Dowiedz się 7 sposobów na zmniejszenie kosztów latania

Bycie pilotem jest kosztowne. Oto siedem sposobów na obniżenie kosztów latania.

 • 01 Złóż wniosek o stypendia

  Ten jest dla pilotów studenckich nieobliczalny, ale nie pomijaj tego pomysłu tylko dlatego, że masz już licencję pilota prywatnego . Jeśli mógłbyś w ogóle uznać się za studenta lotu, powinieneś ubiegać się o stypendia . Chcesz uzyskać ocenę hydroplanów? A co powiesz na trening manewrowy? Chcesz wziąć udział w wyścigu lotniczym? Istnieją stypendia dla wszystkich tych możliwości szkolenia. To, że osiągnąłeś swój pierwotny cel, to prywatna lub komercyjna licencja , nie oznacza, że ​​nie możesz latać dla zabawy.

  Jest jednak pewna sztuczka: musisz szukać tych stypendiów. Nie przyjdą do ciebie. Aby znaleźć stypendia, przejdź bezpośrednio do stron internetowych organizacji lotniczych, w które angażujesz się (lub z którymi nie miałbyś nic wspólnego). Women in Aviation, International (WAI) ma stypendia na każdy poziom szkolenia w locie, jakie można sobie wyobrazić, zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. kobiety. AOPA, EAA, NBAA, OBAP i The 99s oferują regularne stypendia dla różnych faz szkolenia. Być może ktoś w twojej okolicy oferuje stypendium dla lokalnych studentów.

 • 02 Dołącz (lub uruchom) Flying Club

  Jeśli masz klub latający w swojej okolicy, zacznij tam. Nie tylko znajdziesz niższe ceny, ale jest to jedno z najlepszych miejsc do poznania innych pilotów. Nawiązywanie kontaktów z innymi pilotami oznacza więcej możliwości znalezienia partnera latającego i więcej osób do nauki.
 • 03 Kup lub udostępnij samolot

  Tak, powiedziałem, kup samolot . Jest drogi, ale jeśli latasz dużo i polegasz na podróżach lotniczych z wielu powodów, może to być lepsza opcja niż wynajem. A jeśli złagodzisz koszty poprzez partnerstwo lub współwłasność, to może być warto.
 • 04 Udostępnij czas lotu

  Jeśli znasz kogoś, kto ma podobne cele, trasy przelotów lub harmonogramy szkoleń, podziel się z nimi pracą (i kosztami). W większości przypadków można rejestrować godziny w samolocie za połowę kosztów. Zaoferuj pilota bezpieczeństwa lub zaproś przyjaciela podczas lotu na lekcję. Obserwowanie lotów innych studentów jest świetnym doświadczeniem w nauce i może obniżyć koszty, ponieważ będziesz później grać dalej.
 • 05 Zostań instruktorem lotu

  Jacom Stephens / Getty

  Jeśli nie masz wielu godzin lotu i chcesz latać więcej, jest to jedyna logiczna odpowiedź. Po uzyskaniu certyfikatu instruktora lotu nie będziesz musiał płacić za kolejny lot. W rzeczywistości zarabiasz na tym robiąc pieniądze. To inwestycja, aby uzyskać szkolenie potrzebne do zdanego egzaminu CFI, ale gdy już to zrobisz, możesz zapłacić za latanie, co jest najlepszym scenariuszem.

 • 06 Bądź na bieżąco

  Waluta jest ważna, jeśli nie chcesz tracić pieniędzy na ponowne uczenie się tego, co już wiesz, aby udowodnić, że jesteś instruktorem w kółko. Dlatego ważne jest pozostawanie w instrumencie, zdobywanie lądowania w nocy i ćwiczenie w domu lub na symulatorze. Utrata waluty może być kosztowna.
 • 07 Zostań pilotem sportowym

  Piloci sportowi mają dostęp do lekkich samolotów sportowych, które są łatwe i niedrogie do latania (nie wspominając o zabawie!). Certyfikat pilota sportowego kosztuje mniej, zajmuje mniej czasu, a Ty możesz nawet zaoszczędzić pieniądze, unikając opłat za badania lekarskie. Wymagania dotyczące uzyskania i utrzymania certyfikatu pilota sportowego są mniejsze niż certyfikat prywatnego pilota, a koszty operacyjne również są niższe.