Wspólne problemy przemysłu muzycznego Twarz artystów

Spojrzenie na największe problemy muzyczne i problemy przemysłu muzycznego

Jako artysta muzyczny będziesz musiał stawić czoła osobistym rozczarowaniom, a także problemom związanym z branżą muzyczną jako całością. Oto najczęstsze wyzwania, przed jakimi stoją artyści na początku swojej kariery, a także większe problemy, które nękają branżę.

Problemy przemysłu muzycznego Wszystkie twarze artystów muzycznych

Praca w kreatywnym środowisku wymaga ciężkiej skóry, a przemysł muzyczny nie jest wyjątkiem. Zespół, wytwórnia, kierownik, agent lub promotor - wszyscy muszą zmierzyć się z kilkoma uderzeniami na drodze. Sztuką jest nauczenie się radzenia sobie z rozczarowaniem i ciągłego zbliżania się do swoich celów bez uprzedzania. Dowiedz się, jak zarządzać wspólnymi problemami związanymi z muzyką, aby nie stracić z oczu tego, gdzie chcesz się udać.

 • 01 Nie ma odpowiedzi na demo

  Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć o radzeniu sobie z rozczarowaniem demo jest to, że prawie każdy z twoich ulubionych zespołów zmierzył się z tym rozczarowaniem. W większości przypadków nie otrzymasz odpowiedzi na demo. Nie musi to oznaczać, że robisz coś złego; Czasami potrzeba czasu, aby właściwa wersja demonstracyjna dotarła do właściwej osoby. Możesz zwiększyć swoje szanse na uzyskanie odpowiedzi, upewniając się, że trzymasz się podstawowych zasad demo. Sprawdź te artykuły, aby uzyskać pomoc:

  Nawet przy odpowiednim podejściu nie ma zagwarantowanego sukcesu. Jednak rób te rzeczy, aby zwiększyć swoje szanse:

  • Buduj swój profil, grając w programy
  • Kontynuuj transmisję prasową swoich programów
  • Zachowaj aktualny pakiet promocyjny, a informacje o tym, co robisz, są na bieżąco
  • Bądź na bieżąco z mediami społecznościowymi, w tym z Facebookiem, Twitterem i własnym blogiem

  Możesz także rozważyć wydanie własnego rekordu. Tutaj możesz poznać zalety i wady tego działania:

 • 02 Wielki przegląd nie został opublikowany

  Mówiąc, że recenzja twojego albumu lub zespołu, który miał pojawić się w gazecie / gazecie lub na konkretnej stronie internetowej została odrzucona, jest frustrująca. Jak powinieneś sobie z tym poradzić?

  Po pierwsze, zrozum, że to też się często zdarza i nie jest to osobiste. Czasami pisarze twierdzą, że opinia pojawi się tylko po to, aby Cię ułagodzić, ale często są oni tak samo zaskoczeni, jak recenzent porzucony przez recenzenta.

  Poruszanie się o większe historie jest częścią gry, ale możesz poprawić sytuację, obserwując. Zadzwoń do kontaktu w publikacji, aby dowiedzieć się, co się stało. Sprawdź, czy możesz zamiast tego uruchomić je w następnym wydaniu. Jeśli wcześniej dokonałeś dużej oceny na temat swojej witryny lub jeśli Twój dystrybutor korzystał z wiadomości z recenzji w celu promowania Twojego albumu, skontaktuj się ze wszystkimi, aby poinformować ich, co się stało i kiedy pojawi się recenzja.

  W większości przypadków nie można wiele zrobić, aby zagwarantować, że recenzja zostanie opublikowana, ale możesz udoskonalić swoją grę prasową i zbudować osobistą relację z pisarzami, którzy są w twojej muzyce. Artykuły te mogą pomóc:

 • 03 Nikt nie przychodzi na wystawę

  Niewiele rzeczy jest tak przygnębiających jak granie w pustym pokoju w noc koncertu. Może być wskazówka palcem, ale najważniejsze jest to, że nie możesz zmusić ludzi do przyjścia na twój występ.

  Postaraj się, aby negatyw był pozytywny. Bądź wdzięczny wszystkim zaangażowanym w wystawę , abyś w przyszłości został powitany z powrotem na miejscu. Nie ma gwarancji, że tłumy będą walić do drzwi następnym razem, ale możesz podjąć kroki, by zbudować szum w tym następnym programie. Sprawdź tę poradę:

 • 04 Gig Gets Canceled

  Nic nie mówi o "muzyce indie", tak jak w ostatniej chwili odwołany koncert. Kiedy zaczynasz, zespoły często pracują z promotorami, którzy wystawiają programy dla zabawy. Niektórzy są tak dobrymi promotorami, jeśli nie lepszymi od nich, pracującymi w wielkich ligach. A niektóre, cóż ... nie są.

  Kiedy masz do czynienia z ludźmi, którzy nie profesjonalnie zajmują się programami, zawsze istnieje szansa, że ​​będą musieli odwołać koncert. Możesz poradzić sobie z ludźmi, którzy chcą zrobić dla ciebie przedstawienie, zacząć planowanie, ale potem zdają sobie sprawę, że nie mogą - i naprawdę nie mówią ci tego aż do ostatniej chwili.

