Przewodnik po poszukiwaniu pracy dla College Grads

Dostępnych jest wiele zasobów, aby pomóc absolwentom szkół wyższych (i studentom) w poszukiwaniu pracy. Od biura kariery w college'u po absolwentów, którzy zgłosili się na ochotnika, aby pomóc w znalezieniu miejsc pracy specjalnie dla studentów i absolwentów, znajdziesz wiele dostępnych zasobów, aby pomóc w szukaniu pracy w college'u.

Dowiedz się, jakie zasoby są dostępne i jak najlepiej je wykorzystać, aby znaleźć pracę letnią lub niepełnoetatową , staż lub pierwszą pracę poza szkołą.

Zasoby wyszukiwania pracy dla uczniów szkół wyższych

Uniwersyteckie biura karier
Pierwszą i najważniejszą wskazówką dla studentów college'u, zarówno dla studentów klas underclass, jak i dla absolwentów szkół wyższych, jest wizyta w uczelnianym lub uniwersyteckim biurze karier (czasami zwanym biurem usług karier). Większość biur karier zapewnia studentom możliwość osobistego doradztwa zawodowego, ofert pracy i staży oraz innych form pomocy w poszukiwaniu pracy. Biura kariery często prowadzą także programy shadowingów, targów pracy, programów rekrutacyjnych i innych możliwości nawiązania kontaktów z uczniami i absolwentami. Mogą także prowadzić warsztaty i seminaria dotyczące różnych tematów poszukiwania pracy.

Biuro kariery w college'u może pomóc prawie na każdym etapie procesu poszukiwania pracy. Na przykład pracownicy mogą nawet pomóc w stworzeniu CV i sporządzić list motywacyjny . Wiele biur karier będzie przeprowadzać wywiady z tobą.

College Job Fairs
Wiele uczelni prowadzi targi pracy , zarówno w kampusie, jak i poza nim.

Niektóre targi koncentrują się na konkretnej branży, takiej jak targi pracy w edukacji lub marketingu. Poświęcenie czasu na udział jest warte wysiłku. Będziesz miał okazję poznać firmy, które zatrudniają, dowiedzieć się więcej o możliwościach w tych firmach, a przy niektórych wydarzeniach będziesz nawet w stanie przeprowadzić rozmowę o pracę.

Sprawdź także targi pracy w mieście lub miasteczku twojej uczelni. To świetny sposób na znalezienie lokalnej pracy, co jest szczególnie przydatne, jeśli chcesz pracować lub odbyć staż jeszcze w szkole.

Programy rekrutacyjne College
Uczestnictwo w programach rekrutacyjnych na studia to świetny sposób na wykorzystanie szans. Wielu dużych pracodawców stosuje formalne programy rekrutacji na studia, których używają do rekrutacji studentów i absolwentów na stanowiska, staże, letnie posady i możliwości kooperacji w firmie. Mniejsze firmy również rekrutują na mniej formalnych zasadach, publikując nowe oferty pracy, gdy tylko będą dostępne.

Programy rekrutacyjne mogą być osobiście - na przykład pracodawcy mogą przyjść do twojej szkoły, aby rekrutować kandydatów. Jednak coraz częściej programy rekrutacyjne stają się wirtualne. Istnieje wiele programów rekrutacyjnych online. Sprawdź w swoim biurze usług karier, aby dowiedzieć się o programach w twojej szkole.

Możliwości kariery w sieci College College
Istnieje wiele możliwości dla studentów i absolwentów do sieci i do zbadania możliwości kariery. Na przykład, buduj relacje z profesorami i utrzymuj je w swoich poszukiwaniach. Mogą mieć kontakty w Twojej branży lub znać dostępne możliwości.

Weź również udział w odpowiednich warsztatach kariery w swojej szkole. Wiele warsztatów będzie odbywać się w biurze obsługi kariery. To znakomita okazja, aby poznać menedżerów ds. Zatrudnienia w swojej branży.

Możesz także odkrywać możliwości nawiązywania kontaktów w swojej społeczności. Twoje miasto w mieście może mieć ludzi z różnych branż, chętnych do spotkania z uczniami zainteresowanymi ich dziedzinami.

