Jak zostać komercyjnym pilotem

Nie tak trudne, jak myślisz

Chcesz zostać pilotem komercyjnym? Po pierwsze pomaga wiedzieć, w co się pakujesz, zaczynając od definicji "komercyjnego pilota".

Wiele osób jest źle poinformowanych o tym, czym jest komercyjny pilot. Zakładają, że jeśli ktoś jest pilotem komercyjnym, jest pilotem linii lotniczych. Chociaż prawdą jest, że pilot linii lotniczych jest rzeczywiście typem komercyjnego pilota, odwrotnie, nie zawsze jest to prawdą - komercyjny pilot niekoniecznie jest pilotem linii lotniczych.

Piloci komercyjni mogą być pilotami towarowymi, pilotami wycieczek lub pilotami backcountry. Mogą to być instruktorzy lotów, piloci promów lub piloci szybowcowi. Widzisz trend? Komercyjny pilot to po prostu ten, któremu FAA zezwala na pobieranie opłat za usługi. Aby latać regularnie zaplanowaną usługą pasażerską lub latać liniami lotniczymi, musisz również uzyskać dodatkowe wymagania dotyczące tych konkretnych zadań. Na przykład pilot linii lotniczych musi posiadać certyfikat pilota zawodowego wraz z certyfikatem przewoźnika lotniczego (ATP) i musi pracować dla regularnego regularnego przewoźnika lotniczego lub certyfikowanego operatora, aby pobierać pieniądze.

Jeśli chcesz zostać pilotem komercyjnym, nie daj się zastraszyć myślami o szkoleniu pilotów linii lotniczych. Handlowe szkolenie pilotów zwykle nie odbywa się w odrzutowcu, choć może tak być. W rzeczywistości wiele osób ukończyło certyfikat pilota komercyjnego w tym samym samolocie, który ukończył swój prywatny certyfikat pilota w - małym czteroosobowym samolocie. Główna różnica polega na tym, że w przypadku certyfikatu komercyjnego uczniowie muszą zdobyć 10 godzin czasu lotu na samolotach o wysokich osiągach, więc niektórzy decydują się na pełne szkolenie w samolocie o wysokich osiągach.

 • 01 Znajomość wymagań kwalifikowalności

  Znajomość wymagań: kandydaci na pilotów komercyjnych muszą mieć co najmniej 18 lat, być w stanie czytać, mówić, pisać i rozumieć język angielski oraz posiadać przynajmniej prywatny certyfikat pilota. Najczęstszym powodem, dla którego ludzie nie mogą rozpocząć swojego komercyjnego szkolenia, jest brak doświadczenia: pilot potrzebuje co najmniej 250 godzin, aby zarobić na komercyjną licencję pilota.
 • 02 Zdobądź świadectwo medyczne drugiej kategorii

  Obraz: Getty / Joe Raedle

  Ponieważ musisz posiadać certyfikat pilota prywatnego, aby rozpocząć szkolenie handlowe, istnieje duże prawdopodobieństwo, że posiadasz lotniczy certyfikat medyczny . Jeśli jest to lek medyczny trzeciej klasy, możesz chcieć uzyskać zaświadczenie lekarskie drugiej klasy - potrzebujesz świadectwa medycznego drugiej klasy, aby wykorzystać swoje uprawnienia pilota komercyjnego, i nie ma nic gorszego niż stwierdzenie, że nie możesz zdać Egzamin medyczny II stopnia po ukończeniu szkolenia handlowego!

 • 03 Weź udział w egzaminie pisemnym FAA

  Obraz: Getty

  Podobnie jak w przypadku certyfikatu pilota prywatnego, będziesz chciał, aby egzamin pisemny został pominięty na wczesnym etapie komercyjnego szkolenia pilotów. W ten sposób będziesz mieć dodatkową wiedzę w swojej głowie, a także będzie ona służyć jako przypomnienie, jeśli masz trochę wolnego. Po zakończeniu egzaminu pisemnego możesz skupić się na lataniu.

 • 04 Zacznij latać!

  Zawodowy kandydat na pilota musi wykazać się biegłością, ale musi również posiadać doświadczenie. Aby uzyskać komercyjny certyfikat pilota w części 61 CFR, potrzebujesz co najmniej 250 godzin lotu, w tym 100 godzin czasu pilotowania i 50 godzin lotu w terenie. Musisz też uzyskać co najmniej 10 godzin szkolenia w zakresie przyrządów i 10 godzin w złożonym samolocie.

  Podczas komercyjnego szkolenia pilotów nauczysz się nowych manewrów, a będziesz musiał być bardziej konsekwentny i precyzyjny niż podczas prywatnego szkolenia pilotów . Nauczysz się również latać długodystansowymi lotami, w tym co najmniej jednym lotem przelotowym, który ma co najmniej 300 mil morskich i obejmuje pojedynczy odcinek co najmniej 250 mil.

 • 05 Weź Checkride

  Po opanowaniu komercyjnych manewrów lotu do nowych standardów i dowiedzeniu się wszystkiego o przywilejach i ograniczeniach komercyjnego certyfikatu pilota, instruktor wyśle ​​Cię na checkride. Ponieważ już wcześniej korzystałeś z checkride, wiesz, czego się spodziewać: kilka godzin przygotowania do części ustnej egzaminu i szybki lot to wszystko, czego potrzeba.

  Pamiętaj, że egzaminator testuje, aby zobaczyć, jakiego rodzaju pilotem komercyjnym będziesz, więc zawsze działaj profesjonalnie. Nie pomijaj odprawy pasów bezpieczeństwa i pamiętaj, że precyzja jest kluczowa - nie rób niczego niechlujstwa!