Najbardziej poszukiwane świadczenia pracownicze

Najnowsze badanie ujawnia najbardziej pożądane świadczenia pracownicze

Pracownicy szukają teraz więcej niż tylko wypłaty, rozważając pobyt u obecnego pracodawcy lub szukając czegoś lepszego. Wygląda na to, że świadczenia pracownicze znacznie obciążają tę decyzję. Nowa, bardziej świadoma rasa pracowników chce odszkodowań, które pomagają im zachować zdrowie i opiekę nad osobami zależnymi, jak nigdy dotąd.

Najnowsze badania ujawniają wnioski i tendencje dotyczące świadczeń pracowniczych

Pracodawcy, którzy chcą przyciągnąć najlepszych absolwentów uczelni wyższych lub kandydatów z najwyższego poziomu na rynku, będą chcieli zwrócić szczególną uwagę na ten artykuł, ponieważ omówimy 10 najbardziej pożądanych świadczeń pracowniczych na podstawie bieżących badań.

Według przeprowadzonego niedawno badania wspólnego zarządzania zasobami ludzkimi (SHRM) i Colonial Life są to świadczenia pracownicze, których ogromna większość poszukujących pracy domaga się od firm zatrudniających pracowników w 2014 r. I później. Ich odkrycia nie są zaskakujące, biorąc pod uwagę dążenie do bardziej zrównoważonego życia zawodowego jako najważniejszej wartości w miejscu pracy. Oto obniżka najwyższych żądanych świadczeń pracowniczych.

# 1 Opieka zdrowotna i opieka osobista

Powyższe badanie wykazało, że w ciągu ostatnich pięciu lat firmy coraz częściej oferowały pracownikom wizję, antykoncepcję, zdrowie psychiczne, bariatryczną i laserową chirurgię wzroku. W tym samym okresie zmniejszają się firmy w wysokości emerytalnego ubezpieczenia zdrowotnego i świadczeń zdrowotnych (HRA) oferowanych byłym pracownikom. Oznacza to, że więcej pracowników poszukuje świadczeń pracowniczych, aby pokryć ich bardziej pracowity niż kiedykolwiek styl życia.

# 2 Profilaktyczne korzyści zdrowotne i zdrowotne

Firmy zaczęły zmniejszać wydatki na opiekę zdrowotną, oferując więcej w zakresie profilaktycznych programów zdrowotnych i odnowy biologicznej dla pracowników.

Programy te obejmują upusty ze składek na ubezpieczenie zdrowotne za nie używanie wyrobów tytoniowych, za otrzymanie rocznej oceny ryzyka dla zdrowia oraz zniżki za udział w programie odnowy biologicznej. Firmy zaczęły oferować premie lub zachęty bezgotówkowe osobom, które spełniają swoje cele związane z wellness.

# 3 Planowanie emerytury i oszczędności

Pracownicy w każdym wieku szukają oszczędności emerytalnych i planowania świadczeń od swoich pracodawców bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

Pracownicy stają się coraz bardziej odpowiedzialni za swoje oszczędności, w wyniku czego pracodawcy wycofują się z planów określonych składek, oszczędności i planów pożyczek w ciągu ostatnich pięciu lat. Zasadniczo przywraca to plan emerytalny i osobiste oszczędności na mapie jako podstawową wartość w miejscu pracy.

# 4 Zostaw korzyści

Niezwykle istotną korzyścią, jakiej obecnie poszukują pracownicy, jest zasiłek urlopowy. W latach 2010-2014 odnotowano 11-procentowy wzrost liczby firm oferujących pracownikom odpłatne plany świadczeń, zgodnie z badaniem SHRM i Colonial Life. Mimo to liczba firm oferujących płatny osobisty czas wolny nieco spadła. Ciekawe, jak wpływa to na produktywność w miejscu pracy i czy możliwość pracy w domu ma wpływ na liczbę dni, które zostały odłożone na osobiste potrzeby.

