dla zadania

Temat: Paul Katcher - wniosek referencyjny

Droga Joan,

Jestem w trakcie poszukiwania nowej pozycji jako architekt oprogramowania i mam nadzieję, że dostarczysz mi referencję.

Pracując z tobą od wielu lat, wierzę, że możesz dostarczyć potencjalnym pracodawcom informacje o moich umiejętnościach, które zwiększą moje szanse na zdobycie pracy.

Załączam zaktualizowaną kopię mojego CV. Daj mi znać, jeśli masz dodatkowe informacje, które musisz podać jako referencję w moim imieniu.

Dziękuję bardzo za poświęcenie czasu na rozpatrzenie mojej prośby.

Pozdrowienia,

Paul Katcher

555-123-4567

paulk@email.com

Podążaj przez

Gdy ktoś zgodzi się podać referencję, upewnij się, że od razu Ci dziękuję . Ważne jest, aby ludzie w twojej sieci wiedzieli, że doceniasz ich wsparcie i że zechcesz odwzajemnić się, jeśli zostaniesz o to poproszony.