Top 10 miejsc pracy dla osób, które chcą uratować świat

Wskazówki dotyczące znalezienia pracy, w której można dokonać zmiany

Istnieje wiele powodów, dla których warto wybrać karierę. Aptitude ma wysoką pozycję, podobnie jak zainteresowanie - i oczywiście trzeba zarabiać wystarczająco dużo pieniędzy, by żyć dalej. Dla niektórych ich ścieżka kariery jest również kierowana przez poczucie altruizmu. Szukają pracy, w której mogą coś zmienić. Idealna praca dla tych ludzi pozwala im oddać ich społeczności.

Dobrą wiadomością jest to, że istnieje szeroki zakres zawodów pasujących do tego opisu. Możesz znaleźć pracę, która uratuje świat w branżach tak szerokich jak opieka zdrowotna, energetyka, egzekwowanie prawa i edukacja. A mówiąc o edukacji: nie zakładaj, że każda praca, która pomaga ludzkości, wymaga spędzenia wielu lat w szkole. Podczas gdy niektóre zawody na naszej liście wymagają zaawansowanej edukacji, inne są otwarte dla osób posiadających tytuł licencjata. Niektóre wymagają jedynie dyplomu ukończenia szkoły średniej i dodatkowego szkolenia.

Tutaj jest coś dla każdej altruistycznej duszy. Poniżej wymienione w kolejności prognozy zatrudnienia są dziesięć ścieżek kariery dla osób z silną chęcią pomagania innym.

 • 01 Terapeuta zajęciowy

  Osoby wykonujące tę pracę pomagają pacjentom młodym i starszym poprawić umiejętności, których potrzebują do codziennego życia. Pacjenci mogą być dziećmi ze spektrum autyzmu, dojrzałymi dorosłymi, którzy wyzdrowieją z powodu choroby fizycznej lub urazu, i wszyscy pomiędzy. Ta praca wymaga magistra i profesjonalnej licencji.
 • 02 Solar Photovoltaic Installer

  Ponad 250 000 amerykańskich pracowników zatrudnionych jest w przemyśle energii słonecznej, według danych Solar Energy Industries Association - ponad dwa razy więcej niż w 2012 r. Nic dziwnego, że popyt na instalatory fotowoltaiczne gwałtownie rośnie. Pracownicy ci instalują i konserwują panele słoneczne. Dyplom ukończenia szkoły średniej lub odpowiednik często wystarcza, aby rozpocząć, choć wielu instalatorów PV również wziąć udział w kursie lub odbyć staż. Szkolenie w miejscu pracy trwa tak długo, jak rok.
  • Mediana rocznego wynagrodzenia: 39 281 USD
  • Job Outlook (2014-24): 24 procent
 • 03 Dietetyk

  Specjaliści od żywienia i dietetycy doradzają klientom w zakresie zdrowego odżywiania z różnymi celami, od wspierania leczenia medycznego, poprzez odchudzanie, po leczenie chorób takich jak cukrzyca. Dietetycy zazwyczaj posiadają tytuł licencjata, a ich wynagrodzenie może wzrosnąć dzięki określonym umiejętnościom , takim jak pomoc pacjentom poddawanym leczeniu z powodu określonych problemów medycznych.
 • 04 Zarejestrowana pielęgniarka

  Pielęgniarki zapewniają opiekę nad pacjentem w różnych lokalizacjach pacjentów i ambulatoriów, w tym w szpitalach, gabinetach lekarskich, klinikach i domach pacjentów. Pomagają również koordynować opiekę i edukować pacjentów i ich rodziny w zakresie zarządzania zdrowiem i chorobami. Wiele szpitali wymaga teraz studiów licencjackich. Wszystkie zarejestrowane pielęgniarki muszą posiadać licencję. Inną opcją, która nie wymaga czteroletniego dyplomu, jest licencjonowana pielęgniarka praktyczna (LPN).
 • 05 Lekarz

  Lekarze i chirurdzy w oczywisty sposób zmieniają życie pacjentów i przyczyniają się do zdrowia ogółu społeczeństwa. Zarabiają też dobrze: w zależności od specjalizacji mogą zarabiać dużo ponad 200 000 $ rocznie. Z drugiej strony, mogą potrzebować tych pieniędzy, aby poradzić sobie z pożyczkami studenckimi: lekarze przechodzą dziewięć lub więcej lat nauki i szkoleń policealnych.
 • 06 Inżynier środowiska

  Inżynierowie środowiska pomagają firmom minimalizować wpływ rozwoju na środowisko. Mogą one pomóc w zapobieganiu zanieczyszczeniu powietrza i wody, poprawić zdrowie publiczne i pomóc w tworzeniu polityki. Ludzie w tej dziedzinie zwykle mają co najmniej tytuł licencjata. Doświadczenie w zarządzaniu projektami wiąże się z wyższą płacą, która może wynosić blisko sześciu liczb na najwyższym poziomie.
 • 07 Nauczyciel w szkole podstawowej

  Jeśli chcesz mieć pozytywny wpływ na ludzkość, nie ma lepszego miejsca na rozpoczęcie niż na początku. Nauczyciele szkół podstawowych kształtują młode umysły na samym początku, ucząc ich, jak się uczyć, a także kładąc fundamenty w podstawowych przedmiotach takich jak matematyka, czytanie, nauki społeczne i nauka.
 • 08 Urban Planner

  Planiści miejscy to często niezależni kontrahenci współpracujący z różnymi grupami publicznymi i prywatnymi, w tym z prywatnymi właścicielami nieruchomości, miastami i korporacjami. Tworzą plany użytkowania gruntów, które uwzględniają czynniki ekonomiczne i środowiskowe, a także wzrost liczby ludności. Zazwyczaj planiści miejscy mają tytuł magistra.
 • 09 Strażak

  Strażacy ratują życie i mienie, gasią pożary i zarządzają innymi sytuacjami kryzysowymi. Edukują także opinię publiczną na temat strategii zapobiegania pożarom. Typowe wykształcenie na poziomie podstawowym dla tego zawodu jest przyznawaną na podstawie drugiego wykształcenia, według Bureau of Labor Statistics.
 • 10 Policjant

  Członkowie policji pracują nad zapewnieniem bezpieczeństwa społecznościom, patrolując dzielnice, reagując na skargi i aresztując podejrzanych, a także uczestnicząc w programach pomocy społecznej. Wymagania edukacyjne są różne; wymagany jest dyplom ukończenia szkoły średniej, ale niektóre obszary wolą licencjat.

  > Źródła: Praca CareerCast, aby zrobić różnicę w 2017 roku , najlepsze oferty dla PayScale dla Ciebie , Podręcznik Biura Badań Statystyki Pracy

 • 11 Więcej miejsc pracy, w których możesz dokonać zmiany

  Szukasz więcej opcji, aby pomóc zmienić świat? Te zielone miejsca pracy dobrze się opłacają, a Ty możesz pomóc środowisku, a jednocześnie zarabiać. Na liście zadań zielonych marzeń jest praca dla każdego zestawu umiejętności, branży i poziomu wykształcenia.