  Kiedyś przyjaciel spędził miesiące, przechodząc przez procedurę rezerwacji spektaklu dla zespołu, z którym pracowałem, tylko po to, by zniknęły, gdy zbliżała się data koncertu. Zespół i ja odkryliśmy w noc show, że rzekome miejsce zostało zamknięte. Prawdziwa historia.

  Przygotuj się na nieuniknione odwołane show. Jeśli tak się stanie, zrób to pod "rzeczy, które będą dużo śmieszniejsze, gdy je zrobimy" i przejdź dalej. Nawet jeśli sprawy nie idą zgodnie z planem, pamiętaj, aby być uprzejmym i łaskawym wobec wszystkich, z którymi masz do czynienia; nigdy nie wiesz, której pomocy będziesz potrzebował pewnego dnia.

  Oczywiście są rzeczy, które możesz zrobić, aby złagodzić tego rodzaju niespodzianki:

 • 05 Kończy się pieniądze

  Jeśli nic nie mówi o muzyce niezależnej, takiej jak niezorganizowane koncerty, to zerwanie jest bliskie sekundy. Możesz sprzedać to, co wydaje się dużo nagrań i wciąż mieć szczęście, że możesz wygrać nawet. Każdego wieczoru można bawić się w tłumy, a na koniec wycieczki kończy się długiem. Zapomnij o basenach i gwiazdach filmowych; samo dotarcie do punktu, w którym możesz wspierać siebie poprzez twoją muzykę, wymaga ciężkiej pracy i cierpliwości. Tak długo, jak ofiara jest dla Ciebie warta, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to pogodzić się z równowagą w banku i mądrze zarządzać swoimi pieniędzmi (tak, przezroczysty winylowy rękaw 10 "jest fajny, ale jest bardzo drogi). pomoże:
 • 06 Problemy z firmą Royalty Collection

  Jako artysta, oczywiście, chcesz zarabiać na swojej pracy, ale firmy windykacyjne powodują tarcie u fanów - a to może źle wpłynąć na ciebie, artystę. Od prób zebrania dodatkowych opłat licencyjnych za muzykę, którą już otrzymałeś (np. Za dzwonki), aż po wymagających słuchaczy, którzy płacą za publiczne licencje na występy podczas słuchania radia, działania tych firm wydają się mieć więcej wspólnego z robieniem dla własnych problemów finansowych, niż upewnienie się, że otrzymasz należne pieniądze.

  Problemem - oprócz tego, że płacisz opłatę za usługę firmy oferującej kolekcję tantiem - jest to, że twoi fani nie zdają sobie sprawy z tego, jak mało masz kontroli nad tym, co twoja firma zajmująca się gromadzeniem tantiem wykonuje w Twoim imieniu. Dla nich jesteś chciwy i nie jest to wrażenie, które chcesz wspierać ze swoimi fanami.

 • 07 Internet Copyright and Royalty Issues

  Internet otwiera wiele nowych możliwości promocji muzyki, ale jakie przepisy licencyjne powinny obowiązywać? Kto może zdecydować, co jest dozwolonym użytkiem? Czy wytwórnie powinny mieć możliwość ściągania muzyki swoich artystów z serwisów takich jak YouTube wbrew woli artystów? Mówiąc o YouTube , jaka jest sprawiedliwa opłata licencyjna za odtwarzanie wideo w takiej witrynie? Jak wyważasz potrzebę płacenia muzykom za swoją pracę z realistycznym potencjałem zarobkowym (i możliwościami zapłaty) witryn, które hostują muzykę?

  Skoncentrowanie się na udostępnianiu plików wentylatorów sprawia, że ​​odwraca się od prawdziwego problemu: nieumiejętność posiadania praw do posiadania realistycznego planu licencjonowania i wynagradzania za witryny, które hostują i promują muzykę.

 • 08 Sprawy sądowe o udostępnianie plików RIAA

  Amerykańskie (RIAA) sprawy dotyczące udostępniania plików Recording Industry Association nie są powszechnie wspierane przez muzyków i wytwórnie, a wiele osób wypowiadało się przeciwko nim, twierdząc, że szkodzą one relacjom między muzykami i fanami.

  Niestety, przeciętny człowiek nie wie, że jego ulubiony muzyk może nie być tym, który pozywa fanów za setki tysięcy dolarów za udostępnianie muzyki. Działania RIAA nie ograniczają pobierania, ale wywołują u fanów złe wrażenie na branży muzycznej.

  A w jaki sposób nagrody z wyroków, które są wypłacane RIAA, wypłacane są muzykom, w imieniu których składają pozew? Nie mamy na to jasnej odpowiedzi - i to jest prawdziwy problem.

 • 09 Nieopłacone należności licencyjne za radio

  Stany Zjednoczone to jeden z niewielu krajów na świecie, który nie wymaga od naziemnych stacji radiowych płacenia tantiem wykonawcom. Ustawa "Fair Play Fair Pay Act" (HR 1733), wprowadzona w Izbie Reprezentantów USA w kwietniu 2015 r., Zmieniłaby to.

  Niestety, debatę nad tą kwestią kontrolował Clear Channel - Wal-Mart stacji radiowych - oraz ci, którzy zarabiają dużo pieniędzy na hostingach i tworzeniu radiowych występów. Są przeciwni tym tantiemy, ponieważ stracą dużo pieniędzy. Te zainteresowania zostały sformułowane w debacie jako mistrz małych chłopców.