Przykład CV absolwenta kolegium absolwenta

Czy jesteś zainteresowany pracą w dziale finansów , ale masz ograniczone doświadczenie zawodowe? Użyj tego przykładowego CV, aby pomóc Ci pisać własne. Ten życiowy przykład dotyczy absolwenta uczelni wyższej (lub wyższej uczelni) poszukującego pracy w dziale finansów lub konsultacji.

Przeczytaj także poniżej, aby dowiedzieć się, jak napisać absolwent college'u lub życiorys seniora, szczególnie jeśli chodzi o karierę w finansach.

Wskazówki dotyczące pisania CV absolwenta kolegium finansów

Wyróżnij osiągnięcia akademickie. Jako student akademicki lub absolwent, Twoje osiągnięcia akademickie należą do Twoich największych atutów.

Zaznacz je, umieszczając sekcję " Edukacja " u góry swojego CV. Dodaj swój GPA, jeśli jest silny, i wymień wszystkie osiągnięcia (takie jak nagrody akademickie). Możesz również uwzględnić dowolne zajęcia związane z finansami lub projekty, które ukończyłeś.

Podkreślaj staże. Jeśli masz ograniczone doświadczenie zawodowe, zwróć uwagę na doświadczenie zawodowe zdobyte na odpowiednich stażach. Praktyki są świetnym sposobem dla studentów i absolwentów na zdobywanie doświadczenia zawodowego i umiejętności w danej dziedzinie i powinny być uwzględnione w CV w " Historii zatrudnienia" lub w powiązanej sekcji z podsumowaniem.

Dołącz powiązane działania. Możesz i powinieneś uwzględnić zajęcia pozalekcyjne, doświadczenie wolontariuszy i inne niezwiązane z pracą doświadczenia związane z pracą. W przypadku pracy w dziale finansów może to być służenie jako skarbnik organizacji lub uczestnictwo w klubie związanym z finansami. Możesz je zawrzeć w sekcji "Podobne doświadczenie" lub w osobnej sekcji "Działania" swojego CV.

W poniższym przykładzie CV sekcja ta nosi nazwę "Działania / serwis".

Użyj numerów, jeśli to możliwe. Wyjaśniając swoje obowiązki lub osiągnięcia, w miarę możliwości używaj liczb, aby pokazać, w jaki sposób zwiększyłeś wartość firmy lub organizacji. Jest to szczególnie ważne w przypadku pozycji finansowych, na których będziesz regularnie pracować z pieniędzmi.

Jeśli byłeś skarbnikiem klubu, możesz wymienić ilość pieniędzy, którą udało ci się zdobyć. Jeśli pomogłeś organizacji zaoszczędzić procent pieniędzy za pomocą niektórych strategii cięcia kosztów, podaj procent.

Dodaj listę umiejętności. Zastanów się nad dodaniem sekcji " Umiejętności " do swojego CV, zwłaszcza jeśli praca wymaga określonego zestawu umiejętności. Możesz podzielić sekcję "Umiejętności" na podsekcje, takie jak "Umiejętności komputerowe", "Umiejętności językowe" itp.

Edytuj, edytuj, edytuj. Nawet jeśli praca finansowa wymaga umiejętności technicznych, musisz być także wyraźnym pisarzem i komunikatorem, który zwraca uwagę na szczegóły. Dlatego chcesz się upewnić, że Twoje CV jest wolne od błędów. Dokładnie sprawdź swoje CV pod kątem błędów ortograficznych i gramatycznych. Zastanów się, czy nie poprosić doradcy ds. Kariery w college'u o sprawdzenie swojego CV.

Przykład CV absolwenta kolegium absolwenta

Hailey Sharpe
Strona główna 555-555-5555
Cell 555-555-1234
haileysharpe@XYZcollege.edu
456 Oakwood Terrace
Filadelfia, PA 12121

EDUKACJA

XYZ College, XYZ Town, NY
Bachelor of Arts, maj 20XX
Major: rząd, 3,80 GPA
Drobne: Biznes, 3,89 GPA
Lista dziekana 20XX-20XX

ABC High School, ABC Town, CT
Maj 2006 r

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

Stażysta, Pierre Financial Management, Hartford CT
Lato 20XX
Ukończona staż w pełnym wymiarze godzin współpracujący z brokerami instytucjonalnymi analizującymi rynki i branże w Stanach Zjednoczonych.

Zbadano i oceniłem instrumenty pochodne, akcje i obligacje dzięki nowemu systemowi analitycznemu Pierre'a.

Client Associate Intern, Acme Associates Consulting Firm, Hartford CT
20 października - XXXX października 20XX
Analizowano trendy rynkowe, dane wolumetryczne i opinie konsumentów, aby pomóc kilkunastu klientom dostosować produkty lub usługi. Tworzone niestandardowe rozwiązania dla instytucji finansowych typu sell-side.

Konsultant Intern, Johnson Studios Marketing Consulting Firm, Stamford CT
Jesień 20XX
Analizowany prywatny rynek edukacyjny; badania pozwoliły na ekspansję firmy w trzech nowych metrach. Zbadano zakup mediów dla dwóch klientów korzystających z baz danych, ankiet telefonicznych i danych konkurencji.

Survey Assistant, Hartford Superior Court, Albany NY
Lato 20XX
Stworzono i wdrożono szczegółowy projekt badający codzienny przepływ w sądzie, w tym gromadzenie i analizę danych, z wykorzystaniem Microsoft Excel.

Przeprowadzanie archiwizacji i innych zadań administracyjnych dla biur karnych i cywilnych.

DZIAŁANIA / SERWIS

Przewodnicząca, Rada ds. Integralności Społecznej, XYZ College
Upadek 20XX-Present

Członek, Rada Integralności Społecznej, XYZ College
Spadek 20XX-wiosna 20XX
Powołany przez Komitet Wykonawczy Samorząd Studencki, jako członek Rady Integralności Społecznej. Arbitraż i sankcjonowanie studentów z naruszeniem Kodeksu postępowania studentów XYZ. Koordynacja przekazywania nakazów uczniom zarówno w trakcie przesłuchań, jak i w formie pisemnej. Prowadzenie spraw we współpracy z Residential Life i przegląd kodów honorowych kampusu.

Student Speakers Bureau Member, XYZ College
Upadek 20XX-Present
Przekaż fundusze organizacjom XYZ, aby przyciągnąć prelegentów do kampusu. Zarządzaj ponad 10 000 USD rocznie.

ZNAJOMOŚĆ OBSŁUGI KOMPUTERA

Microsoft Word, Excel, Access, PowerPoint, Lexis-Nexis, Adobe

Czytaj więcej: Wznów Przykłady | 10 najlepszych porad dotyczących pisania CV Wznów próbkę dla starszego kolegium | Wskazówki dotyczące wywiadów dla studentów