Dowiedz się, co należy zrobić MOS 0861 Fire Support Marine

Obowiązki, obowiązki i kwalifikacje MOS 0861 Fire Support Marine

Specjalny system kodeksu pracy w służbie piechoty morskiej rozróżnia stanowiska, role i obowiązki w korpusie piechoty morskiej. MOS 0861 oznacza Fire Support Marine.

MOS 0861 był wcześniej zatytułowany "Fire Support Man". Następnie, po obszernym przeglądzie sekretarza marynarki, marines zdecydowali się na neutralne płciowo z niektórymi tytułami pracy w 2016 r. W następstwie tego Pentagonu nakazano w 2015 r., Że kobiety mogą służyć w walkach na linii naziemnej w pierwszej linii. .

W rezultacie 19 nazw MOS zostało zmienionych w celu wyeliminowania odniesień związanych z płcią. MOS 0861 był jednym z nich. W większości przypadków słowo "człowiek" zastąpiono słowem "Marine", podobnie jak w MOS 0861.

Jest to podstawowy MOS (PMOS), a zakres rangi rozciąga się od Master Gunnery Sergeant na Private. Pierwotne MOS identyfikują podstawowe umiejętności i / lub szkolenia członków usług. Mówi się, że jest to jeden z najlepszych MOS oferowanych przez Marine Corps.

Opis stanowiska MOS 0861: The Fire Support Marine

Pomoc pożarna Marines wykonują obowiązki związane z obserwacją, prowadzeniem i kontrolą artylerii i strzelanin marynarki wojennej. Określenie "ogień" odnosi się do ognia broni, w przeciwieństwie do spalania i palenia, a zatem konieczności zmiany nazwy MOS, aby pomieścić kobiety na linii frontu.

Inne obowiązki MOS 0861 obejmują nawoływanie, obserwowanie i dostosowywanie artylerii i marynarki wojennej (NSFS). Obejmują one zastosowanie oznaczników laserowych i dalmierzy, wykorzystanie radiolatarni do obsługi statków NSFS oraz koordynację środków wsparcia przeciwpożarowego.

Zasoby wsparcia ogniowego obejmują moździerze, rakiety, artylerię, NSFS i CAS / CIFS.

MCO 3501.26A, Instrukcja treningu i gotowości jednostki artylerii (T i R), zawiera pełną listę obowiązków i zadań związanych z tym MOS.

Wymagania dotyczące zadania MOS 0861: The Fire Support Marine

Marines nie wkraczają na to stanowisko bez uprzedniego spełnienia kilku warunków wstępnych i przechodzenia specjalnych szkoleń.

Wnioskodawcy muszą posiadać wynik GT 100 lub wyższy. Muszą mieć normalne widzenie kolorów i ogólny wzrok, który można skorygować do 20/20. Muszą oni posiadać tajne poświadczenie bezpieczeństwa lub być uprawnionym do tego zwolnienia i muszą być obywatelami USA.

Dodatkowo kandydaci muszą ukończyć sześciotygodniowy kurs obserwatora skautów morskich (MASOC) w Ft. Sill in Oklahoma, a także kurs wsparcia ogniowego Marine, EWTGPAC, w Coronado w Kalifornii. MASOC jest znany z posiadania Marines na bardzo wysokich standardach. Kurs obejmuje tygodniowe testy pisemne i trzy gradowane misje z ostrzałami na żywo.

Ponieważ jest to PMOS, jest on ograniczony wyłącznie do zarejestrowanych żołnierzy piechoty morskiej, naczelników więzienia, oficerów z ograniczoną dyżurnością i oficerów nakazu. Ci Marines są promowani na to stanowisko.

Powiązane Kody Wydziału Pracy

Powiązane zadania korpusów piechoty morskiej

Powiązana klasyfikacja SOC / kod SOC

Powyższe informacje pochodzą częściowo z MCBUL ​​1200, części 2 i 3.