Rzeczy do zrobienia, zanim odejdziesz z pracy

Kiedy zauważysz, że odszedłeś z pracy i złożyłeś oficjalną rezygnację , nadal musisz zrobić kilka rzeczy, aby zapewnić pełne gracji przejście, zanim po raz ostatni udasz się do biura.

Co musisz zrobić, zanim opuścisz swoje stanowisko i wkrótce zostanie pracodawcą? Dlaczego to, jak odejdziesz, ma znaczenie? Staranne planowanie odejścia z pracy może ułatwić przejście do kolejnej fazy kariery.

Sfinalizowanie relacji z przełożonymi i współpracownikami może umocnić pozytywne postrzeganie Twojego profesjonalizmu i pomóc uzyskać dobre referencje na przyszłość. Unikanie pułapek może zapewnić, że nie niszczysz związków lub nie popełnisz żadnych błędów przy rekompensacie lub świadczeniach po okresie zatrudnienia.

Jeśli planujesz z wyprzedzeniem, będziesz mógł wyjechać na dobre warunki iw dobrych łaskach firmy. To zawsze najlepszy sposób na wyjście z pracy, zwłaszcza, że ​​w przyszłości będziesz potrzebować referencji.

15 rzeczy do zrobienia przed opuszczeniem pracy

Nie wszystkie z nich odnoszą się do wszystkich, ale zanim skończysz pracę, musisz rozważyć przynajmniej niektóre z tych rzeczy. Przejrzyj listę i upewnij się, że została ona uwzględniona z wyprzedzeniem.

1. Pomóżcie, aby przejście przebiegło pomyślnie. Spotkaj się ze swoim przełożonym i zaoferuj wszystko, co możliwe, aby wypełnić pustkę stworzoną przez Twój wyjazd. Zaproponuj pomoc w szkoleniu osoby, która będzie wykonywać twoje obowiązki.

Poproś o informacje od swojego przełożonego dotyczące priorytetów na ostatnie dni. Twój profesjonalizm w pozostałym czasie zostanie zapamiętany, gdy kontrole referencyjne będą dokonywane w przyszłości.

2. Zrób listę tego, co robisz w pracy. Utwórz listę zadań każdego miesiąca, aby móc je dokumentować tak konkretnie, jak to możliwe.

Udostępnij listę swojemu przełożonemu i zaproponuj, aby przejrzała listę osób, które muszą zostać poinformowane.

3. Zaktualizuj swoje CV i profil LinkedIn. Zachowaj aktualne CV i profil LinkedIn, aby móc szybko przejść do trybu poszukiwania pracy, jeśli pojawi się taka potrzeba lub szansa. Aktualizowanie tych dokumentów jest łatwiejsze, gdy zmieniasz pracę, a szczegóły są świeże w głowie.

4. Napisz kilka zaleceń. Twórz rekomendacje dla LinkedIn dla przełożonych, współpracowników i kluczowych członków. Ludzie uwielbiają otrzymywać rekomendacje, a to pomoże ci zdobyć trochę własnych.

5. Zdobądź kilka zaleceń. Poproś superwizorów, klientów, podwładnych, dostawców i współpracowników o opracowanie rekomendacji dla LinkedIn, gdy wyświetlenia są aktualne, a Twoja dźwignia nadal działa. Zapoznaj się z tymi wskazówkami, aby uzyskać referencje dotyczące zatrudnienia .

6. Zapisz próbki pracy. Przenieś niektóre niezastrzeżone przykłady swojej pracy i dokumentów, które będą pomocne w przyszłych zadaniach do komputera domowego lub osobistej poczty e-mail. Upewnij się, że masz dane kontaktowe dla współpracowników, z którymi chcesz być w kontakcie. Niektóre organizacje będą Cię eskortować do twojego biura, aby zapakować rzeczy osobiste i odetną ci dostęp do komputera, kiedy powiesz, że odchodzisz, więc pamiętaj, aby zebrać te informacje przed złożeniem rezygnacji.

7. Pamiętaj, aby być pokornym. Oprzyj się pokusie świętowania szczęścia, jakim jest zbyt entuzjastyczne lądowanie nowej pracy ze współpracownikami. Zrazisz tylko swoich dawnych byłych kolegów.

8. Powiedz dziękuję. Poświęć czas, aby podziękować wszystkim, którzy pomogli Ci być produktywnym w swojej roli. Twoja hojność i skromność zostaną zapamiętane. Osób samotnych i wyrazić swoją wdzięczność za ich wsparcie na każdej imprezie wyjazdowej. Poświęć trochę czasu, aby wysłać e-mail z informacją do osób, z którymi pracowałeś.

9. Zachowaj to miłe i grzeczne. Nie badmouth zarządzania lub personelu. Ludzie mają długie wspomnienia dotyczące krytyki, a ty nigdy nie wiesz, kiedy zapytani o twoje wyniki będą dokonywani przez przyszłych pracodawców. Nawet jeśli nienawidziłeś swojej pracy lub szefa, nie ma sensu tego mówić.

10. Uzyskaj informacje na temat świadczeń byłych pracowników. Umów się na spotkanie ze specjalistą ds. Zasiłków w dziale kadr.

Bezpieczne informacje o odszkodowaniach za urlopy , kontynuacji ubezpieczenia zdrowotnego, konsekwencjach dla planów emerytalnych, odprawach , jeśli dotyczy, i innych świadczeniach, które będą kontynuowane po zakończeniu stosunku pracy.

11. Nie rezygnuj bez planu . Jeśli myślisz o rzuceniu bez nowej pracy, oceń swoje alternatywy i najpierw zbadaj kilka opcji. Przeczytaj te wskazówki, jak rozpocząć wyszukiwanie pracy .

12. Sprawdź swoje finanse. Spotkaj się z doradcą finansowym lub przedstawicielem emerytalnym, aby uzyskać zrozumienie możliwości transportu 401 tys. I funduszy emerytalnych. Oto wskazówki dotyczące obsługi 401k podczas zmiany pracy .

13. Zrób budżet. Jeśli nie masz nowej pracy w kolejce, lub jeśli zarabiasz mniej niż teraz, poświęć trochę czasu, aby utworzyć budżet miesięczny. Oszacuj, jak długo Twoje oszczędności będą trwały, jeśli przez jakiś czas będziesz bez pracy.

14. Sprawdź zasiłki dla bezrobotnych. Jeśli zostałeś zwolniony, ustal, czy będziesz uprawniony do zasiłku dla bezrobotnych i obliczysz, ile otrzymasz.

15. Oblicz dochód emerytalny. Jeśli planujesz przejść na emeryturę, oblicz swoje wydatki i swoje dochody przy pomocy doradcy finansowego. Oto, jak obliczyć, co trzeba przejść na emeryturę.

Przeczytaj więcej: 20 najważniejszych wskazówek dotyczących rozpoczynania nowej pracy