10 najważniejszych powodów, dla których warto zostać prawnikiem

Zalety kariery prawnika

Kariera jako prawnik jest niezwykłym powołaniem. Jednak stanie się prawnikiem jest ogromnym przedsięwzięciem pod względem zaangażowania czasowego i inwestycji finansowych. Dlatego ważne jest, aby dowiedzieć się jak najwięcej o zawodzie, zanim podejmiesz karierę jako prawnik. Te 10 najważniejszych powodów, dla których warto zostać prawnikiem, wyjaśnia niektóre korzyści płynące z pracy w charakterze adwokata. Należy pamiętać, że kariera adwokata również miała swoje wady. Aby rzucić okiem na niedogodności praktyki prawniczej, przejrzyj listę 10 najgorszych rzeczy dotyczących kariery jako prawnika .

 • 01 Zdolność do zarabiania

  Prawnicy są jednymi z najlepiej opłacanych specjalistów w branży prawniczej, a większość prawników zarabia znacznie powyżej średniej krajowej. Podczas gdy średnia roczna pensja dla wszystkich prawników wynosi 110 590 USD, najlepsi prawnicy na świecie zarabiają miliony dolarów .

  Należy jednak pamiętać, że nie wszyscy prawnicy zarabiają duże pieniądze i wynagrodzenia zależą od wielkości pracodawcy, poziomu doświadczenia i regionu geograficznego. Prawnicy zatrudnieni w dużych kancelariach prawnych , głównych obszarach metropolitalnych i specjalizacjach na żądanie generalnie osiągają najwyższe dochody.

 • 02 Prestiż

  Od pokoleń, kariera jako prawnika jest cechą prestiżu. Imponujące stopnie, hojne wynagrodzenia i autorytet nad innymi postawiły prawników w elitarnym gronie profesjonalistów, którzy dowodzą szacunku i ucieleśniają definicję sukcesu. Dziś prawnicy nadal cieszą się wyjątkowym statusem zawodowym i efektownym wizerunkiem utrwalonym przez media.

 • 03 Szansa na pomoc innym

  Prawnicy mają wyjątkową możliwość pomagania osobom, grupom i organizacjom w rozwiązywaniu problemów prawnych i przyczyniają się do dobra publicznego.

  Prawnicy interesu publicznego bronią przyczyn prawnych dla większego dobra społeczeństwa i pomagają osobom potrzebującym pomocy prawnej, które w innym przypadku nie mogłyby pozwolić sobie na adwokata.

  Prawnicy prowadzący prywatną praktykę często wykonują pracę pro bono, aby pomóc osobom o niskich dochodach i niedostatecznym grupom społecznym, takim jak osoby starsze, ofiary przemocy domowej i dzieci.

 • 04 Wyzwanie intelektualne

  Praca jako prawnik jest jedną z najbardziej satysfakcjonujących intelektualnie prac na świecie. Od pomocy w patentowaniu tajemnicy handlowej do opracowania strategii próbnej do połączenia wielomiliardowego dolara, prawnicy są rozwiązującymi problemy, analitykami i innowacyjnymi myślicielami, których intelekt ma kluczowe znaczenie dla sukcesu zawodowego.

 • 05 Zróżnicowane obszary praktyki

  Wraz z ewolucją zawodu prawnika, zwiększona segmentacja przemysłu i specjalizacja doprowadziły do ​​szerokiego zakresu sub-specjalności. Prawnicy mogą specjalizować się w jednym lub kilku obszarach niszowych, od praktyk związanych z chlebem i masłem, takich jak prawo pracy i sprawy cywilne, po niszowe specjały, takie jak prawo ekologiczne czy prawo do egzekucji.

 • 06 Środowisko pracy

  Większość prawników pracuje w kancelariach prawniczych , rządach i korporacjach. W czasach, gdy boksy stały się ostoją nowoczesnego miejsca pracy, prawnicy zwykle pracują w biurze z czterema ścianami. Prawnicy w większych firmach cieszą się luksusowymi biurami, licznymi pracownikami pomocniczymi i różnorodnymi dodatkami biurowymi, poczynając od członkostwa w siłowni, a kończąc na siedzeniach na zawodach sportowych.

 • 07 Umiejętności zbywalne

  Nawet jeśli nie praktykujesz prawa, JD może otworzyć drzwi do nowych możliwości i służyć jako krok do nowej kariery . Umiejętności, które rozwijasz w szkole prawniczej i jako prawnik, mogą ci dobrze służyć w wielu karierach, takich jak doradztwo prawne, zarządzanie, pisanie , mediacja i środowisko akademickie.

 • 08 Globalny wpływ

  Jako prawodawcy, liderzy i agenci zmian, prawnicy mają wyjątkową możliwość wpływania na zmiany społeczne. Przez wieki prawnicy stali w centrum społeczeństwa; piszą ustawy, rządzą sądami i sprawują wpływowe stanowiska w rządzie. W tych rolach prawnicy mogą wpływać na decydentów i liderów oraz wpływać na zmiany na całym świecie.

 • 09 Elastyczność

  Prawnicy są autonomiczni i mają możliwość ustalania własnych godzin, ustalania własnych opłat i wybierania własnych klientów i obszarów praktyki. Praca ma nieodłączną elastyczność, która pozwala prawnikom zajmować się sprawami osobistymi lub spędzać dzień poza biurem w razie potrzeby.

 • 10 innych dodatków

  Kariera jako prawnik oferuje również szereg innych korzyści. Na przykład niektórzy prawnicy podróżują po kraju lub na świecie, aby uczestniczyć w procesach, zeznaniach, arbitrażach i umowach biznesowych.

  Inni prawnicy działają na rzecz liderów biznesu, polityków, sportowców, a nawet celebrytów. Innym dodatkiem praktycznego prawa jest uczenie się jak prawnik: studiowanie prawa wyostrza twoje umiejętności analitycznego, rozumowania i krytycznego myślenia, dając ci nową perspektywę na świat.

  Jeśli zastanawiasz się nad zostaniem adwokatem , te 10 czynników, które należy rozważyć przed pójściem do szkoły prawniczej i powody, dla których warto wybrać karierę w zawodzie prawniczym, mogą pomóc ci w podjęciu decyzji.