Wskazówki dotyczące przesłuchiwania muzyków

Dziennikarze muzyczni wyraźnie chcą słuchać muzyki, ale ten pierwszy wywiad z muzykiem może być bardzo zniechęcającym procesem. Poza zwykłymi obolałościami związanymi z robieniem czegoś nowego, może być trochę onieśmielająco usiąść z artystami, szczególnie jeśli jesteś fanem muzyka lub zespołu. Jeśli przygotowujesz się do przeprowadzenia pierwszego wywiadu z muzyką, ale nie wiesz od czego zacząć, te wskazówki pomogą.

 • 01 Przygotuj, przygotuj, przygotuj

  Przed rozmową koniecznie odrabiaj lekcje. Dowiedz się wszystkiego o danym muzyku. Chociaż będziesz chciał skupić się na tym, co dzieje się teraz w karierze artysty - w końcu rozmawiają z tobą, aby promować to, co jest - nie skupiaj się wyłącznie na nim podczas przygotowywania. Twoja pewność siebie wzrośnie z każdą odrobiną wiedzy, którą zdobędziesz na temat tematu rozmowy.
 • 02 Wypisz swoje pytania

  Chcesz, aby rozmowa kwalifikacyjna była bardziej rozmową niż ścisłą sesją pytań i odpowiedzi, ale nie powinieneś wchodzić w nią zbyt chłodno (zwłaszcza, że ​​nie jest to twoja pierwsza). Poświęć trochę czasu na zadawanie pytań, które chcesz zadać przed rozmową kwalifikacyjną. Przynajmniej pierwsze pytanie da ci dobry punkt wyjścia do zainicjowania dyskusji. A jeśli rozmowa naprawdę nie zacznie płynąć, przynajmniej będziesz w stanie wyciągnąć informacje potrzebne do napisania swojego utworu.

  Jeśli chodzi o to, o co powinieneś zapytać, to zależy. Zawsze pytaj podstawowych informacji o tle. Pamiętaj, że próbujesz nakłonić kogoś, by opowiedział ci historię własnymi słowami, które już znasz (ponieważ jesteś przygotowany). W tym celu zadawaj oczywiste pytania, nawet jeśli uważasz, że muzyk usłyszał je 100 razy. Prawdopodobnie tak, ale nadal musisz zebrać informacje o konkretnym utworze.

  Powiedziawszy to, nie bój się rzucać tam pewnych unikalnych zapytań. Nie wstydź się. Baw się dobrze. Te niestandardowe pytania często mogą rozpoczynać najlepsze rozmowy.

 • 03 Ćwicz z przyjaciółmi

  Kiedy zaczynasz rozmawiać z ludźmi, dobrze jest przeprowadzić kilka testów. Muzyk, z którym rozmawiasz, nie powinien być twoją świnką morską. Poproś znajomych, aby pozowali jako muzyk i biegli przez twoje pytania. Czuć się komfortowo mówiąc je i ćwiczyć przejścia między pytaniami. Twoja prawdziwa rozmowa prawdopodobnie nie będzie podobna do tych sesji, ale będziesz mieć większą kontrolę nad tym, kiedy twoje pytania będą miały mały rzeczywisty przebieg.
 • 04 Stal się

  OK, teraz, niech cię to nie zniechęca, ale czasami muzycy mogą być trochę trudni podczas wywiadów. W większości przypadków nie są, ale czasami, dobrze, zdarza się. Możesz spotkać się z muzykiem, który jest w złym nastroju, który nienawidzi przeprowadzania wywiadów lub śmieje się ze swoimi kolegami z zespołu, sprawiając, że wywiady są niewygodne. Lub dowolną liczbę rzeczy. Może to być szczególnie prawdziwe, gdy zbliżasz się do końca długich dni rozmów, a muzyk jest coraz bardziej odpowiadający na te same pytania raz za razem.

  Teraz wiesz. Jak więc możesz się przygotować? Cóż, niewiele można z tym zrobić. Jeśli jesteś przygotowany, dobrze poinformowany o artyście i masz gotowe pytania, to wykonałeś swoją część. Po prostu kontroluj swoją reakcję. Nie daj się rzucać. Rzuć nią. Zrób najlepiej, jak potrafisz. Będzie to pewnego dnia dobra historia.

 • 05 Nie próbujcie się z nimi rozmawiać

  Jeśli muzyk jest pogrążony w kolanie w kontrowersji, kiedy przeprowadzasz z nim wywiad, nie możesz go zignorować. Ale nie prowokuj kłopotów. To nie jest jakiś polityczny show w sieci telewizyjnej z jakimś gospodarzem, który krzyczy na ludzi. Skupiaj się na muzyce i daj muzykowi dużo przestrzeni, aby opowiedzieć jej historię i promować to, co on lub ona chce promować.
 • Pamiętaj: nie jesteś ekspertem

  Będąc w obecności muzyka lub zespołu, którego podziwiasz, możesz kusić, aby pokazać im, ile wiesz o swojej pracy. Ale niewiele z tego ma długą drogę. Pamiętaj, że wywiad dotyczy wyłącznie muzyka; on lub ona jest ekspertem. Zadawaj krótkie pytania i skupiaj się na muzyku i dziele.