5 sposobów HR może zbudować swoją markę

Buduj rozpoznawanie marki od środka

Kiedy większość ludzi myśli o brandingu, Human Resources nie jest czymś, co naturalnie przychodzi na myśl. Zamiast tego myślisz o gładkich kampaniach reklamowych i natychmiastowych identyfikowalnych logo, które z natury obiecują wartość, jakość i pożądany wizerunek lub osobowość.

Kiedy myślisz o najbardziej udanych markach na świecie, myślisz o nazwach takich jak Google, Coca-Cola i Apple - marki, które przekroczyły kategorię produktów lub usług, aby stać się ikonami.

Ale jeśli przyjrzeć się bliżej, te marki mają także jedną wspólną cechę.

Konsekwentnie przeglądają najlepsze listy najlepszych miejsc do pracy . Oprócz rozpoznawalności marki mają także silną kulturę firmy i bardzo zaangażowanych pracowników .

Wielu twierdzi, że silne marki przyciągają silny talent, ale silne marki są również budowane przez silny talent. Nie jest tajemnicą, że pracownicy, którzy są zaangażowani, pracują ciężej, są bardziej produktywni i rzadziej opuszczają swoje firmy.

Badanie przeprowadzone po badaniu pokazuje, że organizacje, które osiągają wysokie wyniki w zakresie zaangażowania pracowników, mają wyższą wydajność i rentowność oraz mniejszą rotację i absencję .

Zaangażowani pracownicy, którzy wierzą w firmy, dla których pracują, którzy czują się kupionymi w kulturze miejsca pracy, tworzą wartość dla marki dzięki wydajności. Ale mogą również stać się ambasadorami marki dla Twojej organizacji.

Twoi obecni pracownicy są zaufanym źródłem informacji dla potencjalnych pracowników.

Branding nie jest już wyłącznie pracą działu marketingu. Specjaliści HR muszą teraz pełnić rolę wewnętrznych brandów. Przyjrzyjmy się bliżej pięciu aspektom tej roli: wprowadzaniu na rynek, programom nagradzania, komunikacji i komunikacji, kulturze i technologii.

Wprowadzenie

Wywieranie silnego pierwszego wrażenia z potencjalnymi pracownikami ma duży wpływ na budowanie Twojej marki.

To samo dotyczy twoich pracowników. W ciągu pierwszych kilku tygodni pracy na pokładzie i rozpoczęcia nowej pracy bardzo ważne jest spełnienie lub przekroczenie oczekiwań.

Na przykład pracownicy spędzają znaczną ilość czasu na zatrudnianiu nowych pracowników i związanych z nimi świadczeń podczas pierwszego miesiąca w organizacji. Uzupełnienie formularzy papierowych i fragmentacja procesów rekrutacyjnych może podważyć oczekiwania pracownika wobec nowej organizacji.

Jest to szczególnie ważne, gdy procesy są niespójne z podejściem organizacji do innych aspektów procesu łączenia. Rozproszony proces włączenia może doprowadzić do nieszczęśliwych wypożyczeń.

Firmą znaną z usprawnionego procesu onboardingu jest Facebook, gdzie nowym pracownikom wysyła się kluczowe dokumenty, które należy wypełnić przed datą rozpoczęcia. Ponadto wszystkie urządzenia - komputery, telefony itp. - są kalibrowane dla nowych pracowników po ich przybyciu.

Wiele firm dostrzega wartość inwestowania w technologie i procesy, które usprawniają wdrażanie ich pracowników. Niektóre firmy stosują taktyki, takie jak wprowadzanie w pudełku , w którym nowym pracownikom udostępnia się tablety lub urządzenia USB zawierające wszystkie formularze i aplikacje niezbędne do zapisania korzyści.

W niektórych przypadkach korzystanie z technologii w celu usprawnienia procesu świadczeń może skrócić czas rejestracji pracowników z dwóch i pół godziny do zaledwie dziewięciu minut.

Efektywność procesów onboardingowych może zasiać nasiona dla rosnących przyszłych ambasadorów marki.

Programy nagradzania i komunikacja

Tak jak marketerzy muszą brać pod uwagę wrażenia klienta podczas opracowywania produktów i programów dla swoich klientów, profesjonaliści HR muszą utrzymywać doświadczenie pracownika na czele strategii wynagradzania i komunikacji .

Świadczenie to jeden z największych kosztów biznesowych dla większości organizacji i główny czynnik zaangażowania pracowników. Zapewnienie odpowiednich nagród może być kluczem do motywowania zachowań i zaangażowania pracowników .

Istnieje jednak wyzwanie dla pracodawców, aby upewnić się, że ich pracownicy naprawdę doceniają oferowany pakiet świadczeń i rozpoznają inwestycje, które firma wydaje w nagrodę. Wtedy kluczową rolę odgrywa silna komunikacja i branding pracowników.

Wewnętrzne programy i narzędzia komunikacji powinny być angażujące, intuicyjne i informacyjne, z efektami wizualnymi i językiem, który pomaga pracownikom lepiej zrozumieć korzyści, jakie mogą im zapewnić. Powinny również wyglądać i być zgodne z wizerunkiem publicznym firmy.

Ponadto ważne jest, aby docierać do pracowników za pośrednictwem preferowanych kanałów komunikacji - bez względu na to, czy są to wiadomości e-mail, bezpośrednie spotkania w działach, wiadomości tekstowe czy przewodniki wideo online. Specjaliści HR powinni regularnie przeprowadzać audyty swoich wewnętrznych programów komunikacyjnych i ankiet, aby lepiej zrozumieć ich preferencje.

