Popularne festiwale książek w Stanach Zjednoczonych

Tłum kochający książki na Miami Book Fair International. Miami Book Fair International

Festiwale książek to świetna zabawa dla czytelników i świetny interes dla autorów i wydawców . Chociaż nie jest to wyczerpujące, przedstawiamy szeroką próbę najważniejszych festiwali książek, które odbywają się w Stanach Zjednoczonych

Brooklyn Book Festival

Brooklyn Book Festival to "największe bezpłatne wydarzenie literackie w Nowym Jorku", centrum amerykańskiego wydawnictwa książkowego . Występujący w ponad 250 gwiazdach literackich i nowi twórcy, Brooklyn Book Festival oferuje stoiska, autorów i podpisy oraz panele dyskusyjne i "to modne, inteligentne, różnorodne spotkanie przyciąga tysiące miłośników książek w każdym wieku." BBF jest "księgowany" przez Brooklyn Bookend Events, wydarzenia związane z literaturą, takie jak pokazy filmowe, imprezy, teatr dziecięcy i gry literackie odbywające się w całej dzielnicy w klubach, parkach, księgarniach , teatrach i bibliotekach.

Narodowy Festiwal Książki

Narodowy Festiwal Książki odbędzie się we wrześniu w National Mall w Waszyngtonie. Dwudniowe wydarzenie odbywa się od 2001 roku i generalnie ma ponad 100 autorów, wśród których jest wielu literzy literackich. Darmowy i otwarty dla publiczności Narodowy Festiwal Książki jest organizowany i sponsorowany przez Bibliotekę Kongresu, a także National Endowment for the Arts.

Baltimore Book Festival

Festiwal Baltimore Book, organizowany we wrześniu każdego roku, jest sponsorowany przez miasto Baltimore i Państwową Radę Sztuki Maryland. W ramach festiwalu odbywają się odczyty autorów i podpisy książek, pokazy gotowania szefów celebrytów, odczyty poezji i warsztaty, dyskusje panelowe, wyprawy piesze, wystawcy (tacy jak literacka koszulka i toterzy, sprzedawcy żywności itp.) I księgarze. Dla dzieci, Baltimore Book Festival ma gawędziarzy, praktyczne projekty i inne spektakle.

Texas Book Festival

Pierwszy Texas Book Festival odbył się w 1996 roku.

Założona przez pierwszą damę Laurę Bush, festiwal świętuje książki i ich wkład w kulturę czytania i pisania, pomysły i wyobraźnię. Pani Bush, była bibliotekarz , chciała uhonorować pisarzy z Teksasu, promować radość czytania i korzystać z publicznych bibliotek państwowych.

Odbył się w październiku w State Capitol w Austin, Texas Book Festival gości ponad 200 Texas i znanego w kraju autora wraz z około 40.000 odwiedzających w weekend autorskich odczytów i prezentacji, dyskusji panelowych, podpisów książek i rozrywki muzycznej.

Festiwal Książki w Luizjanie

Festiwal Książki w Luizjanie to jednodniowe wydarzenie sponsorowane przez Bibliotekę Państwową w Luizjanie, Centrum Książki w Luizjanie, Fundację Bibliotek Louisiana i inne instytucje rządowe i handlowe. Festiwal literacki jest bezpłatny dla publiczności i odbywa się w październiku, w okolicach State Capitol w Baton Rouge. Oprócz wydarzeń takich jak występy i podpisy autorów, Louisiana Book Festival oferuje dzień pisania instrukcji dla potencjalnych autorów oraz organizację zbierania funduszy dla Fundacji Biblioteki Louisiana.

Międzynarodowe Targi Książki w Miami

"Najlepszy festiwal literacki w kraju", Miami Book Fair International przyciąga setki tysięcy odwiedzających każdego listopada. Założona w 1984 roku przez Miami Dade College i partnerów społecznych, Targi są obecnie częścią Florida Center for Literary Arts w Miami Dade College.

Targi organizują odczyty i dyskusje z wybitnymi autorami "Wieczorami z ..."; targi uliczne, w których ponad 350 autorów (w tym latynoamerykańskich i hiszpańskich) czyta i omawia ich pracę; oraz ponad 250 wydawców i księgarzy wystawiających i sprzedających książki. Działalność Children's Alley w Miami Book Fair International, w tym teatr, sztuka i rzemiosło, opowiadanie historii i czytania autorów książek dla dzieci.

Festiwale żydowskich książek

Żydowskie Festiwale Książki to zazwyczaj regionalne i lokalne wydarzenia, które odbywają się w lub w okolicach żydowskiego miesiąca książki, i które świetnie nadają się do promowania książek na tematy interesujące dla tej społeczności - czy to współczesnego życia, czy studiowania Tory.

Virginia Festival of the Book

Odbył się w marcu każdego roku w Charlottesville i hrabstwie Albermarle w stanie Wirginia - w okolicy znajduje się także University of Virginia, Monticello Jeffersona i inne miejsca kulturalne i edukacyjne - festiwal to "pięć dni i setki autorów". Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź ich stronę internetową.

Los Angeles Times Festival of Books

Festiwal książek Los Angeles Times powstał w 1996 roku, aby promować umiejętność czytania i pisania, świętować słowo pisane i gromadzić tych, którzy tworzą książki z ludźmi, którzy lubią je czytać. Darmowy dla publiczności festiwal zawiera setki autorów, ponad 300 wystawców, scenę dziecięcą, scenę kulinarną, scenę dla młodych dorosłych, scenę Los Angeles Times, scenę poetycką, dyskusje panelowe i seminaria pisania.

Zaprezentowany we współpracy z University of Southern California, Los Angeles Times Festival of Books przyciąga od kwietnia do 130 000 do 140 000.

Chicago Tribune Printer's Row Lit Fest

The Chicago Tribune Printer's Row Lit Fest jest uważany za największy darmowy outdoorowy festiwal literacki na Środkowym Zachodzie. Zwykle odbywa się co roku przez dwa dni na początku czerwca, w historycznie znaczącej dzielnicy drukarni Rowers w Chicago.

Wydarzenie obejmuje autorów, wykonawców i prezenterów, którzy uczestniczą w setkach paneli, dyskusji, a także setkach księgarń z całego kraju prezentujących nowe, używane i antykwaryczne książki. The Printer's Row Lit Fest to jedno z najważniejszych wydarzeń literackich w Stanach Zjednoczonych.