Powody, by rzucić pracę, którą kochasz

Czy lubisz swoją pracę, ale myślisz, że być może powinieneś rozważyć kontynuację? Czy jesteś zaniepokojony starzeniem się, ponieważ pracujesz zbyt długo? Czy praca, którą kochasz, doprowadza Cię do szaleństwa z powodu godzin, podróży, zbyt długich dojazdów lub innych czynników poza samą pozycją? Czy powody, dla których warto pozostać, są ważniejsze niż powody?

Jeśli zastanawiasz się, czy powinieneś rozpocząć poszukiwania pracy, mimo że nadal kochasz swoją pracę, być może nadszedł czas, aby to zrobić.

Słuchanie twojego jelita działa dobrze. Jeśli twój mówi, że może to być pora, aby przejść dalej, zaufaj jej, posłuchaj go, a przynajmniej poświęć czas na sprawdzenie innych opcji pracy.

Nie musisz brać nowej pracy, jeśli ci ją zaoferowano. Ale jeśli nie złożysz podania, nigdy się nie dowiesz, co jeszcze mogłeś zrobić ze swoją karierą. Sprawdź te objawy, że nadszedł czas, aby rzucić pracę, którą kochasz i rozważyć przejście. Oto 7 powodów, aby rzucić pracę, którą kochasz.

Więcej pieniędzy

Najbardziej oczywistym powodem, aby rzucić pracę, którą kochasz, jest więcej pieniędzy. Nie ma znaczenia, jak bardzo kochasz swoją pracę, jeśli jesteś zestresowany, że płacisz rachunki co miesiąc i nie możesz związać koniec z końcem. Zanim zaczniesz szukać pracy lub rzucić pracę, dowiedz się, ile jesteś wart na dzisiejszym rynku pracy. Ważne jest, aby upewnić się, że faktycznie można uzyskać większą wypłatę, jeśli zwrócisz uwagę.

Lepszy balans pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym

Czy twoja praca staje na przeszkodzie twojego życia?

Czy są rzeczy, które chciałbyś robić, ale nie możesz, ponieważ cały czas pracujesz? Czy podoba Ci się ta praca, ale nienawidzisz dojeżdżać? Czy jesteś wciągnięty w zbyt wiele różnych kierunków, próbując zrównoważyć pracę i rodzinę? Czynniki te mogą być sygnałem, że nadszedł czas, aby rozważyć inne opcje pracy, które lepiej pasują do tego, w którym miejscu teraz się znajdujesz.

Nie chcesz już tu mieszkać

Czy marzyłeś o przeprowadzce do miasta w górach lub na plaży? Czy chcesz się wyprowadzić z miasta lub z małego miasteczka? Czy myślisz o zbliżeniu się do rodziny? To są dobre powody, by rozważyć rzucenie palenia. Zapoznaj się z tymi wskazówkami, aby znaleźć pracę, gdy chcesz się przeprowadzić, aby rozpocząć.

Lepsze perspektywy długoterminowe

Czy zdaje się, że utknąłeś na szczeblach kariery i do nikąd? Czy spodziewałeś się awansu, którego nie dostałeś ? Jeśli przyszłość Twojej firmy nie kształtuje się zgodnie z oczekiwaniami, być może nadszedł czas, aby rozważyć rozpoczęcie poszukiwania pracy. Pamiętaj, nigdy nie boli, aby zobaczyć, co jest dostępne i co jeszcze możesz zrobić.

Nie ma dokąd pójść

Czy jesteś na szczycie swojej gry? Czy osiągnąłeś maksimum tego, co możesz osiągnąć w tej pracy? Jeśli masz, masz kilka możliwości. Możesz pozostać długotrwały, jeśli jesteś szczęśliwy w tej roli i nie spodziewasz się więcej z kariery. Możesz też rozważyć przeniesienie do firmy oferującej więcej możliwości rozwoju kariery.

Czas spróbować czegoś innego

Być może zbliżasz się do wieku emerytalnego i chcesz sprawdzić alternatywne ścieżki kariery, póki jeszcze masz czas. Czy jest coś, co naprawdę chcesz robić, póki jeszcze możesz?

Kochanie swojej pracy nie oznacza, że ​​musisz ją zatrzymać. Co chciałeś robić, kiedy dorastałeś? Weź udział w darmowym teście kariery (lub dwóch), aby zobaczyć, co może przynieść Twoja przyszłość. Nigdy nie jest za późno, aby zacząć od nowa!

Za chwilę się zwolnisz

Czy kochasz swoją pracę, ale ona cię nie kocha? Jeśli nie dogadujesz się ze swoim szefem lub współpracownikami lub po prostu nie możesz wykonać tej pracy tak dobrze jak powinieneś, być może nadszedł czas, aby rozważyć ruch. Sprawdź te pięć znaków, które możesz zwolnić , i poradź się, czy powinieneś rzucić palenie, zanim zostaniesz zwolniony .

Przygotuj się do poszukiwania pracy Pewnie

Jeśli którykolwiek z tych powodów rezygnacji z pracy sprawił, że zastanawiałeś się, czy nadszedł czas, aby przejść dalej, zapoznaj się z tymi wskazówkami, aby przygotować się do poszukiwania pracy .

Ważne jest, aby szukać pracy do samego siebie, dopóki nie znajdziesz innej pozycji w kolejce.

Tylko dlatego, że wszyscy w pracy cię kochają, nie oznacza to, że nie będą zdenerwowani, jeśli zdecydujesz się wykorzystać inne możliwości. Zachowaj poufność, dopóki nie nadejdzie właściwy czas na podzielenie się swoją decyzją.

Jak rzucić pracę, którą kochasz

Kiedy uwielbiasz swoją pracę, kolegów i szefa, naprawdę trudno jest zrzec się rezygnacji. To nie tylko praca, którą opuszczasz. Może to być jak utrata części rodziny. Mimo że obiecujesz pozostać w kontakcie, i tak się stanie, to nigdy już nie będzie tak samo.

Pozostawienie właściwej notatki może pomóc w utrzymaniu tych relacji. Nie zapominaj, jak łatwo jest pozostać w kontakcie. Przy odrobinie wysiłku możesz pozostać w kontakcie. Po podjęciu decyzji przejrzyj poniższe wskazówki dotyczące rezygnacji z pracy, aby móc złożyć profesjonalną i wdzięczną rezygnację.