Promotorzy koncertów i budżet muzyczny: kto płaci?

Jeśli zaczynasz, kompromis dobrze Ci służy z promotorem

Kiedy rezerwujesz koncert , jakie koszty powinien Pan oczekiwać od promotora i które z nich należy samemu ponieść? Nie ma prostej prostej odpowiedzi na to pytanie. Koszt wystawienia programu może być ogromny, a w zależności od tego, ile pieniędzy twój gig ma wygenerować, promotor może chcieć spróbować podzielić się z tobą pewnym ryzykiem finansowym.

To niekoniecznie jest nieuzasadnione we wszystkich przypadkach, ale do tego dojdziemy.

Co jest wymagane przez promotora do zapłaty

Niektóre koszty, które może zapłacić promotor koncertu (są one dodatkiem do gwarancji na program) obejmują:

Ale krótka odpowiedź na pierwotne pytanie brzmi, że promotor nie musi płacić żadnego z tych kosztów.

Te rzeczy są częścią większej transakcji obejmującej pieniądze, za które otrzymasz wynagrodzenie, i zasadniczo mają prawo zaoferować ci to, co uważają za uczciwe, i masz prawo odrzucić ofertę, jeśli to nie działa. .

Dopóki nie będą pobierać pieniędzy za grę, odmawiając, powiedzmy, zapłacić za piwo i wino po tym, jak przedstawienie nie jest z natury nieetyczne. Prośba, by zapłacić za wzięcie udziału w scenie, nie wchodzi w rachubę, ale jakikolwiek inny rodzaj transakcji to uczciwa gra. Nie oznacza to, że możesz nie spotkać się z sytuacjami, w których musisz odrzucić pokazy, ponieważ nie możesz sobie pozwolić, aby to działało, ale to nie jest to samo, co oszukanie.

Idealna sytuacja finansowa

Oczywiście, uzyskanie promotora, aby zapłacić za te rzeczy, jest idealne. Najłatwiejszą rzeczą do uzyskania promotora na pokrycie jest jeździec, a najtrudniejszą rzeczą jest wynajem sprzętu. W rzeczywistości wiele aktów wielkich nazwisk nie obejmuje nawet wypożyczania sprzętu.

Zakwaterowanie jest gdzieś pośrodku. Czasami darmowe zakwaterowanie, takie jak podłoga w czyimś domu, jest na stole i łatwo to zdobyć.

Pokój hotelowy dla każdego w zespole? To trochę trudniejsze.

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby łatwiej uzyskać te dodatkowe korzyści, które chcesz:

Porady dla przyszłych artystów

Do tego ostatniego punktu, jeśli jesteście zespołem, który chce nadążyć za Twoimi poszukiwaniami, prawie zawsze jest w twoim interesie pójście na kompromis z promotorami, którzy mogą cię postawić przed publicznością. Zwiedzanie jest często czymś, co pozostawia muzyków na czerwono, gdy zaczynają , a to niefortunna prawda. Może to być dobra inwestycja w twoją przyszłość.

Koncerty na żywo są niezwykle cenne w rozwijaniu bazy fanów.

Piękno pracy na poziomie indie, w tym z niezależnymi promotorami, polega na tym, że ani ty, ani promotorzy nie jesteście zobowiązani do przestrzegania jakiegokolwiek formatu plików cookie. Pracuj z nimi nad opracowaniem umowy, która będzie działać dla was obu. Jeśli nie możesz dostać pieniędzy na hotel, zapytaj, czy jest miejsce, w którym możesz rozbić się na noc. Zamiast dużego jeźdźca, weź kilka drinków i kanapek i przepłać za resztę nocy. Nie tylko może pójść na kompromis z promotorem, ale pomóc wam obu nocom w osiągnięciu sukcesu, ale wasza gotowość do tego jest dobrą wolą w banku, gdy przychodzi czas, aby zarezerwować kolejną trasę.