Jak zrobić poszukiwania pracy Połączenia w zaskakujących miejscach

Wskazówki dotyczące nawiązywania połączeń, które mogą pomóc w znalezieniu zatrudnienia

Czasami możesz znaleźć połączenie, aby pomóc w następnym etapie kariery, kiedy i gdzie najmniej się spodziewasz. Może się zdarzyć, gdy aktywnie poszukujesz pracy i gdy nie myślisz o zmianie pracy. Dlatego zawsze dobrze jest utrzymywać radar poszukiwań pracy, nawet jeśli nie szukasz aktywnie nowej pozycji.

Znajomy lub znajomy może usłyszeć o pracy, która byłaby dla ciebie idealna.

Co więcej, pozycja mogła nie być jeszcze reklamowana. Możesz uzyskać przewagę nad wszystkimi innymi kandydatami, nie musząc dużo robić, aby przygotować się na inne rozwiązanie niż przygotowanie CV do udostępnienia .

Korzystanie z połączeń w celu uzyskania pomocy w znalezieniu zatrudnienia

Wynajęcie przez połączenie jest jednym z najlepszych sposobów na zdobycie nowej pracy. Pracodawcy uwielbiają skierowania, ponieważ wnioskodawca będzie miał wgląd w firmę przed złożeniem wniosku, a wiele firm ma programy skierowań zachęcające pracowników do rekomendowania kandydatów.

Istnieją dwa rodzaje połączeń, z których można korzystać podczas poszukiwania pracy. Profesjonalne połączenia obejmują osoby, z którymi pracowałeś, takie jak klienci, sprzedawcy, współpracownicy i rówieśnicy w Twojej branży. Osobiste kontakty to rodzina, przyjaciele, sąsiedzi, znajomi i przypadkowi ludzie, z którymi rozmawiasz na temat swojej kariery.

Istnieją inne połączenia, które krzyżują się z kategoriami, np. Absolwenci Twojej uczelni , a wszystkie kontakty, które masz w swoim życiu, mogą pomóc Ci zostać zatrudnionym.

Szukanie pracy w sieci i praca w sieci działają, ale pamiętaj, że to ludzie zatrudniają ludzi.

Tworzenie osobistych połączeń

Twoje osobiste kontakty mogą zapewnić kopalnię możliwości pracy. Są ludzie, którzy zostali wynajęci z powodu kogoś, z kim siedzieli obok w samolocie lub wyciągu narciarskim, albo dlatego, że druga mama, z którą rozmawiali na szkolnym pick-upie, wiedziała o idealnej pozycji, która właśnie się otworzyła.

Nigdy nie wiesz, kto może ci pomóc, o ile nie zapytasz.

Niektóre miejsca, w których można usłyszeć o otwarciu pracy, mogą cię zaskoczyć. Pomyśl o wszystkich miejscach, w których możesz trafić do kogoś, kogo znasz:

Oglądaj także swoje media społecznościowe. Twoi przyjaciele mogą publikować oferty pracy u swojego pracodawcy lub na innych stanowiskach, z którymi się spotykają. Pamiętaj, aby zachować ostrożność w pytaniu i robić to za pomocą prywatnej wiadomości, zamiast odpowiadać na post. Nigdy nie należy reklamować faktu, że poszukujesz pracy, chyba że jesteś bez pracy i chcesz, aby świat był świadomy.

Najlepszy sposób na połączenie z osobą

Jaki jest najlepszy sposób połączenia? Na początku trudno jest spotkać się z kontaktami, jeśli nie jesteś osobą wychodzącą. Te wskazówki sieciowe dla introwertyków pomogą Ci zacząć . Im więcej zrobisz, tym łatwiej się to stanie. Po kilku pierwszych razach może wydawać się to łatwe.

Bądź rozmowny. Powiedz "cześć" każdemu, kogo znasz, i niektórym osobom, których nie znasz. Proste powitanie, uśmiech i pytanie, w jaki sposób dana osoba robi, mogą rozpocząć rozmowę.

Zrób to z nimi. Nie rób rozmowy o tobie i nowej pracy, którą chciałbyś dostać. Zamiast tego porozmawiaj o tym, co masz wspólnego - Twoje dzieci, Twój pies, sprzęt do ćwiczeń, z którego korzystasz, grę, którą oglądasz lub wydarzenie, w którym uczestniczysz. Zapytaj drugą osobę, jaką pracę mają, jeśli nie wiesz. Jeśli tak, zapytaj ich, jak działa praca. To zawsze dobry sposób na przejście do dyskusji na temat kariery.

Być przygotowanym. W pewnym momencie rozmowa powinna zwrócić się do ciebie i wtedy należy rozmawiać o pracy i tym, co cię interesuje w dalszej karierze. Masz skoku windy , szybkie podsumowanie swojego tła, gotowe do udostępnienia.

Przygotuj swoje dane kontaktowe. Przygotuj swoje dane kontaktowe, aby udostępnić je na telefonie, na wypadek gdyby dana osoba prowadziła Cię.

Wizytówka z Twoim adresem e-mail, numerem telefonu i adresem URL na profilu LinkedIn to kolejny sposób na łatwe udostępnianie szczegółów. Ułatwienie ludziom skontaktowania się z Tobą zwiększy Twoje szanse na uzyskanie pracy.

Bądź w kontakcie ze swoimi profesjonalnymi kontaktami

Oprócz budowania osobistej sieci, nie trać z oczu zawodowych połączeń. Łączenie się z LinkedIn, wiadomościami społecznościowymi i pocztą e-mail jest prawie zbyt łatwe. Działają, oczywiście, ale jeśli jesteś w bliskiej odległości od kontaktów zawodowych, czat nad filiżanką kawy działa lepiej.

Będziesz umiał cementować i budować relacje, omawiać inne kontakty, które mogą ci pomóc i prowadzić prawdziwą rozmowę. Nie nawiązywanie kontaktów osobistych jest jednym z największych zawodowych błędów w sieci, które możesz popełnić.

Podobnie jak w przypadku twoich osobistych związków, dawania, aby uzyskać pracę. Zawsze oferuj swoją radę i pomoc. Ludzie chętniej pomagają komuś, kto im pomógł. Będą także bardziej skłonni pamiętać, jeśli obiecująca praca pojawi się na ich biurku.

Poświęć też trochę czasu na udział w wydarzeniach związanych z karierą zawodową . Podobnie jak w przypadku sieci typu "one-on-one", im więcej imprez, do których się wybierasz, tym więcej masz szans na zwiększenie swojej kariery.

Sugerowane czytanie: Jak korzystać z sieci w celu znalezienia pracy | 5 wskazówek dotyczących udanego spotkania w sieci