Podnieś swoją szybkość realizacji

Dodaj zysk do dolnej linii firmy

Jako prawnik, rozliczanie czasu jest prawdopodobnie integralną częścią dnia pracy. Dokładnie rejestrujesz swój czas i ciężko pracujesz, aby osiągnąć lub przekroczyć twoje kwoty rozliczeniowe. Jednak przyczynianie się do wyników firmy jest czymś więcej niż tylko godzinami rozliczeń. Wskaźnik realizacji to kolejna ważna miara oceny wydajności.

Wskaźniki realizacji mierzą różnicę między tym, co rejestrujesz jako czas, a procentem tego czasu, jaki płaci klient.

Na przykład, jeśli zapiszesz osiem godzin rozliczanego czasu dziennie, ale tylko sześć z tych ośmiu godzin zostanie opłaconych przez klienta, wtedy wskaźnik realizacji wynosi tylko 75%.

Istnieją dwa główne powody, dla których firma otrzymywałaby dochód tylko przez sześć z ośmiu godzin pracy. Po pierwsze, niektórzy klienci mogą nie zapłacić faktury lub mogą zażądać obniżenia opłaty lub zakwestionować ważność określonych wpisów czasowych. Po drugie, partnerzy przeglądający faktury rozliczeniowe mogą z tego powodu skracać czas z kilku powodów. Na przykład:

Oczywiście twoim celem jest osiągnięcie wskaźnika realizacji 100% lub wyższego dla każdego przypadku lub projektu.

Wszelkie wzrosty wskaźnika realizacji zwiększają zyski firmy.

Chociaż nie można kontrolować zdolności klienta do zapłaty, można kontrolować, jaki procent czasu jest obciążany klientem. Oto kilka sposobów na podniesienie stopy realizacji:

  1. Zademonstruj wartość - Ważne jest, aby rejestrować czas w taki sposób, aby partner i klient docenili wartość twoich wysiłków. Szczegółowe opisy czasu są lepsze niż niejasne podsumowania. Na przykład "8 godzin - Przygotowanie do testów" nie opisuje w odpowiedni sposób, jak spędziłeś dzień. Jednak "8,0 godzin - przegląd, kategoryzacja i zestawienie 350 eksponatów na próbę" opisuje twoje wysiłki w sposób, który sprawi, że partnerzy i klienci rozpoznają wartość twojego czasu i dlaczego zadanie trwało osiem godzin.
  1. Zarządzaj czasem - upewnij się, że czas poświęcony na zadanie jest odpowiedni. Jeśli na przykład wystawisz dziesięć godzin na projekt badawczy, który zdaniem partnera rozliczeniowego zajmie pięć godzin, partner poczuje się zmuszony do skrócenia Twojego czasu o połowę. Wykorzystanie technologii w celu zwiększenia wydajności, polerowanie umiejętności w celu zwiększenia umiejętności i wielozadaniowości to kilka sposobów na zarządzanie czasem.
  2. Zdobądź biegłość - Jeśli nie masz doświadczenia w pracy, może to zająć więcej czasu niż wykonanie zadania przez doświadczonego profesjonalistę. Jednak większość klientów nie jest skłonna płacić za szkolenia lub za czas potrzebny, aby prawniczy profesjonalista mógł przyspieszyć pracę nad sprawą lub projektem. Im szybciej opanujesz podstawowe kompetencje swojej pozycji, tym szybciej wzrośnie wskaźnik realizacji.
  3. Postępuj zgodnie z wytycznymi dotyczącymi rozliczeń - klienci korporacyjni lub instytucjonalni często dyktują wytyczne dotyczące rozliczeń, które Ty i Twoja firma muszą przestrzegać. Jeśli Twoje metody rozliczeń odbiegają od wymagań klienta, klient może zażądać obniżenia opłaty lub odmówić zapłaty za te godziny. Na przykład, jeśli wytyczne dotyczące rozliczeń wymagają paralegals do wykonania podsumowań depozycji, ale jednostka stowarzyszona podsumowuje depozycję (przy wyższej stawce godzinowej), partner musi napisać zadanie lub zmniejszyć je do stawki paralegal.
  1. Stosuj opłaty zryczałtowane - w niektórych przypadkach negocjowanie płaskiej opłaty za sprawę lub projekt może podnieść stopy realizacji do 100% lub więcej. Na przykład, jeśli opłata ryczałtowa za projekt wybudowany w ciągu 100 godzin za twój czas i będziesz pracował tylko 50 godzin, twój wskaźnik realizacji wyniesie 200%. Jeśli ty i twój zespół prawny jesteście szybkimi pracownikami, ustalenia dotyczące opłat zryczałtowanych mogą działać dobrze, ponieważ, w przeciwieństwie do godzinowych modeli rozliczeniowych, nie karują pracowników za wydajność.