Pytanie z wywiadu: Jakie godziny są dostępne?

"Jakie godziny są dostępne?" To często zadawane pytanie dotyczące pracy tymczasowej, pracy w niepełnym wymiarze godzin i pracy zmianowej . Pracodawca zada to pytanie, aby dowiedzieć się, czy będziesz pracować z harmonogramem firmy. Czasami pracodawca może zadać bardziej szczegółowe pytanie, na przykład, czy jesteś gotów pracować w nocy i / lub w weekendy lub ile godzin w tygodniu jesteś dostępny.

Jak odpowiedzieć na pytania z wywiadu o godzinach, w których jesteś dostępny

Odpowiadając na to pytanie, bądź uczciwy w stosunku do swojego harmonogramu, ale także podkreśl swoją elastyczność.

Chcesz pokazać, że chcesz wypełnić godziny, których potrzebują, i że możesz być graczem zespołowym.

Jak przygotować

Jeśli przeprowadzasz wywiady w sprawie zatrudnienia w niepełnym wymiarze czasu pracy, tymczasowej pracy lub pracy zmianowej, wcześniej dokładnie zastanów się nad swoim harmonogramem. Zanotuj poszczególne dni lub zmiany, o których wiesz, że nie możesz tego zrobić. Jeśli praca ma elastyczne godziny, pomyśl także o tym, ile godzin tygodniowo chcesz pracować.

Spróbuj ograniczyć liczbę konfliktów planowania, które masz. Pracodawca prawdopodobnie będzie sympatyzował z konfliktami rodzinnymi, edukacyjnymi, zdrowotnymi lub religijnymi, ale prawdopodobnie nie będzie dbał o to, czy twój harmonogram pracy jest sprzeczny z osobistym hobby. Postaraj się pozostać tak elastycznym, jak to tylko możliwe i bądź otwarty na zmianę harmonogramu niektórych osobistych działań.

Pomyśl także o konkretnym zawodzie i firmie, gdy rozważasz opcje harmonogramu. Jeśli na przykład jest to praca sezonowa, prawdopodobnie nie ujdzie ci to na sucho, mówiąc, że nie możesz pracować w weekendy i święta.

Jak odebrać

Bądź elastyczny, ale szczery. Chcesz pokazać, że jesteś elastyczny i chcesz służyć firmie w każdy możliwy sposób. Biorąc to pod uwagę, nie kłamcie o swojej dostępności. Jeśli istnieją pewne dni tygodnia lub zmiany, wiesz, że absolutnie nie możesz tego zrobić, powiedz to. Jeśli teraz kłamiesz, to tylko zmniejszy twoje szanse na zdobycie, a później utrzymanie pracy.

Rozsądnie radzić sobie z konfliktami harmonogramów Chociaż nie trzeba bardzo szczegółowo wyjaśniać przyczyny konfliktu harmonogramu, możesz krótko wspomnieć o przyczynie niedostępności, szczególnie jeśli jest to związane z konfliktami zawodowymi, edukacyjnymi lub rodzinnymi. Na przykład, jeśli jesteś studentem ubiegającym się o pracę na pół etatu, możesz wspomnieć, że jesteś w szkole w określonych godzinach.

Jednak jeszcze lepszym sposobem, aby odpowiedzieć na to pytanie, jest podkreślenie, kiedy jesteś dostępny, a także dni i godziny, w których jesteś elastyczny. Jest to świetny sposób na pozytywny spin na pytanie.

Przykłady najlepszych odpowiedzi

Poprzez wykazanie chęci dostosowania się do potrzeb pracodawcy w możliwie największym stopniu, będziesz wyróżniać się jako potencjalny pracownik poświęcony sukcesowi firmy.

Przeczytaj więcej : Co to jest Harmonogram Pracy dla Pracowników? | Ćwicz pytania z wywiadu