Jaka jest wartość wykonywania stażu?

Staże dają możliwość eksperymentowania i kariery, które pasują do zainteresowań akademickich i osobistych. Istnieje wiele korzyści związanych z ukończeniem stażu, w tym rozwijanie umiejętności pracy zespołowej w równowadze z nauką samodzielnej pracy. Staże oferują także studentom możliwość poznania ofert pracy odpowiadających ich zainteresowaniom akademickim i osobistym.

Nauka o przemyśle

Podczas gdy stażyści muszą "przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną" na stanowisku stażu , powinni także "przesłuchać" swojego potencjalnego pracodawcę, aby zapewnić, że staż jest w branży, która pasuje do zainteresowań lub umiejętności.

To świetny sposób na przetestowanie Twojego zainteresowania. Powiedzmy, że jesteś zainteresowany transmisją telewizyjną. Poprzez rozmowę o stażu możesz odkryć, że telewizja sieciowa jest zbyt szybka i dlatego jest dla ciebie zbyt stresująca. Jeśli zdecydujesz, że telewizja sieciowa nie jest zbyt szybka i pasuje do Twojej osobowości, to postaraj się o nią. I pamiętaj, że staż, mimo że nieopłacony, jest pracą! Korzyścią jest to, że jeśli dostaniesz pracę, testujesz swoje zainteresowanie branżą, jednocześnie zdobywając wykształcenie.

Wszystko zależy od sieci

Praktyki są świetnym sposobem na zbudowanie profesjonalnej sieci kontaktów . Nawiązanie dobrej współpracy z bezpośrednim bezpośrednim raportem (a także menedżerami, współpracownikami i stażystami) może być nieocenione po wejściu na rynek pracy. Zapraszanie na wydarzenia branżowe, zapoznawanie się z innymi w Twojej branży i słuchanie o różnych ofertach pracy jest częścią każdej kariery, bez względu na to, w której dziedzinie pracujesz.

Dopóki będziesz rozwijać reputację odpowiedzialnego, pracowitego i posiadającego odpowiednie umiejętności społeczne, odniesiesz sukces w tworzeniu sieci kontaktów. Należy jednak pamiętać, że nawiązanie kontaktu nie jest równoznaczne z utrzymaniem kontaktu. Kontakty, podobnie jak rośliny, muszą być odżywione.

Pamiętaj, aby pozostać w kontakcie ze swoimi kontaktami, nawet jeśli jest to roczna notatka świąteczna lub e-mail informujący ich o Twojej karierze i życiu. I nie wstydź się udostępniać danych osobowych. Spędzamy tak dużo czasu ze współpracownikami, że stają się one dużą częścią naszego życia.

Budowanie CV

Praktyki są świetnym sposobem na zbudowanie CV przed wejściem na rynek pracy. W rzeczywistości niektóre szkoły wymagają od studentów odbycia stażu przed ukończeniem szkoły. Nawet jeśli tak nie jest w Twoim przypadku, umiejętność wymieniania umiejętności niezbędnych w wybranym zawodzie odróżni Cię od konkurencji i zapewni ci przewagę na rynku. Ważne jest, aby opisać staż, który określasz, jakie zadania wykonałeś, a także korzyści dla twojego pracodawcy.

Stepping Stone

Wielu pracodawców spogląda na swoich stażystów jako najlepszych potencjalnych kandydatów do pełnoetatowej pozycji, ponieważ są znanym bytem, ​​a stażysta już wie coś o ich kulturze korporacyjnej. Ponadto, im mniej czasu pracodawca musi spędzić na szkoleniu, tym bardziej szczęśliwy jest pracodawca. Szkolenie jest czasochłonne, a czas to pieniądz.