6 sposobów świętowania Narodowego Dnia Lotnictwa

National Aviation Day to amerykańskie święto obchodzone 19 sierpnia każdego roku, które ma urodziny Orville Wright. Były prezydent Franklin D. Roosevelt był twórcą Narodowego Dnia Lotnictwa, który po raz pierwszy w 1939 roku podjął decyzję, że naród powinien świętować rozwój i postępy w dziedzinie lotnictwa. A dzisiaj nie mogliśmy się zgodzić na więcej!

W tym dniu zachęcamy obywateli Stanów Zjednoczonych i entuzjastów lotnictwa do świętowania historii lotnictwa, pamiętamy, jak daleko zaszliśmy jako naród i wspieramy przyszłość lotnictwa. Dzień Lotnictwa Narodowego obchodzony jest często na specjalnych imprezach na lotniskach iw muzeach lotnictwa. Szkoły i organizacje edukacyjne mogą skupiać się na materiałach związanych z lotnictwem, a osoby zaangażowane w lotnictwo robią, co mogą, by promować swój handel i stwarzać nowe możliwości dla przemysłu lotniczego.

Zastanawiasz się, jak możesz obserwować to święto? Oto sześć sposobów, w jakie możesz podzielić się Narodowym Dniem Lotnictwa z innymi i rozsiewać miłość do naszej branży lotniczej!

 • 01 Dowiedz się więcej o historii lotnictwa

  Zdjęcie: Biblioteka Kongresu

  Często jesteśmy tak zaangażowani w nasze obecne działania, że ​​zapominamy skąd pochodzimy. Poświęć trochę czasu na refleksję nad ważnymi wydarzeniami w historii lotnictwa, które doprowadziły nas do miejsca, w którym jesteśmy dzisiaj. Przeczytaj książkę o słynnym lotniku lub dowiedz się czegoś nowego o powstaniu lotnictwa w Ameryce.

 • 02 Go Flying!

  Noc leci. Zdjęcie © Sarina Houston

  Dla tych, którzy potrafią latać, preferowanym sposobem na świętowanie Narodowego Dnia Lotnictwa jest z góry na niebie. Jeśli posiadasz certyfikat pilota , wybierz dzień wolny, aby go użyć! Jeśli latasz dużo i masz dodatkowy czas, podziel się radością lotu ze znajomym lub dzieckiem w National Aviation Day. A jeśli nigdy wcześniej nie latałeś, dziś jest dzień, od którego możesz zacząć! Twoje lokalne lotnisko lub szkoła lotów może mieć nawet specjalne oferty dla lotników po raz pierwszy w National Aviation Day.

 • 03 Odwiedź swoje lokalne muzeum lotnictwa

  W wielu lokalnych muzeach i stowarzyszeniach historycznych organizowane są specjalne wydarzenia z okazji Dnia Lotnictwa Cywilnego lub mogą oferować zniżki na zajęcia dnia. Jeśli nigdy nie byłeś w lokalnym muzeum lotnictwa, Narodowy Dzień Lotnictwa to świetna pora!
 • 04 Dziękujemy pracownikowi przemysłu lotniczego

  Pilot na lotnisku. Getty / Thomas Barwick

  Możesz zrobić dzień pilotażowy, jeśli dziękujesz mu za wspaniały lot, ale nie zapomnij o reszcie sieci lotniczej: mechanicy , dyspozytorzy , koledzy, bagażnicy, kontrolerzy i inżynierowie odgrywają równie ważną rolę w tworzeniu przemysł lotniczy, jaki on jest. Dziękujemy komuś, kto sprawia, że ​​lotnictwo jest możliwe w tym dniu.

 • 05 Naucz dziecko o samolotach

  Dzieci mogą nie wiedzieć, w jaki sposób przemysł lotniczy przeszedł z Orville i Wilbur do naddźwiękowych dysz i technologii NextGen. A dzieci uwielbiają samoloty! Czy jest lepszy dzień, w którym możesz nauczyć swoje dzieci czegoś o samolotach? Przeczytaj książkę o braciach Wright lub wykonuj rzemiosło związane z lotnictwem, aby zainspirować młodsze pokolenia do myślenia o lotnictwie.
 • 06 Zbuduj modelowy (lub papierowy) samolot

  National Aviation Day to wspaniały dzień, w którym można usiąść i zbudować model samolotu dla zabawy. A przynajmniej pokaż trochę ducha w biurze za pomocą papierowego samolotu!