Dowiedz się, jak zatrudnić niezależnego wydawcę książek

Uzyskaj porady od PR Pro

Publicysta jest kluczem do sukcesu książki w mediach. Podczas gdy domy wydawnicze zazwyczaj przypisują pracodawcom wewnętrznym pracę nad każdą książką, zarówno autorzy tradycyjnie wydawcy, jak i autorzy indie lub autorzy hybryd zdecydują się zatrudnić niezależnego wydawcę książek, aby zapewnić zindywidualizowaną uwagę publiczności dla swoich książek.

W tym pytaniu i odpowiedzi autorka książek Jessica Glenn z MindBuck Media opowiada o tym, czego szukać, zatrudniając niezależnego PR pro i jak najlepiej wykorzystać budżet na reklamę.

Valerie Peterson: Oczywiście zrozumiałe jest, że autorzy indie lub autorzy hybrydowi chcieliby zatrudniać własnych publicystów , ale wielu autorów opublikowanych w tradycyjnym wydaniu również zatrudnia niezależnych profesjonalistów PR, aby ich książki stały się bardziej zindywidualizowane, niż mogłyby.

Czy istnieje jakaś etykieta związana z posiadaniem niezależnych wydawców książek, gdy masz kogoś w domu?

Jessica Glenn: Ogólnie rzecz biorąc, twoja własna publicystka będzie szczęśliwa, jeśli zatrudnisz niezależnego publicystę, by zwiększył swoje wysiłki. Nie są w związku konkurencyjnym. Wewnętrzni i niezależni publicyści są dość chętni do współpracy: wszyscy chcą, aby Twoja książka zawierała wiele wzmianek i odnosiła sukcesy.

VP: Jaka jest najważniejsza rada, jaką możesz dać autorowi, który rozważa zatrudnienie niezależnego publicysty?

JG: Kiedy autor poszukuje publicysty, zdecydowanie zalecam uzyskanie rekomendacji od innego autora lub znalezienie publicysty poprzez własną reputację publicysty, zamiast szukania publicysty poprzez reklamę w sieci.

Zawsze jestem zaskoczony przez publicystów, którzy kupują reklamy drukowane lub internetowe. Jeśli publicysta jest dobry, usłyszysz o nim od innych autorów lub będą oni prowadzili seminaria, o których słyszałeś lub które będą cytowane przez profesjonalistów z branży .

Jeśli nie znasz innych autorów, którzy chcieliby zapytać, istnieje wiele miejsc, w których można uzyskać bezstronne sugestie.

Proponuję skontaktować się z programami MFA i zapytać profesorów. Większość profesorów MSZ miała publicystę jednej z ich książek lub może wysłać cię do kogoś, kto ma.

Chcesz osobę PR, która zna i ma kontakty na rynku, na który kierujesz reklamę. Większość autorów MindBuck znajduje się w kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych, ale współpracujemy również z autorami w innych krajach, w tym w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Francji, Grecji i Japonii, aby pomóc w publikowaniu ich prac tutaj.

Porozmawiaj z kilkoma publicystami - jeśli są ugruntowani i dobrzy, może nie być dużej różnicy w metodyce podstawowej kampanii, ale publicysta i autor z dobrą chemią sprawiają, że proces uwalniania książek jest o wiele mniej stresujący i często prowadzi do większej synergii. w zakresie pomysłów uzupełniających.

Poza tym chcesz pracować z kimś, kto jest entuzjastyczny. W MindBuck absolutnie cieszymy się z sukcesu naszych autorów i niestrudzonych cheerleaderek dla pisarzy, z którymi decydujemy się pracować.

VP: Jeśli autor ma ograniczony budżet, na czym powinien się skupić przy zatrudnianiu niezależnego publicysty? Jakie są elementy kampanii reklamowej, które sami autorzy mogą skutecznie dopasować do wysiłków publicysty?

JG: W zależności od tego, jak ograniczony jest budżet, postaraj się o opinię publiczną, która może przesłać swoją książkę do recenzentów.

Publicysta będzie o wiele bardziej efektywnym recenzentem pitchingowym niż autor.

Wycieczki książkowe mogą być jednak bardzo kreatywne i tanie, jeśli są prowadzone przez znajomych lub wolne miejsca. Jest to coś, z czym autor może skutecznie pracować samodzielnie. Zgłoszenie do nagród jest również czymś, co może zrobić autor (chyba, że ​​nagroda określa, że ​​autor musi być nominowany).

Media społecznościowe są z pewnością czymś, co autor może zrobić sam, ale najpierw przeprowadzają badania na temat najskuteczniejszych sposobów korzystania z każdej platformy. Błaganie ludzi, aby kupili twoją książkę, nie działa.

Przeczytaj więcej informacji i porad Jessica Glenn dotyczących reklamy, takich jak harmonogram publikacji reklam na temat skutecznego publikowania książek oraz podstaw strategii i wglądu w strategię PR książki.

Jessica Glenn uruchomiła MindBuck Media Book Publicity w 2005 roku, a zespół MindBuck Media pracował nad eklektyczną różnorodnością książek. Ich lista obejmuje bestsellery i książki od małych, średnich i dużych wydawnictw, a także kilka wybranych indie. Reprezentują autorów w USA, a także w Kanadzie i wielu innych krajach.