Czy życiorys wymaga celu?

Jeśli nauczysz się tworzyć życiorys dziesięć lat temu lub dłużej, możesz być zaskoczony tym, że cel nie jest już zasadniczą częścią standardowego CV. W rzeczywistości niektórzy eksperci w dziedzinie kariery powiedzą ci, że posiadanie celu wznowienia jest w najlepszym wypadku niepotrzebne, aw najgorszym jest datowane. Podobnie jak wiersz "referencje na życzenie", jest to wypełniacz, który sprawia, że ​​menedżerowie ds. Rekrutacji nie dostają się do mięsa twojego CV.

Masz ograniczony czas na skupienie uwagi: dokładnie osiem sekund, według jednego badania. Oczywiście, nie chcesz tracić czasu, mówiąc im, co już wiedzą z tematu wiadomości e-mail lub numer zamówienia w systemie śledzenia wnioskodawcy .

Lepsze alternatywy dla celu CV

Oświadczenia i profile marki
Oznaczenie marki lub profil zawodowy zastąpił cel większości autorów scenariuszy. W tym krótkim paragrafie wprowadzającym osoby poszukujące pracy zapewniają przemówienie na temat windy - szybkie podsumowanie ich doświadczeń, umiejętności i atrybutów, które opisują ich karierę i kwalifikacje na pierwszy rzut oka.

To wprowadzenie spełnia dwa główne cele w tym samym czasie: daje menedżerom ds. Rekrutacji szybki wgląd w kandydata, umożliwiając jednocześnie kandydatom wzięcie pod uwagę słów kluczowych, dzięki którym ich aplikacja zostanie zauważona.

Użyj słów kluczowych w swoim CV
Wybór odpowiednich słów kluczowych jest niezbędny do uzyskania oprogramowania i przesiewaczy. Te słowa kluczowe nie są tożsame z buzzwords resume - są prawie zawsze nadużywane i sprawią, że Twoje CV wzrośnie w jedną stronę do okólnika. Nie, wznowione słowa kluczowe są indywidualne dla stanowiska, o które się ubiegasz, i powinny się zmieniać za każdym razem, gdy przesyłasz swoje CV na nowe stanowisko.

Jak wybrać słowa kluczowe
Aby znaleźć najlepsze słowa kluczowe do użycia, zeskanuj listę zadań i zrób listę najważniejszych słów, np. Tytuły prac, takie jak "menedżer regionalny" lub "specjalista ds. Danych" i słowa umiejętności, takie jak "biegły w JavaScript" lub "sprawdzony sprzedawca. " Użyj słów, które odnoszą się do Twojego doświadczenia, umiejętności i historii pracy, i opracuj profesjonalny profil lub oświadczenie dotyczące marki.

Zachowaj uczciwość życiorysu
Uwaga: mimo, że możesz podkreślić swoje najwłaściwsze doświadczenie, nie kłam - zwłaszcza jeśli chodzi o posiadane tytuły stanowisk pracy lub nabyte umiejętności. Nie ma sensu zatrudnianie się na stanowisku, jeśli nie możesz wywiązać się z obietnicy, którą Twoje CV podjął do kierownika ds. Zatrudnienia.

Przykładowe wyciągi i profile dotyczące marki

Wielokrotnie nagradzany projektant graficzny, którego portfolio obejmuje klientów Fortune 100, takich jak CVS, Verizon i Kroger. Biegły w programie Adobe Illustrator, Photoshop i InDesign. Adept w zakresie szacowania kosztów, uzyskiwania konsensusu między zespołami oraz dostarczania projektów w terminie i budżecie.

Jeśli absolutnie musisz mieć cel w swoim CV

Nie możesz odejść od pomysłu włączenia celu do swojego CV? To nie tylko Ty - wiele osób nadal chce trzymać się tradycyjnego formatu z celem na górze strony.

Jeśli musisz mieć cel, upewnij się, że jest właściwy.

Wznowienie celów musi:

Konkluzja: każda część CV powinna się liczyć, włączając w to cel, jeśli czujesz potrzebę jego włączenia.

Pamiętaj, że masz tylko osiem sekund na zrobienie pierwszego wrażenia na menadżerze rekrutującym lub rekruterie. Nie możesz sobie pozwolić na marnowanie czasu, szczególnie na samym początku CV. Zwróć ich uwagę dzięki dobrze opracowanemu, zwięzłemu stwierdzeniu dotyczącemu marki i nie pozwól mu odejść.

Sugerowane czytanie: Wznów profile a cele | Jak dostosować swoje CV do pracy | Jak napisać ukierunkowane CV | Jak rozszyfrować opis zadania | Przeglądaj setki życiorysów próbek