10 umiejętności Każdy kierownik HR musi odnieść sukces

Więcej niż ludzie, którzy lubią, te 10 umiejętności są tym, czego potrzebuje każdy pracownik HR

Chciałeś pracować w dziale kadr, bo lubisz ludzi. Rozumiem. Ale lubienie ludzi to za mało. Jest wiele umiejętności, których każdy menedżer HR musi osiągnąć sukces. Oto 10 z nich - i żaden z nich nie lubi ludzi (chociaż to pomaga).

1. Matematyka

Obiecano ci, że nie będziesz musiał robić matematyki w HR; dlatego wybrałeś to zamiast księgowania. Bardzo przepraszam. Chociaż nie musisz wykonywać tak wielu zadań matematycznych, jak w przypadku rachunkowości, wiele prac związanych z przestrzeganiem przepisów wymaga solidnego zrozumienia matematyki i statystyk.

Będziesz potrzebować tych umiejętności do interpretowania raportów z akcji afirmatywnych, tworzenia raportów o obrotach , ustalania pensji i inteligentnego mówienia z ludźmi biznesu, którzy są bardzo skoncentrowani na liczbach. Pomiary potwierdzające wykonalność praktyk i programów HR są ważniejsze niż kiedykolwiek. Nie potrzebujesz zaawansowanego rachunku (prawdopodobnie), ale musisz mieć dobre umiejętności matematyczne.

2. Kompartmentalizacja

Kompartmentalizacja to umiejętność, dzięki której możesz umieścić swoją pracę w jednym pudełku, a reszta życia w drugiej, i nigdy nie spotka się dwoje. Nie musisz sprawiać, by podział był poważny, ale musisz oddzielić pracę i życie rodzinne, jeśli chcesz odnieść sukces w HR.

Czemu? Ponieważ problemy HR nigdy się nie kończą. Nigdy nie będziesz miał dnia, w którym możesz powiedzieć: "Skończyłem. Wszyscy pracownicy są zadowoleni. Wszystkie zasady i procedury są zgodne. Wszyscy menedżerowie przeszli odpowiednie szkolenie. I wszyscy świetnie się dogadują. "To się nigdy nie stanie.

Będziesz potrzebować możliwości powrotu do domu i nie myśleć o pracy, bo oszalejesz.

3. Współczucie

Nie musisz polubić ludzi, ale musisz okazać współczucie. Pracownicy oczekują, że będziesz ich słuchać i ich problemów. Chociaż nie jesteś terapeutą, od czasu do czasu musisz zachowywać się jak ktoś inny - przynajmniej na tyle długo, by poprosić pracownika, aby zadzwonił do twojego programu pomocy pracownikom (EAP), aby uzyskać prawdziwą pomoc.

Istnieją również prawne powody, dla których musisz zachowywać się ze współczuciem - często jest to prawo. Walgreens zapłacił 180 000 $, aby załatwić proces sądowy za zwolnienie pracownika, który zjadł torbę chipsów ziemniaczanych bez płacenia pierwszej. Czemu? Ponieważ pracownik miał cukrzycę, a jej poziom cukru we krwi spadał.

Gdyby pracownik Walgreen wykazał się odrobiną współczucia, mogliby zorientować się, że pracownik nie kradł i nie potrzebuje jedzenia, aby mogło funkcjonować. Jest to rozsądne miejsce pracy w miejscu pracy zgodnie z Ustawą o Amerykanach z niepełnosprawnościami .

4. Wiedza prawna

Menedżerowie HR nie są prawnikami ani nie muszą być prawnikami. Jednak dobre zrozumienie podstawowego prawa pracy ma kluczowe znaczenie dla sukcesu. Podobnie jak w przypadku przykładu dotyczącego współczucia, menedżerowie HR często muszą podejmować decyzje na miejscu, które mają konsekwencje prawne.

Kiedy możesz powiedzieć "nie" żądaniu i kiedy musisz zaangażować się w interaktywny proces, na przykład. Lub, kiedy możesz zwolnić tę osobę, ale nie tę osobę? Dobry menedżer HR również wie, kiedy jest poza jej zasięgiem i kiedy nadszedł czas, aby zadzwonić do prawnika prawa pracy .

5. Wielozadaniowość

W niektórych dużych firmach każda osoba HR ma jedną określoną funkcję, taką jak szkolenie lub rekompensata.

