Jak zostać menedżerem Pracownicy chcą podążać

6 kroków, które możesz zrobić, aby stać się liderem, który przyciąga obserwujących

Każdy może zostać szefem - wystarczy zatrudnić kogoś. Zostanie menedżerem, którego twoi pracownicy szanują i chętnie podążają, jest nieco trudniejsze. Jeśli chcesz być liderem, a nie tylko szefem, możesz nauczyć się, jak to zrobić. Dla niektórych ludzi te rzeczy przychodzą naturalnie, ale dla większości z nas musisz świadomie zdecydować się na świetnego menedżera. Oto jak.

Rozpoznaj, że potrzebujesz swoich pracowników. Wiele lat temu pracowałem dla Wegmans, firmy, która konsekwentnie znajduje się na liście 100 najlepszych firm do wykonania na liście Fortune Magazine.

Ówczesny dyrektor generalny, Robert Wegman, zwykł mówić nam: "Nie wiem, co wiesz, ale potrzebuję tego, co wiesz." Wiadomość ta brzmiała głośno i wyraźnie - byliśmy cenieni.

W rzeczywistości, nawet jeśli robiłeś to, co robią teraz twoi pracownicy, oni wiedzą więcej o codziennych zadaniach niż teraz. Musisz to uszanować. Daj im kredyt za to, co robią.

Twój wydział szybko by się rozpadł, gdyby wszyscy twoi pracownicy zrezygnowali. Bez względu na to, jak sprytny jesteś i jaki jesteś dobry, potrzebujesz swoich pracowników. Potrzebujesz ich wiedzy, umiejętności i zdolności. Daj im znać, że ich potrzebujesz.

Traktuj pracowników sprawiedliwie. Łatwo jest grać w ulubione . Och, żaden nowy menadżer nie zaczyna mówić: "Wybieram swojego ulubionego pracownika i pochwalam ją pochwałami i dobrymi projektami." Nie, zamiast tego, po prostu tak się dzieje.

Czemu? Ponieważ jesteś człowiekiem i wolisz niektórych ludzi od innych. Łatwo jest pozwolić osobowości wejść na drogę produktywności.

Nie rób tego.

Zrób krok w tył i sprawdź, czy wykonujesz zadania na podstawie rzeczywistych umiejętności lub na podstawie tego, kogo lubisz najbardziej. Dobrzy menedżerowie są uczciwi i nagradzają dobre wyniki, a nie brązowe.

Podnieś podwyżki na podstawie wyników. Bądź uczciwy, gdy zatwierdzasz prośby o urlop. Jeśli pozwolisz Bobowi pracować w domu, ale nie Stephanie, upewnij się, że rozumowanie jest dobrze udokumentowane i stanie w sądzie.

Dąż do sprawiedliwości.

Pracuj ciężko. Nic nie będzie bardziej urażać pracowników niż leniwy menedżer . Oczywiście, wykonujesz pracę, której niekoniecznie widzą. (Tylko co się dzieje podczas tych wszystkich spotkań?) Ale powinieneś dołożyć wszelkich starań, aby ciężko pracować i pomagać w razie potrzeby.

Jeśli na twoim oddziale jest szczególnie nieprzyjemne zadanie, upewnij się, że jesteś mocno zaangażowany. Tak, menedżer może sprzątać toalety, pakować koperty lub uruchamiać kasy, gdy jest zajęty. Menedżer, który ukrywa się w swoim biurze podczas nieprzyjemnych zadań, szybko traci szacunek swoich pracowników.

Nie oczekuj, że Twoi pracownicy przyjdą przed tobą i pracuj po wyjściu. Nie oczekuj, że zrobią rzeczy, których sam byś nie zrobił. Menedżerowie zarabiają więcej, ponieważ robią więcej. Upewnij się, że robisz więcej.

