Jak zostać zespołem otwierającym

Wskazówki dotyczące zdobywania (i utrzymywania) koncertów

Stawanie się zespołem rozgrzewki lub aktem otwarcia wymaga trochę nuty, ale także podstawowej etykiety po wylądowaniu na koncercie. Oto wskazówki, jak skutecznie zarabiać.

Jak zostać zespołem otwierającym

Granie koncertu jako otwierającego zespołu to szybki sposób na zwiększenie kariery muzycznej . Będziesz grał dla większej publiczności, niż normalnie możesz wziąć udział w swoich własnych pokazach, a publiczność może być podekscytowana tym, że zagra w następnym zestawie z podświetleniem.

Dodatkowym bonusem wśród nowych potencjalnych fanów mogą być przedstawiciele prasy i przemysłu, którzy mogą stać się kontaktami na przyszłe okazje.

Nie czekaj, aż ludzie zapukają do twoich drzwi, prosząc, żebyś zagrał ich koncert. Wykonaj poniższe czynności, aby podać swoje nazwisko na rachunku.

1. Wybierz swoje cele

Jaki jest twój wymarzony koncert dla twojego zespołu? Z kim chciałbyś się bawić? Zrób krótką listę, a następnie dowiedz się, kto jest ich agentem i menedżerem . Skontaktuj się z obiema osobami, wyślij im pakiet promocyjny i powiedz im, że jesteś zainteresowany graniem z zespołem.

W tym samym czasie miej oko na harmonogram koncertów tego zespołu. Kiedy wiesz, że programy są w trakcie prac, skontaktuj się z zespołem muzyków i powiedz: "pamiętasz mnie?" Agenci i menedżerowie nie zawsze angażują się w wybieranie osób otwierających, ale często to robią, a bycie na ich radarze zawsze jest dobrą rzeczą.

Kiedy tworzysz krótką listę zespołów, z którymi chciałbyś zagrać, pamiętaj, że nie tylko wybierasz swoje ulubione zespoły.

Wybierz zespoły, których publiczność uważasz za dobrą publiczność dla Twojej muzyki.

2. Zaprzyjaźnij się z lokalami i promotorami

Jak wspomniano, agenci nie są jedyną nadzieją na uzyskanie rachunku. Często zespoły wsparcia są wybierane przez miejsca lub promotorów pokazów. Jeśli jesteś już częścią lokalnego zespołu muzycznego na żywo , to ci ludzie powinni już być na twoim radarze - a ty na ich.

Jeśli nie, wyjdź tam i daj się poznać. Niech miejsca i promotorzy z Twojej okolicy wiedzą, że twój zespół zawsze szuka dobrego miejsca na wsparcie i masz nadzieję, że będą cię uważać, gdy będą potrzebowali otwieracza.

Z biegiem czasu możesz położyć nacisk na bycie jednym z pasjonujących zespołów otwierających dla swojego regionu, współpracując z lokalnymi klubami i promotorami. Czasami może to oznaczać, że jesteś "otwieraczem otwieracza" na rachunku w paśmie 3 pasmowym, ale jest to świetny sposób na budowanie widowni przy budowaniu relacji z zespołami, promotorami, agentami i lokalami, które będą przydatne w przyszłości.

3. Uporządkuj swoje kontakty

Stwórz bazę danych kontaktowych wszystkich agentów, promotorów i miejsc, które uznałeś za pomocne w dążeniu do zostania zespołem otwierającym. Ta obejmuje etapy jeden i dwa i może wydawać się przeciągnięciem, ale kiedy pojawi się szansa na idealne otwarcie, będziesz zadowolony, że to zrobiłeś. Nie tylko będziesz mieć zawsze potrzebne informacje na wyciągnięcie ręki, ale twoja baza danych pomoże ci śledzić ludzi, z którymi dzielisz wiadomości z zespołu - a jeśli nie, to powinieneś być!

4. Działaj szybko

Kiedy wiesz, że nadchodzi doskonała szansa na wsparcie dla twojego zespołu, nie czekaj, aż Twoi znajomi będą o tobie myśleć; natknąć się na odpowiednich agentów, promotorów i miejsca, by poprosić o koncert.