# 5 Elastyczne harmonogramy

Pracownicy chcą mieć dużo większą elastyczność w swoim harmonogramie prac. W przeciwieństwie do poprzednich generacji pracowników, młodsi pracownicy nie chcą pracy, aby rządzić ich życiem. Zamiast tego nadal chcą mieć życie towarzyskie i rodzinne poza pracą. Elastyczne korzyści związane z harmonogramem, które są najbardziej pożądane, obejmują elastyczne dni pracy, opcje pracy w domu i elastyczne zmiany.

Pomaga to większej liczbie osób w maksymalnym wykorzystaniu dni roboczych przy zachowaniu odpowiedniej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.

# 6 Rozwój kariery

Badanie pokazuje, że rozwój kariery sponsorowany przez miejsca pracy staje się korzyścią, która jest nieco mniejsza w firmach, z powodu braku popytu ze strony pracowników. Mimo że niektóre firmy martwią się o brak wykwalifikowanych pracowników, nie wszyscy wykazują takie same obawy. Niektórzy pracownicy nadal chcą uzyskać korzyści związane z rozwojem kariery zawodowej, do których zaliczają się zajęcia z bilonu firmy i otrzymywanie wynagrodzenia za udział w szkoleniach. Zasugerowano, że otwarte kursy i eLearning dały niektórym pracownikom szansę nauczenia się, czego potrzebują, aby odnieść sukces w pracy.

# 7 Dodatki do podróży służbowych

Podróże są nadal ważnym aspektem dzisiejszego świata pracy, dlatego pracownicy poszukują nowych możliwości podróży służbowych.

Pracownicy oczekują zniżek i chcą otrzymać zwrot kosztów za rezerwację pokoi hotelowych, przejażdżki taksówką, przelot i wiele więcej, nawet poza biurem. Poszukujący pracy szukają firm, które są skłonne zapłacić za podróż w czasie rozmów kwalifikacyjnych lub szkoleń. Obejmuje to także dostęp do płatnych telefonów komórkowych w drodze.

# 8 Korzyści z przeniesienia

Ta kategoria świadczeń spadła w latach 2010-2014, jak wynika z badania przeprowadzonego przez SHRM i Colonial Life. Odsetek pracodawców oferujących pomoc w przypadku relokacji małżonków i tymczasowe świadczenia relokacyjne nieco spadły. Niewielu pracowników chce zmienić miejsce zamieszkania na nową pracę lub nawet pozostać w firmie, która zdecydowała się przenieść swoją siedzibę lub biura do nowej lokalizacji. Korzyści z przeniesienia są wysoko cenione przez pracowników, którzy są gotowi dokonać zmiany miejsca zamieszkania w wyniku oferty pracy.

# 9 Bonusy rekompensacyjne

Firmy wykazały znaczny spadek świadczeń z tytułu wynagrodzeń oferowanych pracownikom w latach 2010-2014. Korzyści te obejmują 529 planów oszczędnościowych, plany premii motywacyjnych dla kadry kierowniczej, elastyczne konta wydatków na opiekę uzależnioną oraz licencję na kształcenie. Wszelkie świadczenia pieniężne, które firma może zaoferować, poza wynagrodzeniem, są atrakcyjnym narzędziem, które można wykorzystać przy rekrutacji kandydatów na najwyższych szczeblach.

# 10 programów wspólnotowych skierowanych do pracowników

Firmy mogą obecnie oferować pracownikom mniej programów społecznościowych, ale wciąż są bardzo pożądane wśród młodszych i bardziej socjalnych pracowników. Są to programy społecznościowe, które często obejmują sponsorowane przez firmę zespoły sportowe, członkostwo w klubach wykonawczych, usługi planowania podróży, usługi pocztowe / spedycyjne, czyszczenie chemiczne na miejscu, przedszkola, kluby towarzyskie i inne opcje, które pomagają pracownikom w osiedlaniu się w ich społecznościach.

Ciekawie będzie zobaczyć, co przyniesie kilka następnych lat pod względem rodzajów świadczeń pracowniczych, które będą rosły w popycie i co pójdzie na marne. Powyższe badanie rzuca światło na pewne zmiany w wartościach i potrzebach najnowszej generacji talentów.

Image Credit: © md3d - Fotolia.com