Jak ubiegać się o granty artystyczne i fundusze

Sztuka znana jest z tego, że zawsze brak im pieniędzy.

Na szczęście są granty artystyczne i fundusze dla artystów sztuk pięknych, takich jak artyści, kuratorzy i badacze, którzy mogą ubiegać się o takie programy, aby wystawić wystawę sztuki , przeprowadzić badania lub stworzyć dzieło sztuki .

Konkurencja jest jednak sztywna i bardziej normą jest odrzucenie niż akceptacja. Istnieją jednak kluczowe sposoby ubiegania się o fundusze na sztukę.

W tym artykule dowiesz się, jak ubiegać się o grant artystyczny i zwiększysz swoje szanse na sukces.

Trudność: średnia

Wymagany czas: zgodnie z terminem Funder's

Oto jak:

 1. Mieć jasny cel

  Określ swoje cele. Szukasz czasu, pieniędzy, przestrzeni? Czy potrzebujesz pieniędzy na podróże, badania, produkcję lub potrzebujesz konkretnego projektu finansowanego?

 2. Źródła finansowania badań

  Wykorzystaj swoją lokalną bibliotekę i Internet, aby zbadać wszystkie możliwości finansowania.

  Centrum Fundacji jest świetnym miejscem do rozpoczęcia.

 3. Myśl nieszablonowo

  Oprócz wszystkich popularnych źródeł finansowania, takich jak państwowe rady artystyczne oraz dotacje rządowe i instytucjonalne, pomyśl o alternatywnych, unikalnych źródłach.

  Być może część wystawy sztuki może mieć miejsce w niektórych lokalnych firmach, które mogą zapewnić wsparcie finansowe i logistyczne.

 4. Weź udział w warsztatach grantowych

  Wysłuchanie wewnętrznego spojrzenia na proces ubiegania się o dotację jest ogromnie pomocne. Wiele z tych warsztatów również jest dostępnych bezpłatnie.

 1. Przeczytaj Zasady aplikacji dokładnie

  Jest to najprostsza rada, ale nie jest często brana pod uwagę.

  Dokładnie podążaj za szczegółami. Podawaj tylko to, co jest wymagane i w wymaganym formacie.

 2. Porozmawiaj z osobą personelu

  Kiedy masz pytanie dotyczące procesu składania wniosku, najlepiej zadzwoń do pracowników biura i opracuj z nimi przyjazne, ale profesjonalne relacje. Mogą doradzić ci w sprawie szczegółów, które w przeciwnym razie mogą Cię ominąć.

 1. Napisz zwycięską propozycję

  Niektóre pomysły są bardziej wartościowe niż inne. Często projekty, które wzbogacają społeczności lub bezinteresownie angażują innych, wydają się być bardziej skuteczne niż te, które wydają się być zajęte sobą i służą wyłącznie ego wnioskodawcy.

 2. Edytuj swoje pisanie

  Twoja pisemna propozycja musi być wolna od błędów gramatycznych i ortograficznych. Powinno być czytane tak, jakby napisane przez zawodowego pisarza.

 3. Zrób potężną prezentację

  Twoja dokumentacja fotograficzna musi być olśniewająca i profesjonalna.

  Wszystkie części Twojego zgłoszenia muszą wyglądać czysto, ostro, porządnie, nie z uszami i nie poplamione kawą. Umieść płyty CD w czystych, czystych rękawach. Umieść napisane teksty w przejrzystych folderach. Nie składaj swojej propozycji, ale wyślij wszystko jako schludnie płaską paczkę.

 4. Prześlij przed ostatecznym terminem

  Złóż zgłoszenie pocztą przed upływem ostatecznego terminu lub Twoja propozycja może zostać zdyskwalifikowana.

 5. Nie zapomnij przekreślić palców

  No dalej, trochę przesądu nie będzie bolało.

Czego potrzebujesz: