Jak HR może uniknąć negatywnego wpływu na pracowników

Te 5 porad pomoże ci uniknąć uczuć negatywności i cynizmu

Menedżerowie ds. Zasobów ludzkich mają dni, które są trudne z pracownikami, którym służą. To dlatego, że pracując z ludźmi doświadczasz negatywnych zachowań. Możesz jednak podjąć te pięć zalecanych działań, aby uniknąć negatywnego nastawienia wobec pracowników. Ale po pierwsze, postaw sytuację HR w kontekście.

Wieloletni ludzie z branży HR są zawsze rozbawieni, gdy rozmawiają z osobą, która dopiero rozpoczyna pracę w zawodzie, która odpowiada na pytanie "dlaczego chcesz pracować w HR?", "Po prostu kocham ludzi." Zobacz, każdy z nas w HR kochani ludzie, a następnie weszliśmy do zawodu i zostaliśmy ludźmi HR.

Ludzie często postrzegają swoich menedżerów HR jako złych - w końcu to pracownicy HR są odpowiedzialni za niskie podwyżki , krótkie przerwy i nieelastyczne harmonogramy pracy . "HR powiedział, że nie", powie szef, wyjaśniając pracownikowi, dlaczego oczekiwana podwyżka nie nastąpiła.

W rzeczywistości HR powiedział, że nie, ale menedżer nigdy nie podaje prawdziwego powodu . Na przykład, HR powiedział nie, ponieważ nie ma pieniędzy w budżecie zatwierdzonym do finansowania. Lub, HR powiedział nie, ponieważ osoba nie spełnia oczekiwań dotyczących wydajności w ciągu trzech lat. I zamiast mieć odwagę, by powiedzieć: "Nie kwalifikujesz się do podwyżki, ponieważ nie osiągasz prędkości", mówi po prostu, "HR powiedział" nie ".

Lub, ulubieniec menedżerów HR, menedżer nawet nie skonsultował się z HR , tylko powiedział pracownikowi, że sprawdzi w HR, a następnie trzy dni później powiedział pracownikowi, że HR odrzucił jej prośbę o podwyżkę. Tak, to się dzieje - zbyt często.

Ponieważ ludzie nie zawsze lubią HR , nie jest szokujące, że pracownicy HR mogą stać się negatywni i cyniczni w swoich interakcjach z pracownikami. W końcu to nie zawsze kłamli menedżerowie, to także pracownicy twierdzą, że ich 18- te dziadkowie właśnie zginęli w weekend świąteczny (czasami HR nie daje sobie rady).

I ludzie, którzy utknęli w korku cztery razy w tygodniu, ale oczywiście to nie ich wina, że ​​spóźniają się do pracy przez cały czas. (Pomocna wskazówka: jeśli utkniesz tak często, jest to znak, że musisz wcześniej wyjść z domu.) A także, aby wziąć pod uwagę napastników seksualnych , rasistów i ludzi, którzy jeszcze nie nauczyli się, że IT może zobacz historię swojego komputera - nawet jeśli wyczyścisz historię przeglądarki.

Jednak, gdy spodziewasz się najgorszych ludzi przez cały czas, przestajesz być skuteczną osobą HR. Nie zapominajmy o człowieku w Zasobach Ludzkich.

Unikaj stania się negatywnym i cynicznym wobec pracowników

Oto pięć wskazówek i trików, dzięki którym możesz uniknąć negatywnego i cynicznego stosunku do pracowników, nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Tych pięć taktyk pomoże.

Spójrz na sytuację z perspektywy pracownika. Nie uwierzysz w liczbę połączeń telefonicznych, które otrzymuje HR, które narzekają, że ocena wydajności nie była wystarczająco wysoka. Z drugiej strony, HR nigdy, ani razu, nie otrzymała połączenia mówiąc: "Mój przełożony oceni mnie przekraczając oczekiwania i naprawdę myślę, że właśnie je spotkałem." Co myślą ci pracownicy? Nie rozumieją, że wykonywanie ich zadań nie przekracza niczego

Cóż, wielu menedżerów nie przekazuje informacji zwrotnych przez cały rok, więc pracownik może nie mieć pojęcia, że jej faktyczna wydajność nie jest gwiezdna . Lub menedżerowie dają pozytywne opinie przez cały rok (ponieważ jest to łatwiejsze) i oszczędzają wszystkie przykłady słabej wydajności do oficjalnego przeglądu wydajności.