Wreszcie, skorzystaj z sieci absolwentów uczelni . Skontaktuj się z biurem kariery lub biurem dla absolwentów, aby sprawdzić, czy istnieje baza absolwentów chętnych do rozmowy z obecnymi studentami. Możesz być w stanie przeprowadzić rozmowę informacyjną lub nawet śledzić kogoś w interesującej Cię karierze.

Online Job Searching

Dla studentów chcących wejść do pracy i studentów poszukujących pracy letniej lub niepełnoetatowej, istnieje wiele miejsc pracy poświęconych pracy na poziomie podstawowym .

Istnieją również inne rodzaje niszowych miejsc pracy , w tym witryny skupione na stażach i stronach poświęconych określonym branżom. Wiele z tych miejsc pracy zawiera nie tylko oferty pracy , ale także porady dotyczące kariery i poszukiwania pracy, w tym porady skierowane do studentów.

Niektóre z tych witryn klasy podstawowej są dostępne tylko za pośrednictwem biura karier uczelni. W takim przypadku będziesz potrzebować hasła z biura kariery, aby uzyskać dostęp do zasobów. Inne są dostępne dla wszystkich osób poszukujących pracy zainteresowanych pozycjami na poziomie podstawowym.

Wskazówki dotyczące wyszukiwania pracy dla uczniów szkół wyższych

Rozważ praktykę. Nie jesteś gotowy na "prawdziwą" pracę? Wielu studentów nie jest. Pamiętaj, że Twoja pierwsza praca nie musi zajmować stanowiska w pełnym wymiarze godzin lub profesjonalnym. Istnieje wiele opcji dostępnych dla studentów, w tym staże , krótkoterminowe doświadczenia zawodowe lub wolontariat . Dla absolwentów szkół wyższych , a także studentów, staż jest sposobem na podjęcie nowej pracy bez stałego zaangażowania. Jest to także doskonała okazja dla studenta, który szuka pracy na rok szkolny lub poszukuje wakacyjnej pracy.

Bądź elastyczny . Jeśli masz problem ze znalezieniem pracy, zwiększ liczbę pól, które rozważasz. Ponieważ szukasz pracy na poziomie podstawowym, dobrze jest poszerzyć swoje horyzonty. Nigdy nie wiesz, gdzie może cię zabrać pierwsza praca.

Sieć szeroko . Jednym z najlepszych sposobów na znalezienie pracy jest ktoś, kogo znasz. Poświęć czas, aby porozmawiać z profesorami o poszukiwaniu pracy, przeprowadzić wywiady informacyjne z absolwentami i uczestniczyć w jakichkolwiek wydarzeniach związanych z pracą w kampusie. Gdy spotkasz kogoś i poznasz go, pozostań w kontakcie, wysyłając mu wiadomość e-mail co jakiś czas, aktualizując ją w poszukiwaniu pracy. Nigdy nie wiesz, jakie połączenie doprowadzi do pracy.

Zbierz odniesienia. Przed ukończeniem, znajdź odniesienia do pracy . Twoje referencje mogą obejmować profesorów, trenerów sportowych, stażystów i innych, którzy potrafią mówić do twoich umiejętności i zdolności. Poproś, aby służyły jako referencje, a następnie utwórz listę referencji, które będą dostępne, gdy zaczniesz ubiegać się o pracę. Możesz także poprosić o kilka osób, aby napisały ci listy referencyjne , więc masz je pod ręką na wypadek, gdyby chciał ich pracodawca.

Nie panikuj. Nawet jeśli czekałeś na ostatnią chwilę, aby rozpocząć poszukiwania pracy, nie panikuj. Sezon rekrutacyjny w college'u nie jest tak skompresowany jak w przeszłości. Będzie wiele okazji, o które można się ubiegać. Umów się na spotkanie z doradcą w biurze karier i zacznij.

Powiedz dziękuję. Po otrzymaniu pracy wyślij wiadomość z podziękowaniami do wszystkich osób, które pomogły Ci w wyszukiwaniu, w tym do osób, które napisały Ci listy polecające, osób, z którymi przeprowadziłeś wywiady informacyjne i osoby, które masz w pracy. Mówienie "dziękuję" jest nie tylko uprzejme, ale również jest dobrym sposobem na pozostanie w kontakcie z ludźmi. Nigdy nie wiesz, kiedy możesz potrzebować pomocy w znalezieniu innej pracy w przyszłości.