Ustawa o urlopie rodzinnym i lekarskim

Wymagania FMLA, które musisz znać

Ustawa o urlopie rodzinnym i lekarskim, znana lepiej pod inicjałami, FMLA, jest prawem obowiązującym od 1993 r., Kiedy to podpisał ją Prezydent Bill Clinton. Oznacza to, że dla dużej części siły roboczej zawsze była skuteczna.

Z ustawą obowiązującą przez 22 lata, prawdopodobnie myślisz, że wiesz, jak to działa. Jesteś pewny? Kilka rzeczy zmieniło się przez lata, więc czytaj dalej i zobacz, czy jesteś na bieżąco z FMLA.

Na pierwszy rzut oka FMLA wydaje się dość prosta. Jeśli jesteś chory, masz chorego członka rodziny lub masz nowe dziecko, możesz otrzymać do 12 tygodni wolnego bez wynagrodzenia. Jednak diabeł tkwi w szczegółach i czasami te szczegóły się zmieniają. Oto, co musisz wiedzieć.

Kto się nadaje?

W przeciwieństwie do ustaw, takich jak Ustawa o Niepełnosprawnych Amerykanów , która chroni cię nawet podczas rozmowy kwalifikacyjnej o pracę (o ile firma zatrudnia co najmniej 15 pracowników), FMLA nie zapewnia natychmiastowej ochrony.

Oto kwalifikacje, które musisz spełnić, aby być objęte tym prawem.

Jakie zabezpieczenia oferuje FMLA?

Jeśli spełniasz warunki, możesz otrzymać do 12 tygodni bezpłatnego urlopu. Niektóre firmy płacą za całość lub część urlopu. Jeśli przyczyną zwolnienia jest twoja własna choroba lub ciąża, możesz mieć politykę dotyczącą niepełnosprawności, która zapłaci Ci co najmniej część twojej pensji.

Firma jest zobowiązana do utrzymania pracy dla ciebie podczas nieobecności i przywrócenia cię do poprzedniej pozycji lub umieszczenia Cię w podobnej sytuacji. Oznacza to, że twój szef nie może cię zdegradować, gdy jesteś poza domem, chociaż może on przenieść cię na bok.

Twoja firma może jednak zwolnić cię. Jeśli Twoja firma eliminuje twoją pozycję, nie jesteś chroniony, ponieważ jesteś na FMLA. Nie chroni również przed konsekwencjami złych wyników.

Jeśli weźmiesz udział w nieobecności zatwierdzonej przez FMLA, a gdy cię nie będzie, twój szef odkryje, że nie wykonywałeś dobrej pracy, albo kłamałeś lub pozwalałeś, by sprawy się ślizgały, twój szef może zakończyć cię po powrocie.

Co kwalifikuje się jako choroba zakaźna FMLA?

Choroba jest bardzo ściśle określona przez Departament Pracy w następujący sposób:

FMLA obejmuje szeroki zakres rzeczy, ale nie każdą chorobę.

Pracownicy powinni mieć 15 dni na wypełnienie dokumentów. Jeśli wiesz coś z góry (na przykład o ciąży i porodach lub planowanych operacjach), powinieneś wcześniej wypełnić formularz papierkowej roboty.

Kto jest członkiem rodziny?

Odpowiedź na to pytanie powinna być oczywista, ale często jest przedmiotem debaty w sądzie. Małżonek (ta sama lub przeciwna płeć), dziecko i rodzic są członkami rodziny w ramach FMLA . Teściowie nie. Tak więc, jeśli twoja matka ma raka, możesz wziąć FMLA na opiekę nad nią. Ale jeśli twoja teściowa ma raka, jej dziecko musi się nią zaopiekować.

A co z pasierbami? Rząd uznaje, że nie każde dziecko żyje z biologicznymi rodzicami. Kluczowym czynnikiem decydującym jest to, czy dziecko mieszka z tobą i czy masz codzienne obowiązki dla dziecka.

