List rezygnacyjny na promocję z inną firmą

Sztuka rezygnacji z wdzięcznością i wdzięcznością

Zdarza się to dość często, szczególnie wcześnie w czyjejś karierze. Wykonujesz swoją pierwszą pracę na poziomie podstawowym z intencją przejścia na szczyt korporacyjnej drabiny. Ta pierwsza praca z pewnością nie jest pozycją, w której chcesz spędzić resztę życia. To zrozumiałe.

Potem, około roku do pracy, zdarza się. Otwierają się nowe drzwi - dokładnie to, na co czekałeś i pracujesz. Gratulacje.

Teraz, oczywiście, masz do czynienia z rezygnacją z obecnej pracy z uczciwością. W końcu ta praca pojawi się w twoim CV, gdy będziesz kontynuował karierę. Nie chcesz spalić żadnych mostów.

Oczywiście możliwe jest, że awansowałeś we własnej firmie, co eliminuje kłopotliwe sytuacje. W przeciwnym razie ten przykład listu z rezygnacją może pomóc ci powiadomić pracodawcę, że rezygnujesz z wykonywania pracy, która jest awansem na wyższą pozycję.

Po pierwsze, Make It Professional

Utwórz swój list tak jak każdy inny list firmowy. Oznacza to profesjonalną konfigurację z następującymi informacjami w tej kolejności i sprawdzanie wszelkich literówek lub błędów gramatycznych.

Twoje imię
Twój adres
Twoje miasto, województwo, kod pocztowy
Twój numer telefonu
Twój email

Data

Nazwa
Tytuł
Organizacja
Adres
Miasto, województwo, kod pocztowy

Teraz zawartość

Teraz jesteś gotowy, aby wyjaśnić, co się stało.

Rozważ omówienie następujących punktów:

Szanowny Panie / Pani. Nazwisko:

W przyszłym miesiącu będę rezygnował z funkcji Sales Managera w Noonan & Company, aby objąć nowe stanowisko. Niedawno zaproponowano mi stanowisko wiceprezesa ds. Sprzedaży w innej firmie i niestety jest to oferta, której nie mogę odmówić.

Nowa praca to idealny kolejny krok w moim rozwoju zawodowym.

Praca z Wami była dla mnie przyjemnością i jestem bardzo wdzięczny za całą Waszą pomoc podczas mojego pobytu w Noonan & Company. Dużo się nauczyłem i doceniam czas i wysiłek, jaki poświęciłeś orientacji mnie na nową pracę w nowej firmie.

Nie wahaj się skontaktować ze mną, jeśli jest coś, co mogę zrobić dla ciebie, albo przez resztę mojego czasu tutaj, albo w następnych miesiącach. Chętnie pomogę ci w zatrudnieniu zastępcy lub wyborze innego pracownika na awans na moje stanowisko. Będę dostępny w tym miesiącu, aby spotkać się z Tobą w dowolnym momencie, lub możesz skontaktować się ze mną pod numerem 555-555-5555 lub first.lastname@gmail.com.

Dziękuję bardzo za zrozumienie i mam nadzieję, że możemy pozostać w kontakcie jako profesjonaliści w przyszłości.

Z poważaniem,

Twój podpis (drukowany list)

Twoja nazwa (e-mail)

Co osiąga Twój list

Wskazałeś, że oczywistym postępem jest lub powinien być cel każdego pracownika, a Ty wykorzystujesz szansę. Twój obecny pracodawca nie może ci za to winić.

Wyraziłeś swoją wdzięczność i zaoferowałeś swoją pomoc. Dałeś jasno do zrozumienia, że ​​nie jest twoim zamiarem pozostawienie obecnego pracodawcy na lodzie.

Być może najważniejsze, dajesz dużo ostrzeżeń, mniej więcej w ciągu miesiąca.

Na koniec zachowaj kopię, aby nigdy nie było żadnego pytania o to, jak załatwiłeś swoje wyjście z firmy.

PROSZĘ ZWRÓCIĆ UWAGĘ, że ta próbka jest przeznaczona wyłącznie do celów orientacyjnych. Podane informacje, w tym przykład, przykład i wskazówki, nie są gwarantowane pod względem dokładności ani legalności. Listy i inną korespondencję należy edytować pod kątem osobistej sytuacji.