Znalezienie zespołu otwierającego to jeden z przedmiotów, który ludzie pracujący nad serią chcą wykreślić z listy, więc pierwszy zespół, który go często prosi, otrzymuje go. Działaj szybko i bądź pierwszym, który rzuci twój kapelusz na ringu.

5. Nie spodziewaj się dużo zapłacić

Ogólnie rzecz biorąc, bycie aktem otwierającym nie opłaca się szczególnie dobrze pod względem gotówki. Prawdziwym zyskiem jest szansa na grę przed większą publicznością i ludźmi, którzy mogą Ci pomóc w karierze, takich jak prasa, wytwórnie, menedżerowie, organizatorzy, agenci i tak dalej. Jeśli nie zgodzisz się na dobry koncert otwierający, ponieważ uważasz, że pieniądze nie są w porządku, sam się krzywdzisz.

Nawiasem mówiąc, nie bój się być "otwieraczem otwieracza". Ten pierwszy zespół na rachunku w trzech lub czterech pasmach zwykle nie ma największego tłumu, ale na twoim lokalnym obwodzie, twoja gotowość do płacenia składek w tego rodzaju automatach pomoże ci zdeponować rachunek w przyszłości.

6. Promuj się

Wiele zespołów otwierających ma szczęście, aby uzyskać wzmiankę na plakacie koncertowym, więc należy wziąć sprawy promocyjne w swoje ręce. Wyślij komunikat prasowy, aby poinformować lokalne media o nadchodzącym programie. Pamiętaj, aby ogłosić go na liście mailingowej, aby Twoi fani mogli wyjść i wspierać Cię. I zaktualizuj swoją witrynę, aby uwzględnić program. Być może nie dostaniesz bardzo długiego setu jako zespół rozgrzewki, ale powinieneś traktować go jak każdy inny koncert. Nie staraj się jednak podbijać jako headliner. Wyjaśnij we wszystkich swoich materiałach promocyjnych, że jesteś aktem otwierającym.

7. Uważaj na Buy-On

Na bardzo dużych trasach może się okazać, że otwór otwierający jest wypełniony przez "buy-on". Oznacza to, że zespół otwierający płaci opłatę za wycieczkę. Zazwyczaj dzieje się to pomiędzy głównymi wytwórniami / głównymi artystami wytwórni oraz na trasach stadionowych lub na arenach. Jeśli jesteś niezależnym zespołem lub wytwórnią niezależną , nie sprzedawaj swojego samochodu, aby zdobyć gotówkę na koncert typu "buy-on". Zanim zdecydujesz się na buy-on, dokładnie zważ ryzyko i nagrody. Jeśli wycieczka nie zwiększy zainteresowania Twoim zespołem, opłata wpisowa nie będzie dobrze wydana.

Etykieta zespołu otwierającego

Teraz, gdy masz koncert jako zespół otwierający, ważne jest, aby wiedzieć, jak zachowywać się jak jeden.

Bycie wybranym zespołem otwierającym bardziej ugruntowaną grę może oznaczać wielkie rzeczy dla twojej kariery muzycznej, ale wszystkie te dobre rzeczy mogą szybko wypaść, jeśli naruszysz niektóre niepisane zasady bycia aktem otwarcia.

Niektóre z tych zasad mogą wydawać się frustrujące, ale przyjmują długoterminowy pogląd - sprawienie dobrego wrażenia teraz to pieniądze w banku na twoją przyszłą karierę muzyczną. Oto siedem podstawowych zasad dotyczących etyki, z których powinny korzystać wszystkie dobre zespoły otwierające.

1. Współsprawuj

Może nie być formalnej aranżacji z prośbą o zwinięcie rękawów i pomoc w promowaniu programu , ale weź na pokład i rób to, co możesz. Ogłoś show na swojej stronie, portalach społecznościowych i za pomocą listy mailingowej. Pamiętaj o podaniu informacji o gwiazdach w promocji.

Kontakt z lokalną prasą i radiem również może być pomocny, ale przed podjęciem tego wyboru należy skonsultować się z promotorem programu. Mogą mieć plany dotarcia do lokalnych mediów, a ty nie chcesz nadepnąć im na palce ani nie pogubić wiadomości. Mówiąc ogólnie, im większy program, tym większa maszyna promocyjna, więc sprawdź przed wykonaniem połączeń z mediami.