Popraw problemy. Oczywiście, ludzie lubią myśleć, że są doskonali, ale w świecie biznesu nie robisz postępów, jeśli nie naprawisz swoich problemów. Dobry menedżer udziela opinii - pozytywnej i negatywnej - i rozwiązuje problemy tak szybko, jak to możliwe.

Powiedzenie pracownikowi, że robi to źle, jest bolesne, a czasami menedżerowie chcą dać pracownikowi jeszcze jedną szansę, zanim cokolwiek powie. Podczas gdy dla drobnych błędów, to jest prawdopodobnie w porządku, w przypadku dużych rzeczy, ważnych rzeczy, to nie jest.

Na przykład, jeśli zauważysz, że jeden z Twoich pracowników jest porywczy wobec klientów, zechcesz się teraz odezwać. Zgłaszaj opinie i coaching, gdy tylko zauważysz, że jest jakiś problem.

Pozwalając, aby problem się utrzymywał, ustawi tego pracownika na wypadek katastrofy. Ignorowanie problemu wzmacnia także pracownika, że ​​zachowanie jest w porządku. Zniszczy też morale pozostałych pracowników. Dlaczego mieliby próbować, kiedy po prostu ignorujesz problemy?

Błędy techniczne są zazwyczaj nieetyczne. "Bob, 2 + 2 to 4, a nie 6" łatwo powiedzieć. Osobiste problemy nie są. " Bob, spędzasz dużo czasu rozmawiając o swoich współpracownikach . Moim zadaniem jest zarządzanie twoimi współpracownikami, nie twoimi. Proszę, nie mów o nich. Jeśli martwisz się o ich występ, daj mi znać, a ja się tym zajmę. "

Zadaniem menedżera jest zamykanie łobuzów , nagradzanie innowacji, poprawianie błędów technicznych i ocena wydajności.

Twoi pracownicy oczekują tego i będą cię szanować, gdy będziesz robić takie rzeczy.

Wspieraj swój zespół. Niektórzy menedżerowie lubią łapać kredyt za całe dobro ("Tak, to dzięki mojemu przywództwu, że udało nam się zwiększyć dochody o 10%"), ale winią pracowników za cokolwiek złego ("Jane i Steve popełnili kilka błędów, które spowodowały nam zmniejszyć nasze przychody o 10%. ")

Oto jedna rzecz: Twój zespół nie będzie podążał za tobą, jeśli ich obwinisz - nawet jeśli to ich wina. Tak więc, Jane i Steve popełnili kilka błędów - Twoim zadaniem jest skorygowanie tego i wyszkolenie ich, aby nie robili ich ponownie.

Staraj się nie obwiniać i brać odpowiedzialności, gdy sprawy idą źle . Daj kredyt, gdy wszystko idzie dobrze. "Jane i Steve mieli niesamowity rok i dlatego zwiększyliśmy nasze dochody o 10 procent", dzięki temu zyskasz szacunek Jane i Steve'a, tak samo jak "Walczyliśmy w tym roku w niektórych obszarach. Zamierzam wprowadzić pewne zmiany, aby w przyszłym roku osiągnąć nasze cele dochodowe. "Jesteś menadżerem, a wyniki całego działu są na głowie.

Jeśli rzeczywiście występuje problem z wydajnością pracownika, Twoim zadaniem jest go naprawić lub zwolnić pracownika . Jeśli problem nadal występuje, to twoja wina. Nie zapominaj o tym.

Ogólnie bądź miły. Najbardziej podstawową radą zarządzania jest bycie miłym. Tak, czasami trzeba mówić trudne rzeczy, ale robić to w sposób współczujący. Kiedy oferujesz korektę, twoim celem jest poprawa wydajności dla wszystkich, a nie usprawiedliwienie, że masz rację, a oni są w błędzie.

Wykorzystaj to jako swoją zasadę, a Twoi pracownicy będą cię szanować i pracować ciężej, zapewniając sukces Twojego działu.