Jak zrezygnować z pracy za pośrednictwem poczty e-mail

Prawa autorskie fuzzbones0 / iStock

Jest właściwa droga i zły sposób na rzucenie pracy - i generalnie, rezygnacja z poczty elektronicznej to zła droga. Pomyśl o tym w ten sposób: gdybyś był szefem, czy chciałbyś, aby ludzie wysłali swoje zawiadomienie drogą elektroniczną, czy wolałbyś rozmawiać osobiście ?

Rzucanie osobiście jest zawsze preferowane. Pozwala to na okazanie uprzejmości swojemu niebancyjnemu pracodawcy i umocnienie relacji w miarę zamykania tego rozdziału w swojej karierze.

Nigdy nie wiesz, kiedy możesz potrzebować kontaktu w sieci , rekomendacji lub listu referencyjnego . Twój menadżer znacznie bardziej przypomina ci pomoc, jeśli przeprowadziłeś ostatnie dni w biurze z wdziękiem.

Powiedział, że istnieją okoliczności, w których rezygnacja z osoby jest niemożliwe. Kiedy pojawiają się takie sytuacje, może być konieczne zamknięcie wiadomości e-mail.

Kiedy można odejść z pracy za pośrednictwem poczty e-mail?

Wskazówki dotyczące wysyłania wiadomości e-mail w celu zakończenia pracy

Nawet jeśli rezygnujesz z pracy za pośrednictwem poczty elektronicznej, powiadomienie z dwutygodniowym wyprzedzeniem jest standardową praktyką. Jeśli jednak udanie się do biura nie jest możliwe, możesz nie być w stanie zapewnić standardowego powiadomienia. Podaj jak najwięcej zawiadomienia, aby utrzymać dobre relacje z pracodawcą.

Nie myśl, że musisz podać w liście szczegóły dotyczące tego, dlaczego rezygnujesz. Nie jest to również miejsce na reklamacje firmy lub współpracowników. E-mail powinien być krótki i zawierać tylko istotne informacje, ponieważ wydruk tego listu prawdopodobnie pojawi się w aktach pracownika i może zostać przejrzany, jeśli kiedykolwiek poprosisz firmę o referencję.

Poniżej znajdują się informacje o tym, jak wysłać wiadomość e-mail z rezygnacją, kto powinien otrzymać wiadomość e-mail, wskazówki dotyczące pisania i formatowania wiadomości e-mail oraz przykład i szablon.

Kogo powiadomić

Twój list wysłany pocztą e-mail powinien zostać wysłany do twojego bezpośredniego przełożonego, z kopią do działu zasobów ludzkich w twoim miejscu pracy. Skopiuj się do wiadomości (cc: lub bcc :), więc masz kopię do swoich zapisów.

Co uwzględnić w wiadomości e-mail

Po zamknięciu zadania za pomocą wiadomości e-mail informacje, które należy podać w wiadomości e-mail:

Możesz również dołączyć uprzejme podziękowania do firmy i / lub swojego menedżera.

Przejrzyj poniższy szablon, aby zobaczyć, jak sformatować wiadomość e-mail z rezygnacją. U dołu strony znajdziesz przykładowy e-mail, z którego możesz skorzystać podczas tworzenia własnego listu, aby powiadomić swojego pracodawcę, że rezygnujesz.

Szablon rezygnacji z wiadomości e-mail

Temat: Rezygnacja - Twoje imię

Pierwszy paragraf

Twoja wiadomość e-mail powinna zawierać informację o rezygnacji i podać datę, kiedy Twoja rezygnacja będzie skuteczna.

Środkowy akapit

Następna (opcjonalna) sekcja wiadomości e-mail z rezygnacją powinna podziękować twojemu pracodawcy za możliwości, jakie miałeś podczas pracy w firmie.

Ostatni akapit

Zakończ wiadomość e-mail z rezygnacją (również opcjonalnie), oferując pomoc przy przejściu.

Zamknięcie

Z poważaniem,

Twoje imię

Rezygnacja Wiadomość e-mail z wiadomością

Temat wiadomości e-mail: Rezygnacja - Twoje imię

Szanowny Panie / Pani. Nazwisko:

Moje przeprosiny za powiadomienie cię przez e-mail, jednak okoliczności są takie, że nie będę już mógł wejść do biura.

Zaakceptuj tę wiadomość e-mail jako powiadomienie, że zostawiam swoje stanowisko w CDF z dniem 1 stycznia z przyczyn osobistych.

Doceniam możliwości, jakie otrzymałem w firmie i twoje profesjonalne doradztwo i wsparcie. Życzę wam i firmie wiele sukcesów w przyszłości.

Proszę dać mi znać, czego się spodziewać, jeśli chodzi o mój naliczony urlop osobisty i ostatnią wypłatę.

Jeśli mogę pomóc w trakcie tego przejścia, proszę dać mi znać.

Z poważaniem,

Twoje imię

Czytaj więcej: Jak wyjść z pracy | Próbki listów rezygnacyjnych | Porady dotyczące pisania listów rezygnacyjnych | Rezygnacja Do i zakazów