Przykład wznowienia stowarzyszenia sprzedaży letniej

Podczas ubiegania się o pracę na lato, może być konieczne napisanie CV w ramach procesu składania wniosku. Jeśli nie masz pewności, co uwzględnić, przejrzyj przykład CV z letnią pracą w sprzedaży. Ponieważ osoba poszukująca pracy jest studentką o ograniczonej historii zatrudnienia, w swoim życiorysie wymieniała różne oferty pracy, wolontariatu i dodatkowe zajęcia. Możesz użyć tej próbki jako szablonu, aby pomóc Ci napisać własne CV.

Porady dotyczące zapisywania CV o wakacie

Uwzględnij wszystkie istotne doświadczenia. Jeśli masz ograniczoną historię pracy (szczególnie jeśli jesteś studentem), możesz dołączyć niezapłacone doświadczenia do swojego CV. Możesz uwzględnić staże, pracę wolontariuszy , zajęcia pozalekcyjne i stanowiska kierownicze w drużynach sportowych. Sztuką jest wyjaśnienie, w jaki sposób te doświadczenia pomogły ci rozwinąć umiejętności lub zdolności, które będą przydatne w pracy, o którą się ubiegasz. Na przykład, w poniższym przykładzie CV, osoba poszukująca pracy wspomina, jak jej praca w Open Pantry dała jej doświadczenie w pracy z kasą i interakcjami z opinią publiczną.

Rozważ sekcję z bezpośrednim doświadczeniem. Chociaż należy uwzględnić wszystkie istotne doświadczenia, jeśli masz doświadczenie związane bezpośrednio z pracą, o którą się ubiegasz, rozważ umieszczenie jej w osobnej sekcji w górnej części CV. Na przykład, jeśli ubiegasz się o pracę jako sprzedawca i pracowałeś w sprzedaży w przeszłości, dołącz sekcję o nazwie "Doświadczenie sprzedaży". Następnie dołącz inne doświadczenie w innej sekcji o nazwie " Inne doświadczenia " lub "Podobne doświadczenie". . "

Podkreśl swoją niezawodność. Jedną rzeczą, której szukają wszyscy pracodawcy, jest niezawodność. Chcą pracowników, którzy nie podejmą wielu dni urlopu lub przyjdą do pracy późno. Postaraj się podkreślić swoją odpowiedzialną naturę w swoim CV. Na przykład, jeśli otrzymałeś nagrodę za doskonałą uczęszczanie do szkoły lub pracy, uwzględnij to.

Możesz nawet podkreślić swoją niezawodność w podsumowaniu podsumowania , jeśli zdecydujesz się je uwzględnić. Jeśli nie możesz wspomnieć o swojej niezawodności w swoim CV, rozważ to podkreślenie w swoim liście motywacyjnym . W liście przewodnim podaj konkretny przykład, który pokazuje Twoją wiarygodność.

Edytuj, edytuj, edytuj. Możesz aplikować na wiele wakacyjnych ofert pracy (szczególnie w sprzedaży letniej lub w sprzedaży detalicznej) osobiście , co często oznacza, że ​​jedynym materiałem do składania podania pracodawcy będzie twoje CV. Dlatego upewnij się, że Twoje CV jest czyste i wypolerowane. Sprawdź poprawność CV pod kątem błędów ortograficznych i gramatycznych oraz formatowania niespójności (na przykład upewnij się, że wszystkie punkty są tego samego rozmiaru, a jeśli pogrubisz jeden tytuł pracy, pogrubisz je wszystkie). Zastanów się, czy nie poprosić przyjaciela lub doradcy zawodowego o sprawdzenie swojego CV. Jeśli jesteś uczniem szkoły średniej lub studentem college'u, twoja szkoła może mieć biuro obsługi karier , z którego możesz korzystać bezpłatnie.

Przykład wznowienia stowarzyszenia sprzedaży letniej

Madeline Little
555 Maple Dr.
Hartford, CT 06105
(860) (555-0820)
melittle@email.com

Edukacja

ABC Community College
Hartford, CT
Bachelor of Arts, maj 20XX
Kierunek: Marketing, Minor: hiszpański
GPA: 3.5

Obsługa klienta i doświadczenie sprzedażowe

Asystent administracyjny, ABC Community College Registrar
Hartford, CT
20 września - obecny czas

Członek, Koalicja Społeczności Otwartej Spiżarni ABC
Hartford, CT
20 września - obecny czas

Sales Associate, Fashionista Sklep odzieżowy
Simsbury, CT
20 listopada-20 lipca 20XX

Sekretarz, organizacja wolontariacka Hartford High School
Hartford, CT
20 września - 20 maja 20XX

Inne doświadczenie

Członek Komitetu Koncertowego ABC Community College, wiosna 20XX-obecnie

Perkusista w zespole wiatrowym Hartford High School i orkiestrze symfonicznej ABC Community College, 20 września - obecny

Współtwórca drużyny kobiecej klubu piłkarskiego Hartford High School, wrzesień 20XX-grudzień 20XX

Przeczytaj więcej: List motywacyjny stowarzyszenia sprzedaży letniej | Więcej wakacyjnych CV i listów motywacyjnych