Jak przygotować się do rozmowy ustnej

Wywiad jest ważnym elementem do poszukiwania pracy w kryminalnym wymiarze sprawiedliwości. W zależności od konkretnej pracy, o którą się ubiegasz, możesz mieć indywidualny kontakt z potencjalnym przełożonym lub możesz spotkać się z przerażającym wywiadem.

Niezależnie od sytuacji, nauka asa w ustnym wywiadzie pomoże ci zrobić to najważniejsze pierwsze wrażenie i postawi cię na drodze do sukcesu w karierze kryminalistyki .

Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, jeśli chcesz zaimponować podczas rozmowy na forum.

Zrób trochę rozpoznania przed swoją ustną tablicą

Przed rozmową kwalifikacyjną poświęć czas na określenie lokalizacji. Sprawdź, ile czasu zajmie Ci dotarcie do celu i jaka będzie najlepsza trasa. Planowanie trasy do wywiadu pomoże ci uspokoić nerwy i upewnić się, że dotrzesz na czas. Nie zrobisz na nikim wrażenia, jeśli spóźnisz się na rozmowę. Pamiętaj, że wcześnie jest na czas i na czas jest za późno.

Przewiduj pytania Pytania do Wywiadu

Przygotowując się do rozmowy, spróbuj przewidzieć typ pytań, które będziesz zadawać. Oczywiście nie będziesz wiedzieć wszystkiego, ale będziesz zaskoczony, ile informacji możesz uzyskać za pomocą prostego wyszukiwania w Internecie. Prawie każda agencja ma misję i podstawowe wartości i często publikuje je w swoich witrynach. Pomogą one w wyczuciu tego, co wydział uważa za najważniejszą funkcję.

Powinieneś także wyszukać najnowsze wiadomości o agencji, aby dowiedzieć się o problemach, z jakimi obecnie się mierzy. Oprócz badań w sieci rozważ rozmowy z osobami, które już pracują dla tego działu. Nie ma nic złego w pytaniu o typy pytań, których możesz się spodziewać. Najgorsze, co może się stać, to to, że powiedzą, że nie wiedzą lub nie mogą ci powiedzieć, ale przynajmniej wykazałeś zainteresowanie i inicjatywę.

Wymyśl kilka praktycznych pytań i przećwicz odpowiedzi. Niektóre pytania, które niemal na pewno usłyszysz, będą dotyczyć tego typu osoby, dlaczego chcesz pracować i tego, co Twoim zdaniem możesz wnieść do działu.

Możesz również otrzymać pytania oparte na scenariuszu, w których ankieter lub tablica rozmów przedstawi sytuację i zapyta, jak sobie z tym poradzisz. Nie panikuj; nie chodzi o to, aby sprawdzić swoją wiedzę, ale aby uzyskać ogólną migawkę umiejętności rozwiązywania problemów i krytycznego myślenia.

Doskonała praktyka zapewnia doskonałą wydajność podczas ustnych wywiadów z Board

Poproś swoją rodzinę lub przyjaciół, aby pomogli Ci w praktyce. Niech zadadzą ci pytania, które wymyśliłeś. Poproś ich o przesłanie opinii i ocenę odpowiedzi.

Będziesz także chciał spędzić trochę czasu ćwicząc w lustrze, abyś sam mógł zobaczyć, jak wyglądają twoje maniery i mimika. Jeśli czujesz się głupio patrząc na siebie w lustrze, spróbuj nagrać wideo z siebie, abyś mógł przeprowadzić uczciwą samoocenę.

Utrzymuj kontakt wzrokowy i eliminuj gesty podczas wywiadu

Podczas rozmowy z forum, pamiętaj o utrzymaniu kontaktu wzrokowego i zwracaniu uwagi na gesty rąk. Jeśli możesz usiąść przy biurku lub stole, staraj się trzymać ręce złożone na blacie stołu i wykonuj niewielkie ruchy ręką, aby podkreślić punkty tylko wtedy, gdy uważasz, że jest to absolutnie konieczne.

Obserwuj swoje słowne podpowiedzi w wywiadzie

Zwróć uwagę na swoje słowne sygnały i usuń jak najwięcej "um", "uh" i "ah", jak możesz. Odciągają one ankietera od rzeczywistej myśli, którą próbujesz przekazać. Dają one wrażenie, że albo nie wiesz dużo o temacie, albo o tym, co robisz, kiedy idziesz dalej.

Uczciwość jest zawsze najlepszą polityką w rozmowie kwalifikacyjnej

Przede wszystkim, kluczem do uzyskania jakiegokolwiek ustnego wywiadu pokładzie jest szczerze. Jeśli zawsze udzielasz szczerych odpowiedzi na każde pytanie, które Cię zadowala, twoja wiedza i pasja będą błyskać i nigdy nie będziesz musiał walczyć, aby wymyślić odpowiedź.

Ponadto nie zapominaj, że nigdy nie ma nic złego w mówieniu "Nie wiem". Badacze często dostrzegają oszustwa i zawsze doceniają szczerość.

Najważniejsze jest to, być sobą. Nie musisz się denerwować w wywiadzie dla zarządu ortograficznego, jeśli chcesz, aby twoja stopa była najlepsza i masz zaufanie do swoich umiejętności.

Jeśli wierzysz w siebie i jesteś dobrze przygotowany, udzielisz wywiadu. Nawet jeśli nie dostaniesz tej pracy, zdobędziesz cenne doświadczenie, które pomoże ci znaleźć pracę z sądami karnymi w przyszłości.