12 wskazówek dotyczących budowania kultury współzależności w pracy

Musisz wierzyć, że Twoi pracownicy są twoimi najważniejszymi aktywami

Outsourcing gospodarki jest tutaj. Jako lider możesz nie lubić idei outsourcingu . Jednak w rzeczywistości możesz wkrótce rozważyć outsourcing. Kiedy tak się stanie, będziesz potrzebować siły roboczej, która będzie zwinna, elastyczna i przygotowana do uczestnictwa w Twojej organizacji na nowym poziomie konkurencyjności.

I odwrotnie, twoi najmądrzejsi pracownicy rozwijają teraz umiejętności niezbędne do zostania wolnymi agentami.

Ci zmotywowani, utalentowani ludzie są ostatnimi, których możesz utracić.

Organizacje, które współpracują ze swoimi pracownikami i uznają pracowników za aktywa , zatrzymają tych pracowników, gdy będą mogli zostać wolnymi agentami.

Włączanie hierarchii mocy na głowie

W przeszłości nie pytałeś ludzi, co chcieliby robić. Zapytałeś ich, czy mogą zrobić to , co musisz zrobić. Twoi pracownicy oczekiwali, że powiedzą im, co mają robić. Taki układ faworyzował własność lub przywództwo organizacji nad jednostką.

Te dni minęły. W outsourcowanej gospodarce wasze firmy i wasze organizacje są teraz środowiskiem dla was, jako pracodawców, dla stewarda - i steward nie oznacza kontroli.

Oznacza to stworzenie miejsca pracy, w którym pracownicy wiedzy chcą pracować z Tobą , a nie dla Ciebie. Ta gospodarka wymaga pracowników, którzy są zdolnymi, zaangażowanymi partnerami, którzy mają wspólne cele biznesowe i mają udział w utrzymaniu konkurencyjności firmy.

Jako pracodawcy, musisz rozwinąć radykalnie nową relację z osobami, które zaprosiłeś do przyłączenia się do Twojej firmy.

Pracownicy jako aktywa

Jeśli odnosisz się do tych, których płacisz jako aktywów, a nie jako wydatki , możesz zadawać inne pytania tym ludziom i podejmować wobec nich różne działania.

Jest to radykalna zmiana w Twoich przemyśleniach na temat pracowników, która jest zalecana.

Pojęcie pracowników jako aktywów będzie wymagało stworzenia i utrzymania kultury współzależności, w której pracownicy czują się doceniani i zwracają wartość w równym stopniu.

Tego typu środowisko ma niewielki lub żaden wpływ na kontrolę zasobów ludzkich, ale zwraca uwagę na systemy, które informują organizację o tym, czego potrzebuje talent , teraz iw najbliższej przyszłości.

Wiele uwagi poświęca się przyciąganiu i selekcji właściwych osób , rozwijaniu ich, gdy znajdują się w zespole, i zrozumieniu pełnego zakresu ich możliwości, tak aby wspierać ich zdolności adaptacyjne w momentach, gdy wykonywane przez nich prace mogą być przenoszone i uzupełniane przez mniejszą liczbę osób. drogi talent.

Pracownicy wiedzy są dziś ważniejsi niż Twoja strategia biznesowa. Są twoim głównym atutem. Jeśli twoje miejsce pracy może być miejscem pracy, którego ci ludzie będą szukać, masz wyraźną przewagę nad konkurencją.

Budowanie kultury współzależności z pracownikami jako aktywami

Oto kilka przewodnich zasad budowania kultury współzależności w nowej, outsourcowanej gospodarce.

Jeśli prowadzisz dzisiaj działalność gospodarczą i nie dokonałeś przejścia do podejścia o wiele bardziej opartego na współpracy, aby ludzie pracowali z tobą, wtedy masz już poważne kłopoty.

Zacznij działać tak, jak ludzie są najcenniejszymi zasobami twojego przedsiębiorstwa, jeśli nie od tego zależy przyszłość twojego przedsiębiorstwa w outsourcowanej gospodarce. Najlepsi pracownicy pozostają tylko tam, gdzie są postrzegani i cenieni jako najważniejszy zasób organizacji.