Korzyści Flextime i Telepraca przekształcają miejsce pracy

Tworzenie firmy w celu uzyskania bardziej elastycznych harmonogramów i opcji pracy zdalnej

Elastyczne korzyści. Depositphotos.com/monkeybusiness

Szacuje się, że prawie 3,7 miliona pracowników pracuje teraz w domu przynajmniej w niepełnym wymiarze godzin, co stanowi wzrost o 103 procent od 2005 roku. (Źródło: GlobalWorkplaceAnalytics.com) Miliony więcej pracują na stanowiskach, które mogą łatwo nadążyć za czasem pracy i telepracą co najmniej kilka osób dni tygodnia.

Eksperci od dawna przewidują, że pojawienie się technologii mobilnej będzie miało duży wpływ na sposób pracy ludzi.

Nawet w miejscach pracy typu "brick-in-mortar" badania wykazały, że pracownicy nadal spędzają do pięciu godzin dziennie na swoich smartfonach. To jest dużo SMS-ów i surfowania po Internecie i współpracy przy użyciu technologii mobilnej, w biurze i w podróży.

Nic dziwnego, że miejsce pracy, jakie znamy, zmienia się. Aby nadążyć za tymi trendami i preferencjami pracowników, inteligentni pracodawcy zaczęli oferować o wiele więcej czasu pracy i telepracy. Dlaczego te korzyści mają kluczowe znaczenie dla sukcesu organizacji? Przyjrzyjmy się temu nieco więcej.

Atmosfera biznesu stała się teraz całkowicie globalna.

Wynika to z faktu, że firmy zaczęły się rozwijać globalnie, co oznacza, że ​​zespoły nie zawsze przebywają w tym samym biurze, a nawet w tym samym stanie lub kraju. Łatwo zrozumieć, w jaki sposób potrzeba pracy poza normalnymi godzinami pracy, aby pomieścić członków zespołu w innych strefach czasowych, wymagałaby większej elastyczności w planowaniu.

Również pracownicy podróżujący mogą z nimi pracować w trasie, aby podnieść poziom produktywności, a firmy mogą bezpiecznie zlecać zadania wykonawcom z innych regionów.

Telepraca i elastyczny czas pracy przemawiają do młodszych, bardziej zaawansowanych technicznie pokoleń pracowników.

Jeśli Twoja firma ma nadzieję przyciągnąć i zrekrutować najświeższych talentów, pakiet świadczeń pracowniczych, który pozwala na elastyczne harmonogramy i zdalne opcje pracy, jest ogromnym dobrodziejstwem.

Tysiąclecia, które stanowią teraz największą populację pracowników (tuż za Baby Boomers, które odchodzą stamtąd) są bardziej skłonne do pracy luźniejszego harmonogramu, który pozwala im skupić się na pracy, kiedy chcą, i priorytetem ich osobistych zobowiązań resztę czas. Do 2025 roku 75 procent amerykańskiej siły roboczej będzie składać się z pokolenia Milenium, a to oznacza, że ​​"chcą większej elastyczności i wszechstronności" - mówi Evelyn Fiskaa, dyrektor ds. Rozwoju kariery w Dominican College w Nowym Jorku (źródło: Forbes)

Nowa wartość w miejscu pracy to większa równowaga między życiem zawodowym a elastycznym czasem pracy.

Trend elastyczności w miejscu pracy 2015 Elastyczność w miejscu pracy ujawniła, że ​​chociaż "67% pracodawców uważa, że ​​pracownicy mają równowagę między pracą a życiem prywatnym, 45% pracowników się nie zgadza". Począwszy od Generacji X i Y, rośnie wpływ równowagi między życiem zawodowym a podstawową wartością wielu pracowników. Wynika to z potrzeby większej odnowy biologicznej w miejscu pracy i obniżenia poziomu stresu wśród pracowników. Jest także wielu pracowników, którzy są częścią pokolenia kanapkowego zajmującego się chorymi rodzicami Baby Boomer, jednocześnie wychowując własne dzieci. Elastyczny harmonogram i telepraca pozwalają pracownikom w pełni wykorzystać swój czas, nie poświęcając swojej kariery ani życia osobistego.

Dobrą wiadomością jest to, że firmy podejmują kroki w celu zapewnienia świadczeń pracowniczych, które honorują większą elastyczność i możliwość pracy z domu w razie potrzeby. W badaniu Workplace Trends 7 na 10 menedżerów ds. Kadr stawiło na pierwszym miejscu elastyczne świadczenia pracownicze, a 87 procent organizacji doświadczyło poprawy zadowolenia pracowników, a 71 procent odnotowało wzrost wydajności.