Bądź wolontariuszem, aby zdobyć cenne doświadczenie zawodowe

Dzień 4 30 dni na wymarzoną pracę

Praca wolontariuszy to świetny sposób na zaprezentowanie konkretnych umiejętności lub rozwinięcie doświadczenia w konkretnej branży.

Dzisiejszym zadaniem jest znaleźć krótkoterminowy projekt wolontariacki (lub długoterminowy projekt w niepełnym wymiarze godzin), który pomoże ci rozwinąć szczególną umiejętność lub doświadczenie niezbędne do wymarzonej pracy. Nawet zgłaszanie się na ochotnika przez kilka godzin w tygodniu daje ci umiejętności do CV i połączeń, które mogą pomóc w poszukiwaniu pracy.

Zostań wolontariuszem, aby zdobyć doświadczenie

Po pierwsze, pomyśl o ważnej umiejętności lub umiejętnościach do wymarzonej pracy, którą chciałbyś rozwijać. Następnie rozważ pracę ochotniczą, która pomoże ci rozwinąć tę umiejętność.

Na przykład, jeśli potrzebujesz więcej doświadczenia z opieką nad pacjentem, rozważ wolontariat w swoim lokalnym szpitalu. Jeśli chcesz zdobyć doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy, zapytaj, czy lokalne organizacje non-profit lub programy wolontariackie potrzebują pomocy w pozyskaniu funduszy. Jeśli chcesz pracować ze zwierzętami, zgłaszaj się do lokalnego schroniska lub zaoferuj pomoc grupie ratowania zwierząt.

Zwiększ wolontariat, aby rozwinąć swoją sieć

Wolontariat to także świetny sposób na poszerzenie sieci połączeń. Weź pod uwagę wolontariat dla organizacji związanej z Twoją branżą, jako sposób na nawiązanie nowych kontaktów, które mogą pomóc Ci w poszukiwaniu pracy. Im więcej osób znasz, tym lepiej znajdziesz zatrudnionych.

Znajdź szansę wolontariatu

Aby znaleźć idealny projekt dla wolontariuszy, który spełni Twoje potrzeby, odwiedź jeden z tych internetowych zasobów dla wolontariuszy.

Po rozpoczęciu pracy ochotniczej możesz dodać to doświadczenie do swojego CV .

Praca wolontariuszy to świetny sposób, aby zwrócić się do lokalnej społeczności, rozwinąć sieć i dobrze się bawić - a jednocześnie usprawnić poszukiwania pracy. Ponadto istnieje szansa, że pozycja wolontariusza może zmienić się w pracę .