Jak zdobyć pracę jako weterynarz

Interesuje Cię kariera jako weterynarz? Oto informacje o wymaganiach edukacyjnych, wymaganiach zawodowych, znalezieniu ofert pracy, złożeniu wniosku i udzieleniu wywiadu na stanowisko lekarza weterynarii.

Opis pracy

Weterynarze przeprowadzają badania fizyczne zwierząt i diagnozują problemy zdrowotne. Opracowują plany leczenia i przepisują odpowiednie leki. Weterynarze zaszczepiają zwierzęta. Spleją / nijakie zwierzęta i pomagają w sztucznej impregnacji zwierząt gospodarskich.

Weterynarze leczą rany, naprawiają złamania kości i wykonują zabiegi chirurgiczne.

Weterynarze często specjalizują się w leczeniu zwierząt domowych, takich jak koty, psy i ptaki lub zwierzęta hodowlane, takie jak konie, bydło, kurczęta i świnie.

Perspektywy pracy

Według Biura Statystyki Pracy (BLS) zatrudnienie lekarzy weterynarii ma wzrosnąć o 18% w okresie od 2016 do 2026 r., Znacznie szybciej niż średnia stawka. Popyt na usługi weterynaryjne będzie napędzany zwiększonym zainteresowaniem konsumentów zwierzętami domowymi oraz tendencją konsumentów do inwestowania większych zasobów w opiekę medyczną.

Wynagrodzenie

Mediana rocznego wynagrodzenia dla weterynarzy w maju 2016 r. Wyniosła 88 770 USD według BLS. Najniższe 10 procent zarobiło mniej niż 52 470 USD, a najwyższe 10 procent zarobiło ponad 161 070 USD.

Wymagania dla lekarzy weterynarii

Weterynarze muszą zdobyć doktorat z medycyny weterynaryjnej, który obejmuje cztery lata pracy w klasie, laboratorium i klinice oraz spełnia wymagania licencyjne w państwie, w którym odbywają praktykę.

Programy są wysoce selektywne i wymagają od kandydatów osiągnięcia doskonałych wyników w takich dziedzinach jak biologia, chemia, anatomia, mikrobiologia i zoologia. Wybrani kandydaci zazwyczaj dobrze sprawdzają się na egzaminie kwalifikacyjnym Veterinary College i mają dostatecznie silne umiejętności matematyczne do opanowania kursów naukowych.

Lekarze weterynarii muszą zdać krajowy egzamin na licencję weterynaryjną, aby móc ćwiczyć.

Wiele stanów wymaga również od weterynarzy zdania egzaminu państwowego obejmującego państwowe przepisy i przepisy.

Weterynarze muszą posiadać silne umiejętności rozwiązywania problemów, aby analizować złożone problemy zdrowotne zwierząt i skutecznie diagnozować. Umiejętności podejmowania decyzji są niezbędne przy wyborze planów leczenia odpowiednich dla różnych warunków. Weterynarze powinni mieć doskonałą pamięć do przypomnienia terminów naukowych i farmaceutycznych. Współczucie ma zasadnicze znaczenie, gdy opiekujemy się zwierzętami doświadczającymi fizycznego stresu i zwracamy uwagę na emocjonalne obawy właścicieli zwierząt domowych.

Komunikacja i umiejętności interpersonalne są wymagane, aby nawiązać kontakt z właścicielami zwierząt i przekazywać informacje w kategoriach laickiego. Dobra umiejętność ruchowa jest niezbędna, ponieważ weterynarze wykonują delikatne operacje i procedury na zwierzętach.

Umiejętności biznesowe są niezbędne dla większości weterynarzy, ponieważ często zarządzają klinikami, laboratoriami lub szpitalami dla zwierząt. Rodzaje praktyk obejmują zwierzęta towarzyszące, duże zwierzęta, koni, opiekę w nagłych wypadkach i krytyczne, zwierzęta żywieniowe, egzotyczne zwierzęta, zwierzęta laboratoryjne, radiologię, chirurgię, zoologię i inne specjalności weterynaryjne.

Jak znaleźć pracę jako weterynarz

Osobiste zalecenia specjalistów w tej dziedzinie są niezbędne dla weterynarzy poszukujących pracy.

Skontaktuj się z pracownikami wydziału, kariery i absolwentów ze swojej szkoły weterynaryjnej i poproś o wprowadzenie do absolwentów w dziedzinach praktyki, które odpowiadają twoim zainteresowaniom.

Odwiedź te osoby, jeśli to możliwe, w celu uzyskania konsultacji informacyjnych i poproś o radę na temat rozpoczęcia kariery. Ponownie przeszukaj przeszłych opiekunów klinicznych i szukaj informacji na temat swoich poszukiwań. Podejdź do swojej pracy licencjackiej i biura absolwentów i poproś o nazwiska absolwentów praktykujących weterynarię, aby skontaktowali się w celu przeprowadzenia wywiadów informacyjnych.

Dołącz do ogólnych organizacji zawodowych, takich jak American Veterinary Medical Association i sieć z innymi członkami na konferencjach i przez grupy internetowe. Google "Stowarzyszenia weterynarzy" w celu uzyskania nazw wyspecjalizowanych stowarzyszeń powiązanych z Twoimi zainteresowaniami i zaangażuj tych członków.

Zapytaj swój wydział szkoły Vet o najbardziej odpowiednie grupy dla ciebie.

Wyszukaj specjalistyczne strony z dziedziny nauk weterynaryjnych . Wyszukaj również strony z ofertami pracy, takie jak Indeed.com i Monster.com, używając słowa kluczowego "Weterynarz", aby wygenerować dodatkowe namiary. Vet Recruiter to firma zajmująca się wyszukiwaniem, która łączy lekarzy weterynarii z potencjalnymi pracodawcami w terenie.

Zidentyfikuj szpitale / kliniki dla zwierząt, placówki badawcze, agencje rządowe i innych pracodawców weterynaryjnych w preferowanym obszarze geograficznym. Skontaktuj się z nimi bezpośrednio w sprawie wolnych miejsc, ponieważ ich stanowiska nie mogą być publikowane w miejscach, w których szukasz pracy. Odwiedź niektóre obiekty i zaangażuj menedżerów, aby pokazać szczególne zainteresowanie współpracą z tymi organizacjami.

Porady na temat przeprowadzania wywiadów dla weterynarzy

Zbadaj orientację obiektu, z którym przeprowadzasz wywiady. Bądź przygotowany, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące tego rodzaju praktyki weterynaryjnej. Spodziewaj się pytań na temat trudnych sytuacji, które napotkaliście podczas rotacji klinicznej. Przygotuj przykłady przypadków / sytuacji, które zakwestionowały Twoje umiejętności diagnostyczne i interpersonalne.

Badacze zajmujący się weterynarią często zadają hipotetyczne pytania dotyczące dylematów etycznych lub trudnych interwencji. Często nie ma właściwej odpowiedzi na te pytania, więc skup się na przedstawieniu realistycznego uzasadnienia dla twojego stanowiska.

Pomyśl o sześciu do ośmiu powodach, dla których byłbyś skutecznym weterynarzem w rodzaju organizacji, z którą rozmawiasz. Rozważ zasoby takie jak specjalistyczna wiedza, osiągnięcia kliniczne, cechy osobiste i umiejętności. Przygotuj anegdotę lub przykład dla każdego zasobu, demonstrując, jak skutecznie zastosowałeś tę siłę w kontekście akademickim lub klinicznym.

Większość pracodawców będzie zainteresowana Twoją zdolnością do obsługi klientów i generowania zwrotu. Bądź przygotowany, aby odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób zaangażowałeś właścicieli zwierząt / zwierząt i zabezpieczyłeś powtarzające się rachunki.

Skuteczne działania następcze będą miały decydujące znaczenie. Upewnij się, że zredagujesz efektywną wiadomość e-mail z podziękowaniem lub list tak szybko, jak to możliwe po spotkaniu. Przekaż swoje silne zainteresowanie tą pracą, kilka powodów, dla których jest to doskonałe dopasowanie i dodatkowe informacje, których nie dostarczyłeś na swoim spotkaniu.

Czytaj więcej: Profil zawodowy: Weterynarz | Jak dostać pracę w biurze weterynarii | Praca Praca ze zwierzętami