Jak zdobyć Gig: Przewodnik po koncertach dla muzyków

Granie na żywo może być najważniejszą rzeczą, jaką zespół może zrobić, ale rezerwacja koncertu może wydawać się przytłaczającym procesem - zwłaszcza, gdy zespół sam dokonuje rezerwacji.

Jeśli twój zespół nie jest podpisany, granie na żywo jest świetnym sposobem na zbudowanie lojalnej grupy fanów, przyciągnięcie uwagi mediów i zainteresowanie wytwórnią płytową. W przypadku zespołów z podpisami koncerty są najlepszym sposobem na budowanie grona odbiorców i promowanie nowych wydawnictw.

Jeśli masz ochotę zarezerwować koncerty dla swojego zespołu, weź głęboki oddech, zrelaksuj się i wykonaj te czynności, a na pewno zdobędziesz zespół na scenie.

Jak zarezerwować koncerty dla zespołu

Zacznijmy od początku. Zanim zdążysz pomyśleć o zarezerwowaniu koncertu, musisz mieć kilka rzeczy, które musisz mieć.

Czego potrzebujesz

Na początek będziesz potrzebował materiałów promocyjnych do zaprezentowania swojego talentu i muzyki, w tym:

Powinieneś również mieć pojęcie, kiedy chcesz zagrać w programie - zbliżając się do miejsca lub promotora i pytając o koncert "kiedykolwiek" nie wysyła wiadomości, że jesteś zawodowym zespołem szukającym spójnej pracy. Wymyśl okienko z preferowanymi datami, upewnij się, że wszyscy w zespole mają jasny kalendarz na te dni i pokaż swoją dostępność na miejscu lub promotorze.

Call Around i sieć

A więc masz już gotowy pakiet promocyjny i wersję demo - teraz, do kogo powinieneś go wysłać? Istnieją dwa sposoby na zarezerwowanie koncertu:

Czasami miejsca pracy współpracują z określonym promotorem, a czasami nie. Daj swojemu lokalowi wybór, aby dowiedzieć się, jak oni to robią. Jeśli nie znasz żadnych promotorów, poproś o poradę lub poproś, aby dowiedzieć się, z kim współpracują inne zespoły w Twojej okolicy. Jeśli to możliwe, zdobądź nazwiska kilku różnych promotorów i agentów rezerwujących miejsca i wyślij im wszystkie pakiety promocyjne - nic złego w tym, że ludzie walczą, by dać ci szansę na grę, prawda?

Masz już dość rezerwacji biletów? Spróbuj zdobyć menedżera lub agenta, który pomoże Ci uzyskać pożądane programy.

Zawrzeć umowę

Dobra okazja jest częścią dobrego koncertu. Powinieneś się jednak przygotować na to, że wiele koncertów traci pieniądze. Jeśli dopiero zaczynasz i nie masz jeszcze wiele do powiedzenia, pomyśl o swoich występach jako o promocjach dla zespołu, a nie o możliwościach zarabiania pieniędzy. Twoja gotowość do pracy z promotorem i / lub miejscem, w którym spróbujesz zminimalizować ryzyko finansowe związane z pokazem, pomoże przekonać ludzi do współpracy z Tobą.

Twoja umowa powinna określać, w jaki sposób każdy dochód z pokazu zostanie podzielony i potwierdzić informacje o takich rzeczach, jak zakwaterowanie dla zespołu, zawodników, backline i soundchecks.

Jeśli jest coś, na co nie masz pewności lub uważasz, że nie jest fair, wypowiedz się dużo wcześniej przed koncertem.

Ponadto możesz dowiedzieć się więcej o następujących kwestiach:

Pokaż się i graj dobrze

Teraz wszystko, co musisz zrobić, to pokazać się i zagrać dobry koncert. Bądź profesjonalny, traktuj promotora i ludzi na miejscu z szacunkiem, a jeśli nie potrafisz dobrze sobie poradzić, jeśli pijesz całego jeźdźca przed wejściem na scenę, nie przesadzaj. Jeśli zdarzy ci się, że masz przerwę w pracy, ale dobrze traktujesz ludzi, większość promotorów będzie chciała z tobą ponownie współpracować. Jeśli dałeś każdemu, kto pracuje nad pokazem nocy pełnego chaosu i stresu, prawdopodobnie w najbliższym czasie nie oddzwonisz.

Upewnij się, że w pełni korzystasz z widowni podczas promocji i promuj wszelkie wydania, nowe strony internetowe lub inne wiadomości, które zespół może mieć.

Zachęć wszystkich, którzy podobają się Twojemu zestawowi, do zapisania się na listę mailingową, aby dać im znać, kiedy grasz ponownie.