Co to jest jeździec w umowie muzyka?

Jeździec zapewnia pewne korzyści artystce.

Czy chcesz mieć specjalny kolor cukierków w swojej garderobie? Czy jesteś wybredna, jaką wodę wypijesz podczas koncertu? Jeśli chcesz mieć pewność, że twoje kontrakty zawierają wszystkie Twoje ulubione dodatki, możesz przedstawić te wymagania na piśmie jako zawodnicy do swoich umów . Zawodnicy są częścią umowy prawnej, dlatego muszą być honorowani. Oczywiście, musisz mieć moc gwiazdy, aby ją ściągnąć.

Co to jest jeździec?

Zawodnicy odnoszą się do małych dodatków, które zespół otrzymuje od promotora występu, zazwyczaj - ale nie zawsze - w ich garderobie.

Typowi kierowcy to takie rzeczy jak jedzenie i napoje lub wstępnie ustalona kwota pieniędzy, którą promotor zapewni zespołowi, aby kupić sobie posiłek i napoje. Jeździec może również zawierać informacje na temat specjalnych wymagań dietetycznych lub preferencji zespołu. Zwykle będzie zawierał konkretne informacje, takie jak liczba posiłków, które będą dostarczane i o których godzinach.

Jeźdźcy mogą wykroczyć poza podstawowe składniki żywności i napojów, aby uwzględnić takie elementy, jak liczba garderób wymaganych przez zespół muzyczny, rodzaj mebli, które zespół chciałby w pokojach, jakie kwiaty chcą w szatniach, a nawet więcej.

Warunki finansowe

Zawodnicy obejmują również dodatkowe warunki finansowe, które nie są zawarte w umowie. Przynajmniej będziesz chciał się upewnić, że otrzymujesz rekompensatę za rozsądne koszty z kieszeni, a zawodnicy mogą również kierować reklamy i warunki promocji.

Jeśli promotor umieszcza Ciebie i Twoją grupę w hotelu, możesz określić warunki dla tych pokoi i liczbę wymaganych pokoi. Ile przebieralni będziesz potrzebować na miejscu wystawy? Czy potrzebujesz bezpieczeństwa?

Czy jesteś gwiazdą serialu? Możesz uwzględnić żądanie otrzymania płatności w gwiazdkach we wszystkich okólnikach, programach i reklamach, które są udostępniane przed wydarzeniem i w jego trakcie.

Czy chcesz bezpłatne bilety dla swoich przyjaciół i rodziny? Możesz dodać warunki do tego.

Kto będzie miał dostęp do obszaru wydajności podczas konfigurowania i przeprowadzania kontroli dźwięku? Jeśli chcesz to kontrolować, możesz to zrobić u kierowcy. Możesz również określić wymagania dźwiękowe dla sprzętu, który będzie niezbędny podczas wykonywania, i nakładać ograniczenia na miejsce i sposób mieszania programu. Możesz ustawić harmonogram wydajności, który obejmuje czas potrzebny na konfigurację, kontrolę dźwięku i przerwy na posiłki. Możesz nawet określić, kiedy chcesz otworzyć drzwi, aby publiczność mogła rozpocząć transmisję strumieniową.

Nie zapomnij o warunkach ubezpieczenia i warunkach anulowania w przypadku, gdy coś pójdzie radykalnie źle na twoim końcu lub na końcu promotora, co uniemożliwi realizację programu zgodnie z planem.

Skandaliczne Jeźdźcy

Artyści wymyślili kilka wymagających jeźdźców, którzy stali się publicznością.

Jaki jest cel jeźdźca?

Chociaż niektórzy zawodnicy mogą być nad górą, służą one także celowi praktycznemu.

Czasami ekscentryczne żądanie jest wystawiane jako test. Jeśli promotor ją znajdzie i podąża za nią, pokazuje, że uważnie przeczytał kierowcę i najprawdopodobniej zamierza przestrzegać umowy. Jeśli go ominie lub zignoruje, może również przeoczyć inne istotne wymagania umowne, takie jak bezpieczeństwo lub oświetlenie.

Wielu zawodników zostało zaprojektowanych tak, aby uczynić artystę bardziej komfortowym.

Większość swoich godzin spędzają w zielonych salach w miejscach, w których odbywają się wycieczki, więc wygody, których potrzebują, mają sprawić, że poczują się bardziej zrelaksowani i złagodzą napięcie. To okazja, aby poczuć się komfortowo podczas podróży.

Praktyczność

Ogranicz swoje wymagania dla jeźdźca tylko do absolutnych zasad, chyba że jesteś główną gwiazdą lub promotor przeniósł góry, aby zabezpieczyć swój udział w wydarzeniu, dzięki czemu wiesz, że naprawdę chce Ciebie. Alergie pokarmowe mogą oznaczać, że pacjent może mieć określone potrzeby żywieniowe, więc wymagania w tym zakresie będą uważane za niezbędne - chociaż jeśli nie jesteś supergwiazdą lub masz duże zapotrzebowanie, możesz dołączyć wyjaśnienie, dlaczego robisz żądanie.

Jeśli stawiasz naprawdę ambitne wymagania, takie jak meble w określonym kolorze lub importowana żywność, powinieneś oczekiwać, że będziesz musiał dostarczać bardzo dochodowe koncerty. W przeciwnym razie zyskasz reputację za trudną i wymagającą wysokich nakładów, a stracisz szanse na przyszłość.