Podobnie jak w przypadku komunikacji, jeden rozmiar nie pasuje do wszystkich pakietów świadczeń pracowniczych. Dlatego ważne jest, aby wziąć pod uwagę demografię swoich pracowników i jakie korzyści będą dla nich najważniejsze.

Będziesz chciał odpowiednio oznaczyć te paczki. Na przykład młodszy pracownik może wycenić więcej płatnego urlopu lub elastyczny harmonogram prac nad emeryturami, o które starają się starać się pracownicy.

Miej oko na nowe trendy w zakresie świadczeń, takie jak programy wellness i elastyczne konta wydatków. Oceń, czy te korzyści mogą być odpowiednie dla Twojej organizacji, aby zachować konkurencyjność. Podobnie jak najlepsze marki na świecie ewoluują wraz ze zmianami w branży, tak jak i pakiety świadczeń.

Na przykład, Starbucks ma siłę roboczą z dużą populacją pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin, ale wciąż kwalifikują się do pełnych świadczeń ubezpieczenia zdrowotnego, nagród magazynowych i bezpłatnej kawy.

Pracownicy, którzy uważają, że ich firmy oferują pakiety korzyści konkurencyjnych, prawdopodobnie podzielają tę opinię z innymi, co oczywiście doskonale pasuje do marki Twojej firmy.

Kultura i spójne przesyłanie wiadomości

Pracownicy chcą czuć się związani ze swoją organizacją i jej kulturą - niezależnie od tego, czy pracują w centrali firmy, czy w odległej lokalizacji. Firmy, które chcą wzmocnić swoją markę wśród pracowników, muszą wyraźnie komunikować wartości firmy, oczekiwania pracowników, kulturę podstawową i zaangażowanie.

Przykładem firmy, która tak dobrze sobie radzi jest Netflix. Prezentacja PowerPointa autorstwa CEO Netflix Reed Hastings, która była oglądana ponad 5 milionów razy w Internecie, nakreśla strategie zarządzania talentami firmy, które opierają się na filozofiach takich jak:

" ... menedżerowie ds. Talentu powinni najpierw myśleć jak przedsiębiorcy i innowatorzy, a jak ludzie HR - jako ostatni. Zapomnij o urządzaniu imprez i rozdawaniu koszulek; upewnij się, że każdy pracownik rozumie, czego firma potrzebuje najbardziej i co oznacza wysoka wydajność. "

Ta strategia wydaje się dobrze działać dla firmy, której wysoko wydajna siła robocza powiększyła bazę abonentów US Netflix do blisko 29 milionów w ciągu roku.

Wyzwaniem stojącym dziś przed wieloma firmami, w szczególności organizacjami międzynarodowymi, jest stworzenie jednolitego globalnego podejścia do komunikacji i komunikacji. Podróż pracownika, budowanie świadomości marki i przesyłanie wiadomości muszą pozostać spójne i budować globalną tożsamość. Osiąga się to poprzez zharmonizowane, markowe programy wynagradzania i komunikacji o tym samym wyglądzie, odczuciu i strukturze we wszystkich lokalizacjach.

W ten sposób za każdym razem, gdy pracownik otrzyma informację o zasadach, procedurach lub wiadomościach firmowych, niezależnie od tego, czy uzyska dostęp do tych informacji w Kalifornii lub Kanadzie, czy w Wielkiej Brytanii lub na Filipinach, może nawiązać kontakt z marką i kluczowymi przesłaniami firmy.

Technologia

Technologia, z której korzysta pracownik w pracy wpływa na jego postrzeganie marki pracodawcy. Solidna technologia, łatwa w użyciu i angażująca, oznacza, że ​​organizacja jest innowacyjna. Technologia miejsca pracy, która jest postrzegana jako fajna i innowacyjna wśród pracowników, pomoże w pozycjonowaniu marki jako lidera branży, który inwestuje w swoje zasoby.

Wciągający, przyjazny dla smartfonów i tabletów portal, do którego pracownicy mają dostęp w dowolnym miejscu i czasie, może pomóc w zwiększeniu interakcji z pracownikami, uczestnictwa i zaangażowania w markę.

Korzystanie z opartych na chmurze rozwiązań technologicznych, które można łatwo zintegrować, może również zwiększyć zadowolenie użytkowników. Dają pracownikowi możliwość bezproblemowego przechodzenia między aplikacjami samoobsługowymi - nawet nie zauważają stosowania wielu rozwiązań programowych.

Dodatkowo, tak jak CMO używają automatyzacji marketingu do zarządzania relacjami z klientami, specjaliści HR mogą wykorzystywać technologie automatyzacji do rozwijania pozytywnych relacji z klientami, pracownikami.

Technologie mogą identyfikować aktualizacje statusu pracownika, takie jak zmiany adresu, nowe stanowiska pracy lub zmiany rodziny. Następnie mogą automatycznie generować spersonalizowane wiadomości, aby oferować gratulacje, ostrzegać pracowników o wymaganych działaniach i pomagać w doborze świadczeń.

Wszystko to można osiągnąć za pomocą spójnego brandingu i komunikatów, aby wzmocnić zaangażowanie pracowników w organizacji.

Rola HR w brandingu będzie nadal ważna. Badanie pokazało, że zaangażowana, produktywna i inspirowana siła robocza ambasadorów marki może pozytywnie wpłynąć na twoją markę, jak również na kampanię marketingową lub PR, którą zestawiasz.

Organizacje, które podchodzą do brandingu od wewnątrz, budują mocną podstawę sukcesu.