Ale w większości firm jesteś odpowiedzialny za wiele rzeczy w tym samym czasie. Trzeba w każdej chwili się przestawić, bo często radzisz sobie z kryzysami.

Musisz teraz móc odejść od raportu z akcji afirmatywnej, aby pomóc pracownikowi, który właśnie dowiedział się, że jej matka była w wypadku samochodowym, a następnie wrócić do raportu, 30 minut później.

6. Zrozumienie ubezpieczenia zdrowotnego (i innych świadczeń)

Jedną z największych części pakietu kompensacyjnego jest ubezpieczenie zdrowotne . HR jest twarzą tego programu dla pracowników. Tak, sama firma ubezpieczeniowa z przyjemnością pomoże pracownikom, ale potrzebujesz solidnej wiedzy na temat tego, jak różne plany pomagają pracownikom z ich korzyściami.

Jeśli jesteś menedżerem HR wyższego szczebla, będziesz odgrywał kluczową rolę w wyborze planów swojej firmy.

W takim przypadku potrzebujesz więcej niż zrozumienia na poziomie powierzchni, jak działa opieka zdrowotna i inne świadczenia.

7. Jak rekrutować i zatrudnić

Rekrutacja i zatrudnianie to znacznie więcej niż przyciąganie ludzi do drzwi. To także praca public relations . Czemu? Ponieważ każdy kandydat odejdzie od procesu aplikacyjnego z odczuciami dotyczącymi Twojej firmy.

Jeśli rekruter nie reaguje, odejdzie ze złymi uczuciami, a nawet jeśli będzie najlepiej pasował do twojej pracy , może nie podjąć pracy, ponieważ rekruter był nieskuteczny. Zrozumienie, gdzie znaleźć doskonałych kandydatów i jak je wprowadzić, to kluczowa umiejętność HR.

8. Zarządzanie ludźmi

Jako menedżer HR możesz nie mieć bezpośrednich raportów, ale musisz zrozumieć, jak zarządzać ludźmi . Będziesz trenować i działać jako powiernik dla menedżerów ; musisz pomóc im w zarządzaniu swoimi ludźmi. W niektórych rolach HR będziesz pełnił rolę faktycznego menedżera dla wielu osób, nawet jeśli nie jesteś tym, który pisze ich roczne oceny wydajności.

9. Dyskrecja

Menedżerowie HR nie są prawnie zobowiązani do zachowania poufności informacji (chociaż wielu pracowników uważa, że ​​tak). Nie jesteś prawnikiem, doktorem ani księdzem, ale będziesz zajmować się poufnymi informacjami przez cały dzień. Musisz wiedzieć kiedy i kiedy zachować poufność informacji.

Na przykład, jeśli pracownik przychodzi do ciebie z problemem zdrowotnym, który ma wpływ na jej pracę, czy mówisz o tym swojemu kierownikowi? Jeśli wiesz, że pracownik zostanie zwolniony w przyszłym tygodniu, a ona mówi w kolejce w kawiarni, że składa ofertę na nowy dom, co powinieneś powiedzieć? Są to problemy, które często pojawiają się w HR. Musisz wiedzieć, jak sobie z nimi radzić.

10. Jak strzelać

Wypalanie jest o wiele bardziej skomplikowane niż powiedzenie: "Dzisiaj jest twój ostatni dzień". Celem zwolnienia pracownika jest opuszczenie firmy i przejście do jej życia. Dobry menedżer HR rozumie drugą połowę tego.

Zły rozumie tylko pierwszą połowę. Musisz wiedzieć, jak zachować zgodność z prawem, uczciwość i współczucie , ale także przemyśleć możliwe konsekwencje prawne każdego działania. Musisz wiedzieć, co powiedzieć i jak to powiedzieć oraz jak wspierać menedżera poprzez wypowiedzenie.

Nauka każdej z tych umiejętności wymaga własnej książki. Żadna z nich nie jest łatwa i nikt nie podejmuje pracy w dziale kadr z możliwością dobrego wykonania wszystkich. Jednak, aby odnieść sukces w zakresie zasobów ludzkich, jest to kilka umiejętności, nad którymi musisz popracować i (miejmy nadzieję) udoskonalić. Jeśli możesz to zrobić, staniesz się świetnym menedżerem HR - i czy to nie wszystko, co ludzie HR chcą osiągnąć?