Międzynarodowe szkoły ochrony sztuki dla przywracania sztuki

Aby przywrócić i zachować dzieła sztuki, takie jak obrazy Old Masters, kruche rysunki, delikatną ceramikę i wytarte arrasy, wymagana jest finezja szlachetnego artysty , skrupulatność jubilera i wiedza naukowa chemika.

Aby być ekspertem w tak różnorodnych dziedzinach, konserwator sztuki musi albo uczyć się u mistrza, albo zapisać się na najwyższej klasy program ochrony sztuki, w którym nauczane są najnowsze narzędzia i technologie. Oto próbka dziewięciu programów ochrony sztuki na całym świecie, na których można zdobyć taką wiedzę praktyczną.

 • 01 The Istituto Superiore per la Conservazione ed il Restauro (ISCR)

  Jakie lepsze miejsce do nauki ochrony sztuki niż w Rzymie, we Włoszech! Istituto Superiore per la Conservazione ed il Restauro (ISCR) jest jedną z dwóch państwowych szkół ochrony przyrody we Włoszech i jest bardzo szanowany za projekty konserwatorskie i konserwatorskie.

  Studenci uczą się praktycznych technik posługiwania się freskami, mozaikami, gipsem i obrazami oraz uczą się chemicznie identyfikować materiały takie jak kamienie i metale.

 • 02 The Courtauld Institute of Art

  Courtauld Institute of Art, znany ze swoich studiów historii sztuki i programów konserwacji dzieł sztuki, znajduje się w Londynie i oferuje magisterskie studia malarskie (malarstwo ścienne) oraz dyplom podyplomowy w zakresie konserwacji malowideł sztalugowych.

 • 03 New York University, The Conservation Centre of Institute of Fine Arts

  New York University, The Conservation Centre of Institute of Fine Arts oferuje stopnie naukowe doktorantów i doktorantów. Program ochrony zabytków łączy w sobie historię sztuki, archeologię, kuratorię i naukę z zaawansowaną technologicznie pracą laboratoryjną i archeologicznymi wykopaliskami na miejscu w okresie letnim.

 • 04 Szkoła architektury Tulane

  Zlokalizowany w Nowym Orleanie program studiów magisterskich z zakresu konserwacji konserwatorskiej w Tulane jest rocznym programem studiów magisterskich z kursami poświęconymi historii architektury w obu Amerykach, konserwacją budynków, technologią konserwacji, seminarium z zakresu konserwacji zabytków i ochroną środowiska. Oprócz studiów akademickich wymagany jest również staż.

 • 05 Program studiów magisterskich UCLA i Getty Conservation Institute

  Program Mistrzostw UCLA i Getty Conservation Institute w zakresie ochrony materiałów archeologicznych i etnograficznych jest programem szkolącym studentów w zakresie konserwacji i konserwacji obiektów archeologicznych i kulturowych.

  Program opiera się na Getty Villa w Malibu, który jest centrum edukacyjnym i muzeum skupiającym się na starożytnych kulturach i gdzie studenci pracują bezpośrednio z najnowocześniejszą technologią konserwatorską.

 • 06 Buffalo State University

  Trzyletni program magisterski Uniwersytetu w Buffalo State University uczy studentów do pracy w muzeach i bibliotekach jako profesjonalni konserwatorzy dzieł sztuki, od estetyki do historii.

 • 07 The Camberwell College of Arts

  Camberwell College of Arts, część University of the Arts w Londynie, oferuje tytuł magistra sztuki w zakresie konserwacji dzieł sztuki. Studium to połączenie praktycznej praktyki konserwatorskiej, badań naukowych oraz historii sztuki i badań muzealnych. Studenci zapoznają się z muzeami, sztuką i historią kultury oraz nauką i technologią, aby pracować jako profesjonalni konserwatorzy muzeów i bibliotek.

 • 08 Uniwersytet Delaware

  Wydział Konserwacji Sztuki Uniwersytetu Delaware oferuje studia licencjackie, magisterskie i podyplomowe z zakresu konserwacji dzieł sztuki. Absolwenci mają dostęp do Laboratorium Badań Naukowych i Analiz (SRAL), gdzie uczą się korzystać z najnowszych technologii badań naukowych wykorzystywanych w konserwacji dzieł sztuki.

 • 09 Instytut Sztuk Pięknych w Chicago (SAIC)

  School of the Art Institute of Chicago (SAIC) oferuje tytuł magistra nauk historycznych [MSHP]. Dwuletni program koncentruje się na sposobie zachowania, ponownego użycia i rewitalizacji zabytkowych budynków, witryn i wyposażenia.