Rzeczy do rozważenia przed wydaniem albumu

Pytania, które należy zadać przed samodzielnym wydaniem muzyki

Planujesz wydać swój własny album ? Wydanie albumu wymaga dużo pracy, pieniędzy i wysiłku, i musisz dokładnie wiedzieć, przed czym stoisz, zanim zrobisz pierwszy krok, jeśli to zadziała. Gdy przygotujesz swój album do wiadomości publicznej, pamiętaj o pięciu rzeczach.

 • 01 Czy wiesz, jak wydać album?

  Co to właściwie znaczy wydać album? Na poziomie samodzielnego wydania może to oznaczać wszystko, od sprzedaży kopii na wystawach po wykupienie krajowej umowy dystrybucyjnej, ale musisz wiedzieć jedno: na pewno dlatego, że nie pracujesz z wytwórnią płytową, nie oznacza to, że nie będzie musiał wykonywać pracy, którą wykonuje wytwórnia płytowa , jeśli chcesz, aby twoje wydanie zakończyło się sukcesem.

  Upewnij się, że rozumiesz szeroki obraz i że Twój album wymaga promocji, dystrybucji i ewentualnie produkcji, aby proces wydawania albumu był opłacalny.

 • 02 Jak promować swoją muzykę?

  Byłoby miło, gdyby całość, "jeśli ją zbudujesz, przyjdą", zadziałała z muzyką, ale niestety, musisz wygenerować dużo promocji, aby świat wiedział, że twój album tam jest. Będziesz musiał podjąć decyzję o tym, jak zamierzasz wykonać tę pracę.

  Możesz wynająć różne firmy PR lub samemu załatwić sprawy. Ta decyzja sprowadza się do Twojego budżetu i tego, co myślisz, że możesz realistycznie osiągnąć. Jeśli promujesz swój album sam, z góry ustal, jakie są Twoje cele promocyjne. Twoja praca będzie najłatwiejsza do opanowania, jeśli skupisz się na regionie i na wszystkich rynkach, na których będziesz grać.

 • 03 W jaki sposób rozpowszechniasz swoją muzykę?

  Na szczęście w dzisiejszych czasach nie ma potrzeby, abyś zajmował się produkcją wydrukowanych albumów i zaczynał oferować dystrybutorom umieszczenie ich w sklepach muzycznych. Tunecore, CD Baby i inne strony mogą z łatwością udostępnić Twoją muzykę ludziom cyfrowo. Potrzebny jest jednak plan dystrybucji, nawet jeśli robisz to cyfrowo.

 • 04 W jaki sposób zaplanujesz pokazy promujące album?

  Programy na żywo to najlepszy sposób na promowanie niemal wszystkiego, w tym nowego wydawnictwa. Uderzenie w ciężką drogę zwiększy twoją bazę fanów i pomoże ci w przyciśnięciu do twojego albumu, ale rezerwacja to coś, co wymaga czasu - a czas jest na wagę złota, kiedy wydajesz swój własny album.

  Jeśli masz doświadczenie w rezerwacji własnych programów, prawdopodobnie masz bazę danych istniejących kontaktów, aby ułatwić Ci pracę. Jeśli wcześniej nie zarezerwowałeś koncertów, poświęć trochę czasu na zorganizowanie koncertów w okolicach daty premiery.

 • 05 Jak zapłacisz za swój album?

  Wydanie albumu kosztuje pieniądze ; możesz sobie pozwolić na to? Nałożenie wszystkich kosztów na twoją kartę kredytową niekoniecznie jest dobrym planem. Upewnij się, że tworzysz budżet dla swojego wydania, który nie przesadza z realistycznym wydatkiem.

  Nie planujcie, na przykład, gigantycznej trasy koncertowej i mam nadzieję, że zamieni się ona w twórcę pieniędzy. Zaspokój inwestycję, na którą możesz sobie pozwolić, odpowiednio zaplanuj, a następnie wykorzystaj pieniądze, które są przeznaczone na sfinansowanie kolejnego projektu.