Co to jest wywiad stresowy?

Taktyka do radzenia sobie z ciśnieniem

Wywiady stresowe mają wiele kształtów i rozmiarów, od lekko niepokojących do wręcz agresywnych. Osoba przeprowadzająca wywiad nie tylko sprawia, że ​​się skręcasz; Chodzi raczej o to, aby postawić cię w defensywie, aby zobaczyć, jak grasz pod presją.

Dlaczego pracodawcy używają wywiadów stresowych

Logika polega na tym, że sposób, w jaki reagujesz pod wpływem stresu podczas rozmowy, wskazuje na sposób radzenia sobie z podobnymi sytuacjami w pracy.

Tworzenie emocjonalnie chaotycznego otoczenia stawia kandydatów pod wpływem stresu psychologicznego, aby sprawdzić, czy pękną, pozostaną spokojni, czy nawet będą się rozwijać pod presją.

Wywiady o stresie mogą być kontrowersyjne, ponieważ tworzą wrażliwy i emocjonalnie obciążony związek między wnioskodawcą a menedżerem ds. Zatrudnienia , a tym samym firmą. Czasami nawet najbardziej popularni kandydaci odrzucą ofertę ze względu na charakter samej rozmowy kwalifikacyjnej .

Podejście w sytuacjach stresowych

Kandydat może zostać poproszony o powtórzenie trudnych lub pozornie nieodpowiednich pytań podczas rozmowy kwalifikacyjnej , poddać się testom, spotkać wielu ankieterów jednocześnie lub sekwencyjnych wywiadów, lub poddać się długiej próbie lub zostać niegrzecznie poinformowanym. Oto kilka dodatkowych metod:

Jak radzić sobie z wywiadem o stresie

Kluczem do przejścia przez ten proces jest zachowanie spokoju i emocji przez cały czas trwania wywiadu, ale dla wielu, gdy są sprowokowane lub nie szanowane, utrzymywanie poziomu głowy nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Pamiętaj też, że przeprowadzasz wywiady z firmą tak, jak rozmawiają z tobą. Oto kilka taktyk do zastosowania: