Wskazówki dotyczące świadczenia obowiązkowych szkoleń HR

Zwiększ efektywność szkolenia HR

W każdym przedsiębiorstwie szkolenie w zakresie zasobów ludzkich (HR) w wielu kwestiach związanych z pracownikami i kwestiami prawnymi jest obowiązkowe, zwłaszcza dla menedżerów i przełożonych. Musimy wyposażyć naszych pracowników w kompetentne zarządzanie ich kompetencjami związanymi z pracownikami.

Jednak dla maksymalizacji pozytywnego wpływu i uczenia się, musimy sprawić, aby szkolenia były motywujące i angażujące.

Przykład szkolenia HR

Oto, co chcieliśmy zrobić w związku z molestowaniem seksualnym i szykanami.

Szkolenie będzie przykładem dla wszystkich tych wskazówek.

Na początek kierownik działu HR w firmie klienta wysłał e-mail do wszystkich dyrektorów i kierowników, prosząc ich o zaoszczędzenie trzygodzinnego bloku na obowiązkowe szkolenie w zakresie zapobiegania molestowaniu seksualnemu i innym nękaniu w miejscu pracy.

Później dowiedziałem się, że grupa była totalnie przerażona myślą o spędzeniu trzech godzin na treningach nękania. Na szczęście dla mnie ustaleniem parametrów sesji treningowej było wideo / DVD, które kupiliśmy na sesję: Zapobieganie molestowaniu seksualnemu, od HR Hero.

Na szczęście dla mnie, ponieważ byłem tym, który oglądał to cztery razy w ramach przygotowań do sesji, film był świetny. Ja również poświęciłem czas na przygotowanie każdego incydentu nękania w miejscu pracy, z jakim miałem do czynienia przez lata. Prawdziwe historie dotyczące miejsca pracy są tak ważne w sesjach szkoleniowych HR, aby uczynić suchy materiał żywym.

Spraw, by szkolenia HR były żywe

Są to działania, które możesz podjąć, aby szkolenia HR były efektywne i przyjemne dla uczestników. Zastanówmy się nad działaniami, które należy podjąć, aby ta sesja szkoleniowa dotycząca molestowania seksualnego i nękania stała się bardziej żywa.

Należy poważnie podchodzić do obowiązkowych szkoleń HR, ponieważ konsekwencje prawne nieumiejętnego obchodzenia się z kwestiami związanymi z relacjami z pracownikami mogą być konsekwencją - i kosztowne. Ponieważ i tak wykonujesz obowiązkowe szkolenie HR, dlaczego nie zrobić tego dobrze, aby służyć zarówno najlepszym interesom, jak i najlepszym interesom pracowników.

Więcej o treningu i budowaniu zespołu