Pracownik uczciwie nie wie, że nie jest wysokiej klasy, ponieważ nikt jej nigdy nie powiedział. Ona również nie ma dostępu do informacji o tym, co produkują jej współpracownicy, więc nie może nawet dokonać wiarygodnego porównania.

Poszukaj pozytywnych aspektów zachowania pracowników. Jest to trzeci pracownik w tym tygodniu, którego złapałeś za oglądanie nieodpowiednich zdjęć na swoich laptopach. Ilu pracowników znajduje się w Twojej witrynie? 1000? Oznacza to, że 997 pracowników nie zachowuje się niewłaściwie.

Tak, musisz przeprowadzić dochodzenie, aby ustalić, czy dyskryminacja rasowa istnieje w dziale urządzeń.

Ale tylko dlatego, że pracownik złożył skargę , nie oznacza, że ​​skarga jest uzasadniona . Większość ludzi to dobrzy ludzie. Pamiętaj, że gdy stajesz się negatywnie nastawiony do pracowników.

Rozpoznawać najlepiej. Pamiętaj, nikt nie wchodzi do twojego biura i nie mówi: "Czy możesz iść porozmawiać z Heather? Jest zawsze na czas, ciężko pracuje i wykonuje świetną robotę. "Wrzosy istnieją. Zadaniem menedżera HR nie jest dyscyplinowanie Heathers, ponieważ nie wymagają żadnych działań dyscyplinarnych.

HR może stać się cyniczny i negatywny w stosunku do pracowników, ponieważ spędzasz cały dzień, codziennie, rozwiązując problemy i radząc sobie ze słabymi wykonawcami - nie najlepszymi pracownikami.

Spróbuj przerzucić się na codzienne nagrody HR mix za świetną wydajność . Nie musisz robić tego formalnego procesu. Napisz e-mail do kierowników, których wspierasz, i poproś, aby powiedzieli ci, kto robi świetne rzeczy.

Gdy usłyszysz od kierownika, wyślij e-mail do tego pracownika i powiedz: "Hej, właśnie usłyszałem, że wykonałeś znakomitą pracę w Project X. Dzięki za wszystko, co robisz." Rozjaśnia ich dzień, a to rozjaśnia twoje. Pomaga również pamiętać, że 80% pracowników wykonuje świetną robotę.

Usprawnij własną pracę. Czy jesteś tak zagubiony w papierkowej robocie, że prawie nie widzisz prosto? Czy twoje marzenie o pomaganiu innym w osiągnięciu ich potencjału naprawdę stało się niczym więcej niż wypełnianiem Planu działań afirmatywnych, podpisywaniem recenzji pracowników i pisaniem planów poprawy wydajności?

Czy nie masz czasu na trening i rozwój, który jest Twoją pasją? Cóż, wymyśl, co możesz zautomatyzować (podpowiedź: raporty) i co możesz przekazać (podpowiedź: utwórz szablon dla swoich planów poprawy wydajności i wypełnij go menedżerami), a przekonasz się, że masz trochę więcej czas na sensowne działania .

Obwiniam siebie (i twój wydział). Okay, wygląda na to, że zrobiłby to tylko negatywny, cyniczny człowiek, ale pomyśl o tym. Pamiętasz pierwszy problem - nieświadomi pracownicy? Zapytaj siebie, dlaczego nie mają pojęcia? Ponieważ menedżerowie nie wiedzą, jak zarządzać . Dlaczego nie wiedzą, jak zarządzać? Wyjdź z lustra i spójrz.

Dział HR powinien zawierać ekspertów od ludzi w firmie. Jeśli występują problemy z zarządzaniem, zadaniem HR jest go naprawić. Jeśli pracownicy zawsze spóźniają się lub rzucają palenie bez uprzedzenia lub wielu innych złych rzeczy, HR prawdopodobnie przygotował system nagród, aby zachęcić do takiego zachowania.

Kiedy patrzysz na podstawowe problemy i rozwiązujesz je, ludzie często podążają za nimi. Oczywiście nigdy nie osiągniesz doskonałości, ale lepsza polityka i praktyki firmy będą skutkować lepszymi pracownikami.

Na przykład, jeśli masz zasady uczciwej zapłaty, ludzie rzadziej próbują fałszować swoje karty czasu. Jeśli promujesz w oparciu o zasługi, a nie na to, kogo znasz, ludzie zaczynają pracować ciężej i przestają ssać do zarządzania. HR powinien poprowadzić opłatę za naprawienie dowolnego systemu, który umożliwia pracownikom nie wykonywanie tego, co chcesz . Wina zaczyna się w domu.