2. Bądź punktualny

Kiedy najlepsi muzycy, ich kierownictwo, agent lub promotor spektaklu poprosi Cię o pozostanie w określonym czasie, bądź na miejscu - nawet jeśli wiesz, że wszyscy uczestnicy wydarzenia się spóźnią, a ty będziesz mógł czekać.

Jeśli wydarzy się coś, co sprawi, że spóźnisz się na drodze do miejsca, mając oponą, zapomnisz o instrumencie itp. - zadzwoń do kogoś i daj znać. Nawet jeśli im to nie przeszkadza, lepiej jest błądzić po stronie pokazywania, że ​​przestrzegasz harmonogramu, niż mieć nadzieję, że wszyscy będą w porządku z tobą, gdy tylko będziesz mógł.

3. Zaakceptuj test dźwiękowy

W większości przypadków kontrola dźwięku rozpoczyna się od gwiazd, a kończy się pierwszym aktem otwarcia. Przyczyna tego jest częściowo praktyczna; pierwszy opener wejdzie na scenę jako pierwszy, więc po sprawdzeniu dźwięku na ostatnim etapie scena jest już ustawiona z ich ekwipunkiem, aby show był gotowy do startu.

Powód jest jednak również hierarchiczny. Umożliwienie headlinerom otrzymania pierwszego pęknięcia podczas sprawdzania dźwięku oznacza, że ​​mogą poświęcić swój czas i kontrolę dźwięku, dopóki nie poczują się dobrze w swoim zestawie. Czasami oznacza to, że headlinery zajmują większość, jeśli nie cały czas kontroli dźwięku. Oznacza to oczywiście, że akt otwierający ma niewiele lub nie ma czasu na sprawdzenie własnego brzmienia i pogodzenie się ze sceną / akustyką.

W przypadku otwieracza, może to wywołać poważny stres, ale po prostu uśmiechnij się i wytrzymaj, a nie wywołuj zamieszania. Oczywiście, byłoby wspaniale, gdyby headlinerki upewniły się, że wszyscy mają test dźwiękowy, ale to ich show i poświęcenie czasu to ich przywilej.

4. Omów merchandising

Zanim przyjmiesz założenie stolika reklamowego w noc pokazu, porozmawiaj o tym z kimś, kto zarezerwował ci koncert. Porozmawiaj o tym przed nocą serialu. Czasami headlinerowie (lub ich przedstawiciele) marszczą brwi na grupach wsparcia sprzedających swój towar, ponieważ wszelkie pieniądze wyrzucone na twoją drogę to pieniądze, których nie wydaje się na towar headlinerów. To może cię zepsuć, zwłaszcza jeśli headlinerzy robią duże pieniądze za show, podczas gdy dostajesz grosze, ale jesteście związani zasadami ustanowionymi przez tych, którzy zaprosili was do grania.

5. Przestrzegać ustawionej długości

Nawet jeśli czujesz, że widzowie jedzą i świetnie się bawisz na scenie, zawijaj swój zestaw, kiedy powinieneś . Kiedy przejedziesz, odkładasz czas od headlinerów. Ważne jest, aby dostali pełny zestaw, lub jeśli nie, to nie twoja wina. Pamiętajcie, że headlinerami są prawdziwi widzowie. Ciesz się, że stworzyłeś nowych fanów i obiecujesz im dłuższy czas w przyszłości.

6. Zostań na wystawie

O ile nie ma dobrego powodu, aby grać i wybiegać - masz samolot do złapania, 14-godzinną jazdę do domu, chorobę lub coś podobnego - nie opuszczaj się, zanim gwiazdy nie zagrają w swój set. Tak, nawet jeśli nie są twoją ulubioną kapelą, trzymaj się i obserwuj ich grę.

7. Powiedz "dziękuję"

Zaoferuj szybkie podziękowania wszystkim, którzy pomogli Ci wykorzystać tę okazję, a wszyscy, którzy pomogli w tym programie, działają płynnie. Od headlinerów i ich powtórzeń do kierownika obiektu i inżyniera dźwięku. Proste podziękowania za długą drogę.