Tak więc, jeśli twoje krokowe dzieci mieszkają z drugim rodzicem i widzą cię tylko co drugi weekend, nie kwalifikujesz się do FMLA. Ale jeśli pasierbowie mieszkają głównie z tobą, kwalifikują się. Dotyczy to również wnuków, którzy mieszkają ze swoimi dziadkami, przybranymi dziećmi i każdym innym związkiem, w którym jest się podstawowym opiekunem dziecka.

Niniejsze wytyczne dotyczą dzieci w wieku poniżej 18 lat mieszkających w domu, ale co z dorosłymi dziećmi? Aby uzyskać czas FMLA na opiekę nad dorosłym dzieckiem, dziecko musi być niezdolne do samodzielnej opieki. Ta potrzeba może oczywiście być tymczasowa, ale musi być poważnym warunkiem.

Musisz wziąć FMLA wszystko na raz?

Nie. Nie musisz nawet brać tego w pełnych dziennych odstępach. W przypadku schorzenia, na przykład raka, wymagającego regularnych wizyt lekarskich i leczenia, można podjąć tak zwaną przerywaną FMLA. W tym scenariuszu możesz wziąć urlop o wartości 12 tygodni. (12 tygodni x 40 godzin tygodniowo = 480 godzin)

Ponieważ FMLA nie jest opłacana, nawet zwolnieni pracownicy nie muszą być opłacani z tytułu urlopu przerywanego. To powiedziawszy, prokurator ds. Zatrudnienia Jon Hyman zdecydowanie zaleca kontynuowanie płacenia zwolnionym pracownikom pełnej pensji, gdy są oni na przerywanej FMLA.

Mówi: "Zwolnieni pracownicy nie pracują według ustalonych harmonogramów. Nie są to 9 - 5 miejsc pracy. Zwolnieni pracownicy pracują, aby wykonać swoją pracę (a jeśli nie, masz większe problemy niż odliczenie godziny lub dwóch wynagrodzenia za wizytę u lekarza). Ponieważ zwolnieni pracownicy pracują, aby wykonać swoją pracę, jest to wyjątkowo krótkowzroczne (i, szczerze mówiąc, perwersyjne), aby zaciągnąć wynagrodzenie za przerywany urlop FMLA.

Czy kwalifikujący się pracownik musi wziąć urlop FMLA?

Nie. Jeśli pracownik woli skorzystać z prostego urlopu lub urlopu, lub z innego powodu nie chce czasu liczonego na FMLA, to jest to ich przywilej. Jednak dział HR powinien dokładnie udokumentować, że pracownik wyraźnie zażądał, aby urlop nie liczył się w ich banku FMLA.

Dziewiąty sąd okręgowy orzekł ostatnio, że pracownik, który rozumie, w jaki sposób FMLA działa i nie działa, nie jest chroniony przez FMLA. Uważnie śledzić tutaj, ponieważ inne sądy okręgowe nie wydały orzeczenia w tej sprawie, a twój sąd okręgowy może stwierdzić coś przeciwnego.

Ogólnie rzecz biorąc, pracownik musi poprosić o FMLA, ale działy HR powinny upewnić się, że oferują ją osobom, o których wiedzą, że będą objęte ubezpieczeniem. W przeciwnym razie może wystąpić zamieszanie.

Ponadto, sądy orzekły, że jeśli kierownictwo lub dział kadr mówi pracownikowi, że kwalifikuje się do FMLA, a następnie stwierdza, że ​​pracownik nie jest uprawniony, urlop jest nadal chroniony, ponieważ pracownik uważał, że była objęta FMLA.

Czy możesz zwolnić kogoś, kto nie wraca do pracy pod koniec 12 tygodni?

Tak i nie. Ustawa o Amerykanach z niepełnosprawnościami zawiera teraz postanowienie, że urlopy absencyjne można uznać za rozsądne zakwaterowanie , nawet na okresy dłuższe niż 12 tygodni obiecane przez FMLA. Zawsze skonsultuj się ze swoim prawnikiem przed rozwiązaniem pracownika, którego lekarz nie zwolnił jej do pracy po wygaśnięciu FMLA.