Dowiedz się, co to jest test dźwiękowy i jak go wykonać

Test akustyczny ma miejsce przed występem, aby sprawdzić system nagłośnieniowy miejsca i upewnić się, że dźwięk z przodu domu (dla publiczności) i głośników skierowanych do tyłu (systemy dźwiękowe monitorów estradowych) jest czysty i przy odpowiedniej głośności i częstotliwości. Podczas sprawdzania dźwięku muzycy ustawiają swoje instrumenty, podłączają i grają kilka utworów, pracując z inżynierem dźwięku, aby uzyskać odpowiednie poziomy zarówno dla publiczności, jak i dla muzyków na scenie.

Kiedy Soundcheck ma miejsce

Soundcheck zwykle dzieje się około godziny po załadowaniu . Najpierw sprawdza się headlining, częściowo dlatego, że jest to przywilej bycia headlinerem (kiedy najpierw zagrasz, zwykle masz długą przerwę, zanim będziesz musiał grać), ale także ze względów logistycznych. Jeśli test zespołu brzmieniowego jest ostatni, ich ekwipunek może zostać ustawiony na scenie, tak aby można było po prostu wyjść i grać bez dodatkowego czasu.

Wskazówki dotyczące udanego testu dźwiękowego

Hughes & Kettner, producenci wysokiej jakości wzmacniaczy gitarowych, oferuje przydatne porady dotyczące przygotowania do soundchecka: