Jak rozwinąć swój Gig

Każdy zespół miał doświadczenie przynajmniej raz (i prawdopodobnie więcej niż raz) - trafiasz na miejsce, a nikt nie jest w stanie Ci pomóc, sprzęt, którego potrzebujesz, nie jest nigdzie znaleziony, i wygląda na to, że nikt w mieście nawet wie, że grasz. Sposobem na uniknięcie tych wszystkich kłopotów jest awans na swój występ. Awansując na koncert, zyskujesz dodatkową warstwę ubezpieczenia, która sprawi, że wszystko pójdzie gładko w noc koncertu, więc musisz się tylko martwić, że wstajesz i grasz dobrze.

Przydziel zadanie

"Myślałem, że zamierzasz to zrobić." "Nie, powiedziałeś, że jesteś." Brzmi jak rodzaj rozmów z kolegami z zespołu podczas koncertu? Awansowanie na koncert jest zbyt ważnym zadaniem, aby zakładać, że ktoś inny zrobi. Jeśli twój zespół ma menadżera lub agenta, praca nad awansem zwykle spada na ich barki. Jeśli zarezerwowałeś sam występ, praca polegająca na awansie przypada na kogoś z zespołu. Dobrym pomysłem jest posiadanie rzecznika zespołu, który może pełnić rolę kontraktu biznesowego dla twojego zespołu i podejmować takie obowiązki.

Promo On?

Jeśli chcesz, aby ludzie przychodzili na Twój koncert, musisz go promować. Zależnie od tego, czy zarezerwowałeś koncert z promotorem, który wykona większość tych zadań, czy też sam promujesz program . Jeśli pracujesz z promotorem , warto sprawdzić się w trakcie trwania programu, aby upewnić się, że wszystkie plany promocyjne zostały zaimplementowane.

Zadaj pytania typu:

Idealnie powinieneś patrzeć na te rzeczy co najmniej 4-6 tygodni przed koncertem.

Potwierdź szczegóły

Przed pokazem sprawdź szczegóły umowy, np .:

Powinieneś już znać te odpowiedzi, ale to zabawne, jak rzeczy zmieniają się w ostatniej chwili. Powinieneś zrobić to tydzień przed przedstawieniem - na tyle późno, że powinny być gotowe ostateczne ustalenia, na tyle wcześnie, aby dostosować się, jeśli pojawią się jakieś problemy.

Ostatni dzień

W dniu pokazu nadchodzi czas na ostatnie potwierdzenie szczegółów. Zamelduj się z organizatorem lub klubem na początku dnia, aby upewnić się, że wszystko jest na dobrej drodze. Jeśli musieli Państwo wprowadzić zmiany w oryginalnym planie po potwierdzeniu szczegółów za pierwszym razem, należy upewnić się, że wszystkie te zmiany zostały wprowadzone. Przyjdź punktualnie, aby sprawdzić swoje obciążenie / sprawdzenie i zakres. Jeśli zauważysz jakiekolwiek problemy z ustawieniem sceny, sprzętem lub cokolwiek innego, od razu odezwij się, aby mieć największą szansę na naprawę.

Wskazówki

  1. Awansowanie na swój występ to świetny sposób na sprawienie, by sprawy przebiegały nieco płynniej, ale nie są gwarancją. Wszystko może pójść źle, coś pójdzie nie tak - często, możesz liczyć na to, że wszystko pójdzie nie tak. Bądź gotowy, by płynąć z prądem - to znacznie ułatwi ci pracę. Jest to szczególnie ważne dla mniejszych, nadchodzących zespołów indie, które mogą pracować z mniejszymi obiektami i promotorami w niepełnym wymiarze godzin. Jeśli coś pójdzie nie tak, przed odlotem z uchwytu spróbuj cofnąć się i zważyć sytuację. Próba rozwiązania problemu i nauka następnego razu to najlepszy środek na każdą nocną katastrofę show.
  1. Kiedy potwierdzasz szczegóły dotyczące obiektów hotelowych i transportu z promotorem, warto dokonać potrójnego czeku, dzwoniąc do hotelu / linii lotniczej itp., Aby sprawdzić, czy mają dla ciebie rezerwację.
  2. Nawet jeśli sam promujesz program, możesz kontynuować koncert, przeglądając listę kontrolną przed publikacją.
  3. Kiedy potwierdzasz szczegóły, jest to również dobry moment, aby upewnić się, że masz wskazówki do miejsca zdarzenia i numer kontaktowy dla kogoś, na wypadek, gdy zgubisz się w mieście (i możesz założyć się, że zgubisz się jest częścią będąc w trasie).
  4. Podczas gdy wszyscy pozostali jesteście przy pracy, pamiętajcie, aby pozostać przy swoim. Jedyną rzeczą, która absolutnie gwarantuje zepsucie show, jest to, że nie jesteś gotowy do gry. Oczekujesz, że promotorzy i miejsca będą zawodowcami - upewnij się, że też nimi jesteś.